Mobilizujeme.cz

Nový virtuál Viral Mobil: Ne, tohle nejsou jen „Debilní kecy“..

  |  7 komentářů  |  autor:

Kdo by neznal dnes již legendární Viral Brothers, kteří svou sérii Debilní kecy inspirovanou zahraničními formáty baví miliony lidí. Nyní se dvojice složená z Čeňka Stýbla a Erika Meldika pustila do byznysu, který jim nasype mnohem víc, než reklama ve videích.

Sítě, ve kterých Viral Mobil provozuje své služby, si pronajímá od českého T-Mobilu. Ve své prozatím ne moc rozjeté kampani hlásají, jak jsou cool a tvrdí, že používat služby jiného operátora je jako nosit sandále v ponožkách, realita je ale poněkud rozdílná.

Je pochopitelné, že zbrusu nový operátor, za nímž nestojí obrovský investor, nedokáže hned nabídnout nikterak široké portfolio služeb. To, na čem však musí stavět, jsou ceny, které v tomto případě nejsou nikterak příznivé.

Operátor nabízí své služby v rámci tarifu Basic, jenž stojí 37 korun měsíčně. K tomu však připočteme 1,11 Kč za hovor do vlastní sítě, jichž bude minimum (do doby, než si tento virtuál vybuduje nějakou základnu zákazníků), do ostatních sítí je cena dvojnásobná, tedy 2,22 Kč, operátor si za volání do cizích sítí účtuje stejnou cenu jako do pevných linek. Metodika účtování je 60+1, to znamená, že se první minuta účtuje celá a po jejím uplynutí je to poměrem po sekundách.

ViralMobil-2

Co se SMS zpráv týče, nabídne Viral Mobil jednu textovku za cenu 1,11 Kč do vlastní sítě, za SMS do sítí cizích pak zaplatíte 1,44 Kč. Datové balíčky též nejsou dvakrát výhodné. Za 100 MB zaplatíte 77 Kč, v tomto případě ale nejste chráněni tzv. FUP (Fair User Policy – zaručuje, že po vyčerpání balíčku neplatíte navíc). Za 500 MB pak cena činí 199 Kč. Jeden GB vás přijde na 303 Kč, 3 GB stojí 477 Kč.

Další služby jsou také pro majetnější. Za přenos čísla zaplatíte 370 korun, u jiných operátorů bývá tato služba výrazně levnější či dokonce zdarma. Nová karta SIM stojí 119 korun, v tuto chvíli však nejde uskutečnit osobní odběr, a tak je nutné si ji objednat. Tato možnost se však nabízí pouze s nabitým kreditem v hodnotě 100 Kč, a tak za ni zaplatíte 219 korun.

Na druhou stranu je nutno Viral Mobil pochválit za rychlé zřízení samoobsluhy, díky níž je možné nabíjet kredit pomocí kreditní či platební karty. Je možné platit též převodem z účtu či přes terminály Sazky. Pro skalní fanoušky je připravena limitovaná edice SIM karet s podpisy Viral Brothers, čítá 5000 kusů.

Říkáte si, že je podivné, aby dvojice mladých kluků, kteří dělali drobný marketing a postupně se propracovali na jedničky českého internetu, provozovali virtuálního operátora, což není nikterak levná záležitost?  Tato skutečnost mne též zaskočila, a tak jsem pohledal a zjistil, že samozřejmě ani jeden ze dvojice není vlastníkem či jednatelem společnosti. Pochopitelně se jedná pouze o mediální tváře a marketingové reklamní taháky.

Majiteli je trojice osob. Z toho vyplývá, že je každý třetinovým vlastníkem. Společnost Viral Mobil s.r.o vlastní Radovan Hypš, Jiří Michna a Petr Melicherík. Sídlo firmy je zapsáno na Senovážném náměstí 1465/7, Nové Město, 110 00 Praha 1.

Pokud neuvažujete o přestupu k Viral Mobilu, zasmějte se alespoň u videa, které Viral Brothers vytvořili jako reklamu pro nového virtuála. Pokud však máte nějaké dotazy ohledně cen, podrobný přehled získáte na viralmobil.cz nebo se nás na cokoliv můžete zeptat v komentářích pod článkem.

ČLÁNKY:, , , ,
Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Samsung si na dnešek připravil dlouho očekávanou konferenci Unpacked 2017, na které světu představil nejnovější model řady Galaxy Note s pořadovým číslem…

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

VČERA  |    |  2 komentáře

Mnozí z vás jistě mají v paměti kauzu, kdy na internet hackeři vypustili velice intimní fotografie celebrit, ke kterým se dostali kvůli…

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

VČERA  |    |  diskuze (1)

U Samsungu najdeme řadu zajímavých a chytrých vychytávek, jednou z nich je rozhodně i produkt nazvaný DeX. Jedná se o inteligentní dokovací…

Mobilní zobrazení