Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Nový patent Applu: Speciální sluchátka s eliminací okolního hluku

  |  6 komentářů  |  autor: Petr Moravec

Se svými hudebními službami zaznamenal Apple úspěchy již v dobách prvních iPodů. Je to ale již delší doba, co výrobce z Cupertina přišel s novými sluchátky. Dnes se však na veřejnost dostal patent, který naznačuje, že by Apple tuto skutečnost mohl v blízké budoucnosti změnit.

Tip: Způsobí nový haptický displej od Applu další mobilní revoluci?

Sluchátka jsou výjimečná tím, jak si dokáží poradit s okolním nežádoucím hlukem. Obsahují totiž několik nových senzorů, včetně snímače vibrací v kostech ucha uživatele. Data z těchto snímačů budou přenášena do mobilního telefonu, který bude vyhodnocovat kvalitu přijímaného zvuku. Tímto způsobem bude navíc vyhodnocováno každé sluchátko zvlášť.

Systém je sám o sobě také schopen rozpoznat, jestli je sluchátko přítomno v uživatelově uchu, čímž nebude docházet ke zbytečnému plýtvání baterie.

Jde zatím pouze o patent a tak musíme brát v potaz, že je možné, že se reálně s těmito sluchátky nemusíme nikdy setkat. Koneckonců jako u mnoha dalších patentů, nejen od Applu.

Zdroj: pocketnow.com

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Dobrý
Dobrý

Jinými slovy potlačení okolního hluku což má Sony už od Xperie Z2. A pak že kdo tu inovuje.

Helium
Helium

Ono tohle aktivní potlačení hluku je technologie která byla patentovaná už někdy v 80. letech a u profi vybavení se s ní šlo setkat už v 90. letech. Takže skutečně nic nového.
Nicméně doposud jsou u této technologie výsledky dost sporné, proto se to příliš nerozmohlo i když technologicky to není vůbec porblém vyrobit…..

Pastelka
Pastelka

V tomto případě je to samotné potlačení hluku jaksi vedlejším efektem, primárně jde o využití šíření zvuku po lebečních kostech.

Milan
Milan

Takže další obecný patent applu, jako posledně, zapatentujou si cihlu a každý kdo bude chtít takovou vyrobit, plať. Toto přece nemůžou takto jako patent vůbec uznat, je očividné, že nevědí co s penězma a tak vymýšlí samé kraviny.

JaroB
JaroB

A zase ten špinavý zasraný Apple…Sony to vyrába už roky rokúce ale oni si teraz budú patentovať !!! Banda jedna špinavá !!!

Pastelka
Pastelka

To co popisuje ten patent a použitý princip potlačení okolního ruchu je natolik rozdílné od aktuálně používaných technologií (například i ta od SONY), že „vyrába už roky rokúce“ není na místě. Nikdo nic podobného nevyrábí, navíc první patent využívající vibrace kostí pro potlačení hluku Apple podal 2013. Doporučuji více číst a méně křičet :)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Google Gboard přidává možnost psaní rukou a další vychytávky

Google Gboard přidává možnost psaní rukou a další vychytávky

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Populární virtuální klávesnice Gboard od Googlu byla pro systém Android aktualizována a nabízí pár nových vychytávek. Tou nejzajimavější je určitě podpora…

Huawei Enjoy 7S: levných smartphonů není nikdy dost

Huawei Enjoy 7S: levných smartphonů není nikdy dost

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Posledních pár měsíců,Huawei doslova chrlí jeden smartphone za druhým. Aktuálně nejnovějším modelem patřící do této čínské stáje je Enjoy 7S. Své…

Beta verze Androidu 8 Oreo míří na Xiaomi Mi Mix 2

Beta verze Androidu 8 Oreo míří na Xiaomi Mi Mix 2

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Mnozí uživatelé smartphonů již netrpělivě vyhlíží, kdy právě jejich telefon dostane nový Android 8 Oreo. Vlastnící modelu Xiaomi Mi Mix 2…

Mobilní zobrazení