Mobilizujeme.cz

Nový Google Nexus 7: nejjemnější displej na světě a Android 4.3

  |  komentovat  |  autor:

Americká společnost Google představila nástupce jednoho z nejoblíbenějších a nejprodávanějších tabletů na světě. Google Nexus 7 druhé generace je konečně tady. Mnohé spekulace a zdánlivě pravdivé detaily jdou stranou. Nový šéf Androidu nám představil všechny novinky a zajímavosti, o kterých bychom před samotným vydáním měli vědět.

Jak je zvykem, nové generace s sebou nosí kromě mnoha technických vylepšení také poněkud odlišný design. Nejde o nic zásadního, ale okopírovaný vzhled starého modelu by obyčejného spotřebitele nijak nenadchlo. Při porovnávání obou generací jsme si nemohli nevšimnout, že aktualizovaná Nexus „sedmička“ je nyní o něco vyšší, užší a pochopitelně i tenčí.

nexus-1

Zásadní změnou z technické stránky je hlavní fotoaparát. Zatímco u modelu z roku 2012 byla k dispozici pouze přední kamerka s rozlišením 1,2 Mpx, letošní model se dočkal, podobně jako většina ostatních tabletů, i zadního fotoaparátu, který se chlubí především 5 megapixely. Přední foťák zůstal kromě drobných úprav takřka beze změn.

A teď ta nejradostnější zpráva ze všech. Google Nexus 7 druhé generace je tabletem s nejjemnějším displejem na trhu! Disponuje nejvyšším počtem obrazových bodů na palec (323 ppi), zatímco předešlá verze „sedmičkového“ Nexusu plnila přání zdánlivě pouhými 216 pixely na palec. Google Nexus 7 nyní na stejně velké ploše, jako jeho první generace, rozprostírá 1920 x 1200 pixelů místo původních 1280 x 720 bodů.

nexus-2

Tablet pohání výkonný procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro 8064 taktovaný na 1,5 GHz za podpory operační paměti 2 GB RAM a grafického akcelerátoru Adreno 320. Nový Nexus 7 taktéž nezapomněl na přibalení bezdrátových technologií Wi-Fi, NFC a Bluetooth 4.0. Prvně jmenovaná vylepšení posouvají tablet k celkově lepšímu výkonu a rychlejšímu přístupu k technologiím a aplikacím. Google tvrdí, že nová varianta Nexusu 7 je 1,8krát rychlejší.

Na škodu není ani bezdrátové nabíjení. Od Googlu to ovšem není poprvé, co zavádí takovouto, pro uživatele „pohodlnou“, možnost dobíjení tabletu. Stejnou funkcí je vybaven i smartphone Nexus 4. Jediným zklamáním je, že bezdrátově bude možné nabíjet pouze verzi s pamětí 32 GB.

nexus-3

Úctyhodným pokrokem ze strany Googlu je použití aktualizovaného softwaru. V rámci konference byl představen mimo samotný tablet také operační systém Android 4.3 Jelly Bean, který je mnohem pohotovější a uživatelsky přívětivější. Ode dneška je Android ve verzi 4.3 dostupný nejen pro druhogenerační Nexus 7, ale i Nexus 4, Nexus 10 a Galaxy Nexus.

nexus-4

Refreshovaný tablet z dílny amerického giganta opět přichází s podporou microUSB pro napájení. Google však přistoupil také k SlimPortu, s nímž lze exportovat videa ve Full HD kvalitě.

http://www.youtube.com/watch?v=5LysTmwDan8

Teď už zbývá dodat, za kolik a kdy? Předobjednávání se rozjelo již dnes, oficiální datum vydání na trh pak směřuje k 30. červenci. Ceny základních modelů začínají na 229 dolarech (za 16 GB verzi) a končí na 269 dolarech (za 32 GB verzi). Nadstandardní vydání s LTE podporou pak zájemce přijde na 349 dolarů. Uvedené hodnoty jsou garantovány v oficiálním obchodě společnosti Google. Ceny ostatních prodejců jsou zpravidla vyšší.

ČLÁNKY:, , ,
Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

24. 9. 2017  |    |  diskuze (0)

Špičkové parametry zabalené do levné škatulky – kdo by odolal? Že ani čínský původ už není na závadu? Elephone P8 vypadá tak zázračně,…

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

DNES  |    |  2 komentáře

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

DNES  |    |  7 komentářů

Při pohledu na zadní kryt nového iPhonu 8 a 8 Plus musí každého bezpodmínečně zaujmout jeho lesk. Už jen při pomyšlení, že…

Mobilní zobrazení