Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Nový virtuál Viral Mobil: Ne, tohle nejsou jen „Debilní kecy“..

  |  7 komentářů  |  autor: Jakub Vrbický

Kdo by neznal dnes již legendární Viral Brothers, kteří svou sérii Debilní kecy inspirovanou zahraničními formáty baví miliony lidí. Nyní se dvojice složená z Čeňka Stýbla a Erika Meldika pustila do byznysu, který jim nasype mnohem víc, než reklama ve videích.

Sítě, ve kterých Viral Mobil provozuje své služby, si pronajímá od českého T-Mobilu. Ve své prozatím ne moc rozjeté kampani hlásají, jak jsou cool a tvrdí, že používat služby jiného operátora je jako nosit sandále v ponožkách, realita je ale poněkud rozdílná.

Je pochopitelné, že zbrusu nový operátor, za nímž nestojí obrovský investor, nedokáže hned nabídnout nikterak široké portfolio služeb. To, na čem však musí stavět, jsou ceny, které v tomto případě nejsou nikterak příznivé.

Operátor nabízí své služby v rámci tarifu Basic, jenž stojí 37 korun měsíčně. K tomu však připočteme 1,11 Kč za hovor do vlastní sítě, jichž bude minimum (do doby, než si tento virtuál vybuduje nějakou základnu zákazníků), do ostatních sítí je cena dvojnásobná, tedy 2,22 Kč, operátor si za volání do cizích sítí účtuje stejnou cenu jako do pevných linek. Metodika účtování je 60+1, to znamená, že se první minuta účtuje celá a po jejím uplynutí je to poměrem po sekundách.

ViralMobil-2

Co se SMS zpráv týče, nabídne Viral Mobil jednu textovku za cenu 1,11 Kč do vlastní sítě, za SMS do sítí cizích pak zaplatíte 1,44 Kč. Datové balíčky též nejsou dvakrát výhodné. Za 100 MB zaplatíte 77 Kč, v tomto případě ale nejste chráněni tzv. FUP (Fair User Policy – zaručuje, že po vyčerpání balíčku neplatíte navíc). Za 500 MB pak cena činí 199 Kč. Jeden GB vás přijde na 303 Kč, 3 GB stojí 477 Kč.

Další služby jsou také pro majetnější. Za přenos čísla zaplatíte 370 korun, u jiných operátorů bývá tato služba výrazně levnější či dokonce zdarma. Nová karta SIM stojí 119 korun, v tuto chvíli však nejde uskutečnit osobní odběr, a tak je nutné si ji objednat. Tato možnost se však nabízí pouze s nabitým kreditem v hodnotě 100 Kč, a tak za ni zaplatíte 219 korun.

Na druhou stranu je nutno Viral Mobil pochválit za rychlé zřízení samoobsluhy, díky níž je možné nabíjet kredit pomocí kreditní či platební karty. Je možné platit též převodem z účtu či přes terminály Sazky. Pro skalní fanoušky je připravena limitovaná edice SIM karet s podpisy Viral Brothers, čítá 5000 kusů.

Říkáte si, že je podivné, aby dvojice mladých kluků, kteří dělali drobný marketing a postupně se propracovali na jedničky českého internetu, provozovali virtuálního operátora, což není nikterak levná záležitost?  Tato skutečnost mne též zaskočila, a tak jsem pohledal a zjistil, že samozřejmě ani jeden ze dvojice není vlastníkem či jednatelem společnosti. Pochopitelně se jedná pouze o mediální tváře a marketingové reklamní taháky.

Majiteli je trojice osob. Z toho vyplývá, že je každý třetinovým vlastníkem. Společnost Viral Mobil s.r.o vlastní Radovan Hypš, Jiří Michna a Petr Melicherík. Sídlo firmy je zapsáno na Senovážném náměstí 1465/7, Nové Město, 110 00 Praha 1.

Pokud neuvažujete o přestupu k Viral Mobilu, zasmějte se alespoň u videa, které Viral Brothers vytvořili jako reklamu pro nového virtuála. Pokud však máte nějaké dotazy ohledně cen, podrobný přehled získáte na viralmobil.cz nebo se nás na cokoliv můžete zeptat v komentářích pod článkem.

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

7
Komentujte

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
driftakTaddyJáPetratom Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Michal33
Michal33

Aneb jak vytáhnout z naivních dětí co nejvíce peněz, hlavně nenápadně…

T.Z.
T.Z.

F-A-I-L

tom
tom

Tento virtuální operátor mě znechutil ještě dřív než jsem vyděl jejich nabídky. „Debilní kecy Viral Mobilu“

Petra
Petra

Viděl Tome ;-)

Já

Petr Melicherík je Erik Meldik.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Aktuální vlajkový model XZ2 od Sony je tu s námi zatím poměrně krátkou dobu. Již nyní se ale začíná spekulovat o…

Huawei Nova 3 má nabídnout procesor Kirin 710

Huawei Nova 3 má nabídnout procesor Kirin 710

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Čínská značka Huawei je oblíbená hlavně díky modelům řady P a Mate. To však nejsou zdaleka jediné modely, které společnost produkuje.…

Xiaomi Redmi 6 Pro bude umět schovat horní výřez

Xiaomi Redmi 6 Pro bude umět schovat horní výřez

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Čínské Xiaomi začalo pomalu ukazovat novinku Redmi 6 Pro. Ta vypadá hodně dobře a navíc přinese zajímavé funkce, které nalákají nejednoho…

Mobilní zobrazení