Mobilizujeme.cz

Nový prohlížeč Spartan už si na Windows 10 můžete vyzkoušet i vy

  |  2 komentáře  |  autor:

Microsoft od včerejšího dne začal uvolňovat preview nového internetového prohlížeče Spartan, který v nových Windows 10 nahradí roli primárního prohlížeče Internet Explorer. Spartan je součástí nového preview Windows 10, takže pokud nové Windows již testujete, stačí pouze provést update. Můžeme tady zamávat Internet exploreru na rozloučenou?

Microsoft svůj nový prohlížeč představil v lednu letošního roku spolu s velkým množstvím nových funkcí. Bohužel ne všechny jsou v preview zatím dostupné. Digitální asistentka Cortana integrovaná je. Napovídá jaké bude počasí, nebo jak se vyvíjí světové finanční trhy, je ale zatím omezená pro americkou verzi Spartana.

Jedna z nejočekávanějších funkcí Spartana je možnost zapisovat pomocí pera poznámky přímo do prohlížeče. Sdílení poznámek je navíc možné přes e-mail, sociální sítě, nebo třeba OneDrive. Tato funkce v předešlé verzi Windows 10 nebyla, ale v nynější verzi se již nově vyskytuje.

Co zde zatím chybí úplně, je například kalendář, nebo informace o leteckých spojích. Zcela zatím nefunguje sdílení informací mezi různými zařízeními a ukládání stránek pro pozdější přečtení v offline režimu.

Nové preview je zatím vůbec prvním pohledem na nový prohlížeč a je tedy zapotřebí vzít na vědomí, že Microsoft teprve bude přidávat veškeré, v lednu oznamované funkce.

Microsoft zároveň pracuje na preview verzi Windows 10 pro mobilní telefony (o čemž jsme vás nedávno informovali zde), u nějž lze také očekávat, že přijde rovněž s novým prohlížečem Spartan.

Internet Explorer pro Windows 10 tedy ještě zcela nezmizí, ve většině verzí Windows 10 se objeví. Jako primární prohlížeč již ale bude prezentován plošně pouze Spartan.

Explorer tedy mrtvý není a ještě nějakou dobu nebude. Vše se ale již připravuje na příchod nového krále. Microsoft tak pomalu odrovnává jednu ze svých největších značek, dokáže její slávu plynule převzít Spartan?

Zdroj: TheVerge.com

ČLÁNKY:, , , , ,
LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

VČERA  |    |  4 komentáře

Na český trh oficiálně míří očekávaný a poměrně dost zajímavý smartphone jihokorejského výrobce. Nové LG Q6 přináší zejména prémiový bezrámečkový design –…

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Svůj modulární telefon má již několik společností. Patří mezi ně například Motorola nebo LG. Oba výrobci přišli s odlišným řešením modularity. Některé…

Microsoft se opět snaží "modernizovat" Skype pro iPhone

Microsoft se opět snaží „modernizovat“ Skype pro iPhone

VČERA  |    |  diskuze (0)

Nedávno jsem zkritizoval Microsoft za jeho přístup ke Skypu. Jak je pro redmondského giganta typické, dokud se tento jednoduchý a populární komunikační…

Mobilní zobrazení