Mobilizujeme.cz

Nový iPhone nabídne vyšší rozlišení, aby mohl konkurovat Androidu

  |  15 komentářů  |  autor:

Již se nějakou dobu spekuluje o větší úhlopříčce v případě nového iPhonu respektive nových iPhonů. Rostoucí úhlopříčka si pak logicky žádá vyšší rozlišení.

Bude takto vypadat iPhone 6?

Podle posledních spekulací by měl nový iPhone 6, pokud se tak opravdu bude jmenovat, přijít ve dvou verzích, které se budou lišit pouze velikostí úhlopříčky. Bokem pak bude iPhone s přídomkem „C,“ jehož nástupce by měl být taktéž představen. Vraťme se ale k hlavnímu modelu!

Jak již bylo řečeno, nový iPhone by měl přinést revoluci nejen po designové stránce, ale i co se úhlopříčky displeje týče. Ta by měla povyrůst z dnešních 4 palců na 4,7 palce u první varianty. Druhá varianta by měla konkurovat phabletům, jelikož by úhlopříčka měla být 5,5 palce. Při takovém nárůstu úhlopříčky se nabízí otázka, zda-li bude stačit stávájící rozlišení, tedy 1136 x 640 pixelů. V Cupertinu si řekli, že stávající rozlišení stačit nebude a nový iPhone by měl přijít s rozlišením 1704 x 960 pixelů a přiblížit se tak těm nejdražším telefonům s Androidem, které většinou nabízejí Full HD.

Vyšší rozlišení je potřeba nejen kvůli lepšímu zážitku na větší úhlopříčce, ale i z pohledu marketingového označení „Retina displej,“ za kterým stojí právě Apple. Výsledná jemnost by tak byla 416 ppi u 4,7 palcové varianty a 356 ppi u varianty 5,5 palcové, což je více než dostatečné pro Retina displeje (podmínkou je překonání hranice 300 ppi).

Další změnou by mělo být představení letošních iPhonů respektive jeho datum. U iPhonů jsme byli zvyklí na oznámení někdy v průběhu září, letos by měly být iPhony představeny již během srpna. Pokud se tedy spekulace potvrdí, budeme zde mít nový iPhone za tří měsíce.

Těšíte se na nový iPhone? Uvítali byste větší úhlopříčku?

zdroj: The Verge

ČLÁNKY:, , , , ,
Netflix přidal podporu HDR obrazu v aplikaci pro iPhone a iPad

Netflix přidal podporu HDR obrazu v aplikaci pro iPhone a iPad

VČERA  |    |  diskuze (0)

Apple v letošním roce přechází na pokročilejší HDR obraz, ať už jde o novou 4K Apple TV, nové iPhony 8 & 8…

Víte, co je antigravitační pouzdro? Jde o šikovnou vychytávku

Víte, co je antigravitační pouzdro? Jde o šikovnou vychytávku

VČERA  |    |  diskuze (0)

Antigravitační pouzdro je nová vychytávka, která sice váš telefon nezbaví gravitace jako takové, ale dokáže překvapivým způsobem přichytit smartphone na sklo či…

Apple v nové reklamě vysvětluje, proč máme iPhone 8 milovat

Apple v nové reklamě vysvětluje, proč máme iPhone 8 milovat

VČERA  |    |  5 komentářů

Zhruba před dvěma týdny představila kalifornská společnost nové iPhony. Konkrétně se jedná o iPhone 8, 8 Plus a výroční iPhone X. První…

Mobilní zobrazení