Mobilizujeme.cz

Nový iPhone nabídne vyšší rozlišení, aby mohl konkurovat Androidu

  |  15 komentářů  |  autor:

Již se nějakou dobu spekuluje o větší úhlopříčce v případě nového iPhonu respektive nových iPhonů. Rostoucí úhlopříčka si pak logicky žádá vyšší rozlišení.

Bude takto vypadat iPhone 6?

Podle posledních spekulací by měl nový iPhone 6, pokud se tak opravdu bude jmenovat, přijít ve dvou verzích, které se budou lišit pouze velikostí úhlopříčky. Bokem pak bude iPhone s přídomkem „C,“ jehož nástupce by měl být taktéž představen. Vraťme se ale k hlavnímu modelu!

Jak již bylo řečeno, nový iPhone by měl přinést revoluci nejen po designové stránce, ale i co se úhlopříčky displeje týče. Ta by měla povyrůst z dnešních 4 palců na 4,7 palce u první varianty. Druhá varianta by měla konkurovat phabletům, jelikož by úhlopříčka měla být 5,5 palce. Při takovém nárůstu úhlopříčky se nabízí otázka, zda-li bude stačit stávájící rozlišení, tedy 1136 x 640 pixelů. V Cupertinu si řekli, že stávající rozlišení stačit nebude a nový iPhone by měl přijít s rozlišením 1704 x 960 pixelů a přiblížit se tak těm nejdražším telefonům s Androidem, které většinou nabízejí Full HD.

Vyšší rozlišení je potřeba nejen kvůli lepšímu zážitku na větší úhlopříčce, ale i z pohledu marketingového označení „Retina displej,“ za kterým stojí právě Apple. Výsledná jemnost by tak byla 416 ppi u 4,7 palcové varianty a 356 ppi u varianty 5,5 palcové, což je více než dostatečné pro Retina displeje (podmínkou je překonání hranice 300 ppi).

Další změnou by mělo být představení letošních iPhonů respektive jeho datum. U iPhonů jsme byli zvyklí na oznámení někdy v průběhu září, letos by měly být iPhony představeny již během srpna. Pokud se tedy spekulace potvrdí, budeme zde mít nový iPhone za tří měsíce.

Těšíte se na nový iPhone? Uvítali byste větší úhlopříčku?

zdroj: The Verge

ČLÁNKY:, , , , ,
HomTom S8: okopírovaná "es osmička" za pouhé 4 tisíce

HomTom S8: okopírovaná „es osmička“ za pouhé 4 tisíce

DNES  |    |  2 komentáře

Za originální smartphone s bezrámečkovým designem, Samsung Galaxy S8, dáte v českých obchodech přes 20 tisíc korun. Pokud se vám ale nechce…

Apple iPhone 8 se objevil v nové reklamě na McDonald's

Apple iPhone 8 se objevil v nové reklamě na McDonald’s

DNES  |    |  diskuze (0)

Pokud ještě i přes všechny nepotvrzené úniky visí nad novým iPhonem 8 nějaký otazník, týká se pravděpodobně displeje, jehož podoba – na…

Bude takto vypadat nový bezrámečkový telefon Xiaomi Mi Mix 2?

Bude takto vypadat nový bezrámečkový telefon Xiaomi Mi Mix 2?

DNES  |    |  2 komentáře

Čínský výrobce již usilovně pracuje na novém telefonu Xiaomi Mi Mix 2. Předchozí řada zaznamenala úspěch, a to hlavně díky pokrokovému bezrámečkovému…

Mobilní zobrazení