Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Nový iPad 3 se prodává nad očekávání, už 3 miliony, ale… Zahřívá se! (aktualizováno)

  |  2 komentáře  |  autor: Jakub Vrbacký

Od začátku prodeje nového iPadu 3 uběhlo pět dní, a už se jej prodaly přes tři miliony kusů. To je nejrychlejší start ze všech jablečných tabletů. Pěkné číslo však krapet hyzdí problémy nemála uživatelů s přehříváním.

(aktualizováno 21. března) Společnost Apple se během včerejšího dne vyjádřila k problémům některých uživatelů s přehříváním. „Nový iPad přináší magický Retina displej, A5X procesor, podporu LTE a 10 hodin výdrže. To vše je v chodu za běžných provozních teplot,“ říká zástupce Applu, Trudy Muller. „Pokud mají uživatelé nějaké stížnosti, ať je směřují na Apple Care,“ dodává. Nutno však dodat, že produkty Applu disponují kontrolním mechanizmem, který při vysokých teplotách hrozících poškozením zařízení vypne.

Je pravda, že internetem včera proběhla zpráva, že se nový iPad 3 přehřívá až o 10 stupňů. Pro uklidnění, šlo o stupně Fahrenheita, v našich stupnicích jde o nárůst o 5,3°C. To už není tak tragické. Po změření nového iPadu 3 a iPadu 2 termokamerou je vidět, že u obou verzí dochází k většímu zahřívání v levém dolním rohu, což je stejné místo, na které si stěžují uživatelé. Stále však jde o teplotu, která nebrání pohodlnému užívání. No, a na závěr jedno vtipné vysvětlení, které proběhlo internetem (a dává vzpomenout na problémy s anténou u starších iPhonů): „Pokud se vám Nový iPad nepřiměřeně přehřívá, asi jej držíte špatně!

(původní text z 20. března) Nový iPad (iPad 3), který svým názvem vzbudil malou vlnu posměchu, se i přesto prodává nad očekávání dobře. Od pátku 16. března do vydání tiskového prohlášení, což jsou zhruba tři dny, se ho prodaly přes tři miliony kusů. A to i přesto, že se prodává jen v asi dvanácti zemích. Další vlna prodeje začne tento pátek, 23. března, a to i v České republice. Že by fanoušky tolik lákal skvělý Retina displej?

Jen pro srovnání, prvnímu iPadu trvalo skoro tři měsíce, než dosáhl 3 milionů prodaných kusů. Populárního tabletu Kindle Fire se prodalo 3,9 milionu kusů za tři měsíce. To je sice dobré číslo, ale pořád ne dost. Holt, sláva jablečných tabletů roste, a je jasně vidět, že papírový výkon ostatních značek není všechno.

TIP: Přečtěte si naše podrobné preview nového iPadu 3.

Nový iPad je se 3 miliony prodaných kusů jednoduše trhák – také nejrychleji prodávaný iPad. Zákazníci milují skvělé vlastnosti nového iPadu, v čele s převratným Retina displejem, a my se nemůžeme dočkat, než jej nabídneme dalším zákazníkům po celém světě již tento pátek,“ říká Philip Schiller, senior vice president Applu pro světový marketing.

Celou tuto radost však kazí jedna doslova „horká“ maličkost. Nový iPad 3 se totiž přehřívá. Na oficiálním fóru Apple Support si na to stěžuje čím dál tím více (ne)spokojených zákazníků. Konkrétně se tablet přehřívá na spodní levé straně, a to po necelé hodině užívání. Problém se vyskytuje jak u LTE, tak u Wi-Fi verze. Apple se zatím k problému nevyjádřil, ovšem, pro svoje vlastní dobro by tak měl co nejdříve učinit.

zdroj: IntoMobile, UnwiredView

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Nemo55
Nemo55

Jablečný vařič ;-))))))))

stan
stan

css..to není chyba ale vlastnost-ohřívač prstů v zimě(a pozor Samsumg je to patentované-tak né že to okopíruješ) … :)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Američané zuří. Kdokoliv mohl sledovat polohu všech mobilů

Američané zuří. Kdokoliv mohl sledovat polohu všech mobilů

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Co je nedávná aféra Facebooku s Cambridge Analytica ve srovnání s tím, za čím doposud stála firma LocationSmart. Kvůli obrovské chybě…

Sluchátka Sony WH-1000XM2 přestávají po aktualizaci fungovat

Sluchátka Sony WH-1000XM2 přestávají po aktualizaci fungovat

18. 5. 2018  |  Martin Skořepa  |  diskuze (1)

Prvotřídní bezdrátová sluchátka Sony WH-1000XM2, která vyjdou na téměř 10 tisíc, ale i tak je výrobce rozdával zcela zdarma…

O telefon Honor 10 je zájem. V Evropě už hlásí vyprodáno

O telefon Honor 10 je zájem. V Evropě už hlásí vyprodáno

18. 5. 2018  |  Luboš Srb  |  5 komentářů

V některých evropských zemích se po novém telefonu Honor 10 jen krátce po oficiálním uvedení na trh a zahájení…

Mobilní zobrazení