Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Spekulace o podobě nového iPhonu pokračují (aktualizováno, video!)

  |  24 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Další den, další týden, a máme tu další únik ohledně nového iPhonu od Applu. Parametry už jsou téměř stoprocentní – nový model bude vybaven 3,95″ displejem s rozlišením 640 x 1136 px a dokonce novým dokovacím konektorem. Podívejte se.

(aktualizováno 4. září) Nový iPhone (5) se ukazuje už i na videu. Alespoň to tak vypadá a potvrzuje veškeré spekulace ohledně konstrukce a výbavy. Na videu je nový iPhone porovnán se současnou generací iPhonu 4S. Který se vám líbí víc?

http://www.youtube.com/watch?v=jV_N99SBpnE

(aktualizováno 1. září) Finální podoba nového iPhonu od Applu je možná vyobrazena právě na snímcích níže, kde je jeho tvar a velikost porovnávána na detailních porovnáních s předchozími generacemi. Obzvláště zajímavým srovnáním potom je stále se zmenšující šuplíček na SIM kartu, která má v novém iPhonu být údajně už v podobě nanoSIM.

(aktualizováno 28. srpna) Dnešní várka nových obrázků se zaměřuje na oblast nad displejem, kde je údajně vidět nové řešení umístění NFC čipu. Pokud se jedná o skutečnost, nutno podotknout, že to pro NFC anténu není zrovna obvyklé místo.

(aktualizováno 19. srpna) Opět vám přinášíme nové uniklé snímky, a opět se jedná o přední, displejovou stranu. Novinkou však je přítomnost samotného zobrazovacího panelu, který je k přednímu krytu pevně přichycen. Nové rozlišení a větší úhlopříčka displeje jsou tedy téměř stoprocentní.

(aktualizováno 14. srpna) Jen tři dny se svět odmlčel, co se týče nějaké další součástky chystaného iPhonu. Uniklé obrázky zachycují novou základní desku, ze které můžeme usoudit několik věcí. Podle více konketorových zakončení se usuzuje, že spekulace o přítomnosti LTE sítí jsou pravdivé. Taktéž menší šuplíček na SIM kartu potvrzuje přítomnost nano-SIM. Procesor bohužel na desce chybí, a tak si na jeho parametry ještě budeme muset počkat.

(aktualizováno 11. srpna) Jestli se vážně s každým dalším dnem dočkáme nějakého nového úniku ohledně příštího iPhonu, naroste tento článek do závratné délky. Jedinou výhodou pro vás čtenáře tak alespoň zůstává, že je všechno hezky pohromadě na jednom místě. Dnes tu pro vás máme možnou podobu nového 8-pinového dokovacího konektoru, a spolu s ním také obrázek nové baterie. Ta má kupodivu kapacitu jen o 10 mAh větší než má současný iPhone, což vzhledem ke spokulovaným specifikacím nedává moc smysl. A rozhodně je to baterie nová, je na ní datum výroby z letošního června. Tak uvidíme, s čím se Apple vytasí.

Další sadou obrázků, kterou dnes přinášíme, je vizualizace toho, jak budou nové aplikace vypadat na větším displeji. Zajímavé bude, jak se s tímto faktem poperou vývojáři, kteří nyní budou mít více místa na displeji pro svoji tvorbu. Každopádně, taková systémová klávesnice v landscape režimu vypadá díky většímu místu opravdu povedeně.

(aktualizováno 10. srpna) Na internetu se objevil další obrázek, který údajně zobrazuje nový iPhone. Tentokrát je však trochu z jiného soudku. Nejde o složený, ale o rozložený kousek, a přestože na něm nejsou všechny díly, potvrzuje třeba velký 4″ displej. Podívejte se, co skoro za měsíc možná Apple představí veřejnosti.

(aktualizováno 9. srpna) Čínský server Apple.pro přišel s údajnými rozměry příštího iPhonu. Vypadá to, že se i Apple rozhodl jít do rozměrového souboje, protože tloušťka telefonu by měla být 7,6 mm. To je o celý milimetr méně, než má model Galaxy S III od Samsungu, nebo o 0,2 mm méně, než má třeba HTC One S. Ostatní rozměry budou prý 123,83 mm na výšku a 58,47 mm na šířku.

(aktualizováno 8. srpna) Kromě toho, že chlapíci ze serveru The Verge nalezli v nové beta verzi operačního systému iOS 6 podporu pro vyšší rozlišení displeje, než má současný iPhone 4S (což nepřímo potvrzuje větší displej příštího iPhonu), tak přišel francouzský server NowhereElse se zajímavými obrázky, na nichž se můžeme podívat na droboučký nový šuplíček, jež bude příští iPhone používat pro vložení nanoSIM karty.

Server NowhereElse zároveň zveřejnil obrázky Hone tlačítka, které sice působí designově úplně stejně, ale jeho velikost dostála kosmetické změny. Více naleznete ve videopohledu, který jsme přinesli v tomto článku.

(aktualizováno 2. srpna) Poslední zpráva se kupodivu opět týká dokovacího konektoru. Tentokrát by měl být opět menší, jak jsme mohli vidět již na hromadě obrázků, ale počet pinů by měl být pouhých 8. Též by se nyní mělo jednat o podobný MagSafe konektor (více viz vědecké okénko), jaký používá Apple u svých Macbooků. Nemělo by tedy záležet, v jakém otočení do něj cokoliv připojíte. Všudyzmiňovaná nutná redukce k původnímu příslušenství by se nově měla stát součástí balení.

(aktualizováno 24. července) Po delší dobu se okolo podoby nového iPhonu neobjevila žádná další, a hlavně nová spekulace. Až nyní přišla agentura Reuters s tím, že se opravdu zmenší dokovací konektor, a to přesně z 30 pinů na skoro kulatých 19. Tím se udělá místo pro stěhující se 3,5 mm Jack, a konektory tak budou více logicky rozmístěny. Datum představení je stále spekulováno na říjen, poslední zprávy, které má k dispozici server DigiTimes však nově říkají, že „New iPhone“ už vstoupil do produkce v továrně v Shanghai.

(aktualizováno 8. června) Na serveru AppleInsider se objevilo video, kde můžeme naživo vidět jednu velice zajímavou součástku z údajného iPhonu 5, či jak se bude jmenovat. Jedná se o zadní kovový kryt s přesahy na boky, což dává tušit velice pevnou konstrukci. Zároveň video potvrzuje všechny předchozí úniky, fotografie atd., tudíž se celý tento kolotoč unikajících spekulací jeví čím dál tím více skutečný. Co na něj říkáte, bude takto skutečně vypadat?

(aktualizováno 7. června) Analytik KGI Mingchi Kuo má prý konexe na interní zdroje z Applu, a díky tomu vám přinášíme další „zaručeně pravdivé“ informace o příštím iPhonu. Abychom se nerozepisovali o tom, co si každý z obrázků níže bude moci zjistit, vypíchneme jen to nejdůležitější. Podle těchto posledních informací bude úhlopříčka displeje ještě krapet větších 4,08″, rozlišení však zůstane stejné, jak bylo zmíněno níže. Vzroste také jas displeje na maximálních 500 nitů.

Další novinkou je potom přední kamerka, která povýší z VGA na HD 720p rozlišení. U hlavního fotoaparátu potom klesne clonové číslo, jinak bude shodný s iPhonem 4S. V současném závodě mezi výrobci o co nejmenší tloušťku jejich vlajkové lodě si polepší i Apple, neboť nový iPhone by měl mít v pase jen 7,9 mm. No a na posledním obrázku se můžete podívat, jak bude systém pracovat s aplikacemi, než je vývojáři uzpůsobí i pro nové rozlišení.

(aktualizováno 30. května) Další a další úniky nám předhazují, jak by měl příští iPhone vypadat. Během včerejšího dne se však z několika na sobě nezávislých zdrojů dostaly na internet ty stejné informace, a ve víru spekulací tak působí velmi uvěřitelně. Navíc potvrzují displej s poměrem 16:9, což ukazuje i na pravdivost dřívějších úniků.


Příští iPhone by měl narůst do výšky a přijít s kovem místo skla. (9to5Mac)

Přivítejme kov! Na těchto obrázcích, které prý pochází od dodavatelů jednotlivých dílů, můžeme vidět celokovová záda (až na drobné brady), spolu s již tradičním kovovým rámečkem. Barevná provedení by tedy opět měla být dvě – černé a bílé. Design telefonu se příliš nemění, středové kruhové tlačítko zůstává zachováno, microSIM také, telefon nám pouze vyroste do výšky. Na čelní straně se udála jediná změna. Kamerka pro videohovory se přesunula nad reproduktor. Naopak ta na zadní straně má podle nás větší čočku. Znamená to větší rozlišení?


Jiný zdroj (uBreakiFix.com), jiné obrázky, přesto stejná podoba. Že by si Apple neuhlídal příští iPhone?

Nejvíce kouzel se děje na spodní straně. Uprostřed se nachází zmenšený dokovací konektor, jak jsme již psali níže v článku. Pokud se tento krok ukáže jako pravdivý, docela by mě zajímaly odpovědi na níže nastíněné otázky. Také zde vidíme něco, co je s největší pravděpodobností přemístěný 3,5 mm Jack pro připojení sluchátek. No a nově vyvedená je také perforace pro mikrofon a hlasitý reproduktor.

Co na tento nový únik říkáte? Nám v redakci přijde, vzhledem k několika zdrojům a poměrně věrným fotografiím, docela realný. Napište nám do dizkuze, zda-li byste uvítali takovýto iPhone.

(původní text) Opadlo těšení se na Samsung Galaxy S III, začíná těšení na nový iPhone od Applu. Nový iPhone či iPhone 5, to je jedno, všichni se však shodují na tom, že bude revoluční, lepší, ale hlavně větší. Tedy větší displej samozřejmě, rozměry samotného telefonu by měly zůstat stejné. Posud se všichni shodují, dál už je to ale co únik, to jiná informace.

TIP: agentura Reuters tvrdí, že nový iPhone bude mít 4,6″ displej. Komu věříte?

Dnešní informace (podložené „zaručeně pravými“ obrázky) hovoří jasně. Příští jablečný telefon, který je podle serveru 9to5Mac právě testován, bude mít displej s úhlopříčkou 3,95″, a jeho rozlišení naroste na 640 x 1136 px. To vše zabalené ve stejně velkém těle. Tím se získá výhoda jednoho řádku navíc v menu, a více místa na displeji obecně. Jemnost displeje přitom zůstane zachována. Tedy, abychom byli přesní, jemně vzroste – iPhone 4S s 3,5″ displejem a rozlišením 640 x 960 px má jemnost 329 PPI, zatímco nový displej bude mít 330 PPI. Další důvod k jásotu.


Větší displej by měl být společný pro nový iPod i iPhone, proto jiný otvor v horní části krytu

Skvělý Retina displej tedy zůstane zachován, ale změní se poměr stran displeje z 3:2 na 16:9. Co na to kompatibilita aplikací? Co problémy s rozlišením? Co na to vývojáři? A navíc, co teď se slavným výrokem Steva Jobse, že iPhone bude mít vždy 3,5″, protože to je nejzazší rozměr, který člověk pohodlně ovládne svým palcem? Nevím, nechme se překvapit.

Každopádně, nový iPhone by měl navíc přinést opravdu hodně zmenšený dokovací konektor, který je menší, než miniUSB, ale pořád větší, než microUSB. A tak začneme nanovo: Co kompatibilita příslušenství? Co na to jeho výrobci, kteří dosud těžili ze stejné velikosti? Ze zdroje přichází jediná odpověď. Se vším si poradí nová verze systému – iOS 6.

Proto se ptáme do třetice: Co si o všem tom mumraji myslí naši čtenáři? Jak bude podle vás příští iPhone vypadat? Pište nám do diskuze pod článkem.

zdroj: 9to5Mac, BGR, GSMArena

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

avatar
10 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
20 Comment authors
ChosseHaLadislavErikabcdef Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
sony
sony

nech idu do prdele.

Nemo55
Nemo55

jo tam takééééééééééé ;)

Tomáš
Tomáš

prvni iPhone o kterym bych vubec uvazoval…konecne konec mini obrazovky

Nightmare
Nightmare

Presne tak :). Bud tohle nebo SGS III

hanes
hanes

nic noveho..Nokia nebo iPhone…samy srot,levarna,nequalita,predpotopni OS…proste goodbye.Samsung nespi,nelelkuje,pracuje,prekvapuje,zari jako slunce

Radek
Radek

A na čem zaklásáš to svý hodnocení? To by mě fakt zajímalo..

Kuba
Kuba

Kdo nikdy IPHONE neměl nepochopí proč je nejlepší!!!

Mk
Mk

Měl jsem ho, bohužel až po galaxy s2 a když se přechází z lepšího, je iPhone zklamání, z chytrého telefonu jsem přešel na pouhé menu s aplikacema. Absolutně žádná možnost přizpůsobit si telefon tak jak já chci.

Lukáš
Lukáš

Po jailbreaku je upravitelnejsi jak android ;-) (jsem byvalej androidak)

Lukáš
Lukáš

To sice má, ale pořádné změny jsi schopen udělat až po ROOTu čímž taky asi přicházíš o záruku, ale beztak jak u iPhona tak u ostatních android zařízení se dá ROOT i jailbreak odstranit.

abcdef
abcdef

no vidis, jabko si musis cracknout a prijdes mozna o zaruku, Android ma velkou moznost customizace prirozene v sobe, podstatny rozdil…iPhone nikdy, nenechme si diktovat co ma telefon umet,co do nej muzeme a nemuzeme instalovat. to je horsi jak za komancu..

kadel
kadel

taky jsem mel iphona, velka chyba, vyhozeny penize. dnes je samsung/android spicka, nokia, iphone, htc nee

Patrik
Patrik

vystřídal jsem nezpočet telefonů včetně iphonu. a nejlepší HTC, Samsung…konkrétně ve své době HTC Sensation, SGS II…můj názor..

Ladislav
Ladislav

HTC jde pěkně dolu :)) Samsung je teď výrobce pro všechny :))

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Potvrzena tři kódová označení pro modely Galaxy S10

Potvrzena tři kódová označení pro modely Galaxy S10

DNES  |  Daniel Fousek  |  diskuze (0)

Tři varianty budoucí vlajkové lodě Galaxy S10 teď dostávají trochu oficiální nádech. Samsung totiž použil nová označení tří modelů,…

Google zdarma opraví Pixely všem postiženým hurikánem Florence

Google zdarma opraví Pixely všem postiženým hurikánem Florence

DNES  |  Filip Matějka  |  diskuze (0)

Hurikán Florence si v USA vyžádal již přes čtyřicet lidských životů, napáchal obrovské finanční škody a stále je zde…

Jak vypadá v praxi detekce pádů u nových Apple Watch?

Jak vypadá v praxi detekce pádů u nových Apple Watch?

DNES  |  Filip Matějka  |  diskuze (0)

Apple Watch čtvrté generace přinesly nejen nový design, ale také užitečné funkce. Jednou z nich je například takzvaná detekce…

Mobilní zobrazení