Mobilizujeme.cz

Nový seriál Virtuální tarify: Ideální balíček pro studenty

  |  19 komentářů  |  autor:

Ogliopolu českých operátorů je často vyčítáno, že za své služby v celosvětovém měřítku účtují příliš mnoho. Je pravdou, že v posledních letech došlo k poměrně výrazným změnám, které znamenaly zlepšení. Ceny našich operátorů jsou však stále poměrně vysoké.

Konkurencí pro českou modro-červeno-růžovou trikoloru by měli znamenat virtuální operátoři, kterých se za posledních pár let na trhu urodilo více než padesát. Bohužel se ve většině případů o konkurenci nejedná. Virtuálové přicházejí na trh s téměř totožnými nabídkami, které jsou zbytečně drahé. Najdou se mezi nimi však tací, kteří opravdu mají co nabídnout.

Spouštíme tak nový seriál o službách virtuálních operátorů. V tomto prvním díle se podíváme na to, jaký operátor je nejvhodnější pro soudobého studenta.

Z tiskových zpráv ČTÚ a jednotlivých operátorů vyplývá, že je o SMS čím dál menší zájem. Jejich místo nyní obsazují sociální sítě jako Facebook, Snapchat či komunikační aplikace typu WhatsApp. Z tohoto důvodu rostou požadavky na mobilní internet. Volá se stále obdobně.

Vycházeli jsme tedy z těchto předpokladů a sestavili jsme optimální studentský tarif, který nejlépe vyhovuje našim požadavkům. Ideální tarif by měl podle nás obsahovat 100 volných minut, 100 volných SMS a 300 MB internetu. To vše za cenu, která se bude pohybovat pod hranicí pěti-set korun.

U většiny virtuálů jsme se setkávali s cenami okolo 450 korun. Výjimkou však nebyla částka, která překročila 600 Kč. Nejdražším operátorem se v tomto srovnání ukázal Bleskmobil, jež si za služby v daném rozsahu účtuje rovných 700 korun.

Pojďme se však nyní podívat na druhou stranu, tedy na ty operátory, kteří nabídnou nejlepší ceny.

Vybrali jsme čtveřici, kteřá nabídne opravdu zajímavé ceny i v porovnání s Vodafonem, T-Mobilem a O2. Vyvolenými se stali: Žlutá simka, GoMobil, Studentfone a Tesco Mobile.

Tesco Mobile

Zde se nesetkáme s klasickým tarifem ale s předplacenkou, která ovšem nabízí velmi výhodné ceny. Za 100 SMS zaplatíte 75 korun a za 100 minut 125 korun. Balíček 400 MB internetu vás přijde na 125 korun. V celkovém součtu tedy měsíčně zaplatíte 325 Kč.

Je tu ale jeden háček. Je nutné získat zákaznickou kartu Tesco Clubcard. Ta je ale zdarma a za takto výhodné ceny se vyplatí ji pořídit.

tesco-mobile-icon

Go Mobile

V tomto případě se setkáme s tarifem, který je možné ušít na míru. Měsíční poplatek přijde na 355 korun, což je velmi pěkná cena. Navíc se do 500 korun vejde dokonce 600 MB internetu v případě, že vám 300 nestačí.

Žlutá Simka

Zde se za výše uvedené služby dostaneme na cenu 418 korun a je ještě k tomu poměrně složité se na tuto částku dostat vzhledem k tomu, že je nutné prokombinovat různé balíčky.

K docílení je tedy potřeba pořídit tarif zvaný Q60, jež obsahuje 60 volných minut za 99 korun. K němu za 95 korun dokoupit 100 dalších minut a za 95 korun 100 volných SMS, oboje do všech sítí. Balíček 300 MB internetu pak přijde na 129 korun.

Studentfone a Gorila mobil

Tito operátoři sice nenabídnou ceny jako výše zmínění. Na druhé straně však nabízí jiné přednosti – Studentfone připojení k Facebooku a několika dalším serverům zdarma, Gorila mobil pak v tarifu za 200 korun 500 MB internetu a volání po 2. minutě zdarma. Oba znamenají pro studenty poměrně zajímavou alternativu.

Ze všech operátorů však mají nejdražší volání, přijde na 2,50 Kč za minutu. Musíte tedy dobře vědět, že budete komunikovat hlavně online.

 

Doufáme tedy, že jsme vám tímto přehledem pomohli s výběrem ideálního tarifu. Dali byste v roli studenta přednost ještě jiným z virtuálů? Kterému a proč?

V příštím díle se zaměříme na seniory, kteří mají také své specifické požadavky.

ČLÁNKY:, , , , , ,
Samsung a Lego spolupracují na speciálním dětském tabletu

Samsung a Lego spolupracují na speciálním dětském tabletu

DNES  |    |  diskuze (0)

Máte doma dítě, které je fanouškem nestárnoucího lega, ale zároveň ho semlela doba plná techniky, takže u vás každou chvíli škemrá, ať…

Zenfone 5 a spol. jsou již v přípravě, potvrdil šéf Asusu

Zenfone 5 a spol. jsou již v přípravě, potvrdil šéf Asusu

DNES  |    |  3 komentáře

Před nedávnem tchaiwanský výrobce Asus představil šestici smartphonů spadající do modelové řady Zenfone 4, ve které si může vybrat téměř každý. Společnost…

Do rukou se nám dostala rušička signálu. Jak vlastně funguje?

Do rukou se nám dostala rušička signálu. Jak vlastně funguje?

DNES  |    |  diskuze (0)

Do rukou se nám dostala rušička signálu, se kterou prakticky přestanou fungovat všechny mobilní telefony v nejbližším okolí. Její použití nám však…

Mobilní zobrazení