Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Nový prohlížeč Spartan už si na Windows 10 můžete vyzkoušet i vy

  |  2 komentáře  |  autor: Petr Moravec

Microsoft od včerejšího dne začal uvolňovat preview nového internetového prohlížeče Spartan, který v nových Windows 10 nahradí roli primárního prohlížeče Internet Explorer. Spartan je součástí nového preview Windows 10, takže pokud nové Windows již testujete, stačí pouze provést update. Můžeme tady zamávat Internet exploreru na rozloučenou?

Microsoft svůj nový prohlížeč představil v lednu letošního roku spolu s velkým množstvím nových funkcí. Bohužel ne všechny jsou v preview zatím dostupné. Digitální asistentka Cortana integrovaná je. Napovídá jaké bude počasí, nebo jak se vyvíjí světové finanční trhy, je ale zatím omezená pro americkou verzi Spartana.

Jedna z nejočekávanějších funkcí Spartana je možnost zapisovat pomocí pera poznámky přímo do prohlížeče. Sdílení poznámek je navíc možné přes e-mail, sociální sítě, nebo třeba OneDrive. Tato funkce v předešlé verzi Windows 10 nebyla, ale v nynější verzi se již nově vyskytuje.

Co zde zatím chybí úplně, je například kalendář, nebo informace o leteckých spojích. Zcela zatím nefunguje sdílení informací mezi různými zařízeními a ukládání stránek pro pozdější přečtení v offline režimu.

Nové preview je zatím vůbec prvním pohledem na nový prohlížeč a je tedy zapotřebí vzít na vědomí, že Microsoft teprve bude přidávat veškeré, v lednu oznamované funkce.

Microsoft zároveň pracuje na preview verzi Windows 10 pro mobilní telefony (o čemž jsme vás nedávno informovali zde), u nějž lze také očekávat, že přijde rovněž s novým prohlížečem Spartan.

Internet Explorer pro Windows 10 tedy ještě zcela nezmizí, ve většině verzí Windows 10 se objeví. Jako primární prohlížeč již ale bude prezentován plošně pouze Spartan.

Explorer tedy mrtvý není a ještě nějakou dobu nebude. Vše se ale již připravuje na příchod nového krále. Microsoft tak pomalu odrovnává jednu ze svých největších značek, dokáže její slávu plynule převzít Spartan?

Zdroj: TheVerge.com

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Ascension
Ascension

Spartan bude skvělí prohlížeč jako IE11.
Už se těším na finální verzi Spartan.

Marian_1
Marian_1

taky

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Land Rover Explore: odolný smartphone od britské automobilky

Land Rover Explore: odolný smartphone od britské automobilky

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

Výrobce poměrně robustních aut, které se nezaleknou ani horšího terénu či počasí, nyní přichází s ekvivalentem na poli smartphonů. Land Rover…

Doro 8040: smartphone ušitý na míru těm nejstarším

Doro 8040: smartphone ušitý na míru těm nejstarším

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Smartphone už nemusí být pro vaše prarodiče sprosté či přinejmenším nepříjemné slovo, které by v nich vyvolávalo obavy. Švédský výrobce dostal…

LG G6 a LG V30 brzy dostanou aktualizaci na Android 8.1 Oreo

LG G6 a LG V30 brzy dostanou aktualizaci na Android 8.1 Oreo

DNES  |  Tomáš Richter  |  2 komentáře

Podle nejčerstvějších zpráv plánuje společnost LG brzy vydat do oběhu aktualizaci na Android 8.1 Oreo pro své loňské superphony LG G6…

Mobilní zobrazení