Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

O volné kmitočty se hlásí 5 zájemců, PPF překvapivě chybí

  |  4 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Český telekomunikační úřad obdržel přihlášky 5 zájemců o účast ve výběrovém řízení za účelem udělení práv k využívání rádiových kmitočtů v pásmech 800 MHz, 1800 MHz a 2600 MHz. Překvapivě schází PPF, o jehož účasti se toho hodně namluvilo.

Termín pro odevzdání přihlášek do aukce vypršel dnes ve 12.00 hodin. Zájemci v této lhůtě museli vedle odevzdání obálek s přihláškami složit na zvláštní účet ČTÚ jistotu v řádu sta milionů korun. Její výše se odvíjí od toho, o kolik bloků kmitočtů bude operátor soutěžit.

Z údajů uvedených na doručených obálkách vyplývá, že se do výběrového řízení o kmitočty uvolněné digitalizací televizního vysílání přihlásili všichni tři stávající mobilní operátoři a dva noví zájemci: společnost Revolution Mobile, a.s., a TASCIANE, a.s.

„ČTÚ od počátku deklaruje, že cílem aukce je vedle vytvoření podmínek pro vstup čtvrtého operátora s celostátní působností také rozvoj vysokorychlostního mobilního internetu včetně zlepšení pokrytí díky stanoveným rozvojovým kritériím,“ říká předseda Rady ČTÚ Jaromír Novák a dodává: „aukce kmitočtů má potenciál na příštích 15 let zásadně změnit trh mobilních komunikací při dostatečné infrastrukturní soutěži. V konečném důsledku aukce vytvoří i podmínky pro vyšší kvalitu mobilních služeb.“

Pro nové zájemce o vstup na trh je vyhrazen blok 2 × 10 MHz v pásmu 800 MHz a blok 2 × 15,8 MHz v pásmu 1800 MHz. Podmínky výběrového řízení jsou přitom nastavené tak, aby aukce proběhla rychle a transparentně, bez postranních spekulací, tedy tak, aby obyvatelé České republiky co nejdříve mohli těžit z pokrytí kvalitním vysokorychlostním internetem.

Obálky s přihláškami do aukce se budou otevírat za účasti notáře, zástupců operátorů a členů výběrové komise v úterý 1. října 2013 od 9.00 hodin v sídle ČTÚ. Komise zkontroluje splnění formálních náležitostí, případně může vyzvat k opravě či doplnění předložených informací. ČTÚ předpokládá, že vlastní proces elektronické aukce začne 11. listopadu 2013.

zdroj: TZ ČTÚ

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
TASCIANE
TASCIANE

Nová obchodní značka TASCIANE vzniká! Půjde o část zaměřenou na velkoobchod. V případě zájmu se prosím obracejte na partneri@tasciane.com. Pro spolupráci je nutné mít IČO!

Jiří Šubrt
Jiří Šubrt

Dobrý den,
skupinu TASCIANE jsem oslovil. Se zástupcem operátora panem Lukášem Pavlíkem se sejdu ve čtvrtek 7.5.2015 ve 14:00 hod. další informace sdělím v nejbližší době po schůzce.

Šubrt

Jiří Šubrt
Jiří Šubrt

Dobrý večer, vše proběhlo v pořádku. Operátor TASCIANE by měl začít působit od začátku roku 2016 se značkou mujoperator. Jinak bude možné fungovat také pod vlastní obchodní značkou.

Petra Lukáčová
Petra Lukáčová

V Praze, dne 14. října 2015

Dobrý den,
virtuální operátor TASCIANE je v přípravě. Jeho plánovaný start od 1. ledna 2016 se však odkládá. Proto doposud nebyla vydána žádná tisková zpráva. Značka mujoperator nebude použita pouze bude docházet k přesměrování z této domény na TASCIANE.com. Partnery stále hledáme prosíme zájemce o spolupráci ať se ozvou na partneri@tasciane.comděkujeme.

Petra LUKÁČOVÁ
asistentka

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V Applu prý chystají přelomový produkt. Že by Apple Glass?

V Applu prý chystají přelomový produkt. Že by Apple Glass?

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

V minulém roce jsme zde psali o tom, že Apple plánuje v roce 2019 uvést náhlavní soupravu pro rozšířenou realitu. Doslova…

Nokia 7 Plus se ukazuje na reálné fotografii

Nokia 7 Plus se ukazuje na reálné fotografii

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Na veletrhu MWC v Barceloně představí společnost HMD Global pravděpodobně model Nokia 7 Plus, který zaujme například svým 18:9 displejem nebo…

Kapesní retro konzole + 129 předinstalovaných her nyní ve slevě

Kapesní retro konzole + 129 předinstalovaných her nyní ve slevě

16. 2. 2018  |  sponzorovaný obsah  |  2 komentáře

Vraťte se zpátky do minulosti a vychutnejte si herní pecky minulého století. Tahle malá herní konzole z Číny se se svými…

Mobilní zobrazení