Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Nový elektrický Smart skútr, jehož funkce řídí iPhone

  |  komentovat  |  autor: Jindřich Srb

Smart představuje další řešení pro cestování po městě – skútr jezdící plně na elektřinu. Výhodou je zabudování iPhonu – nová vylepšení aplikace smart drive kit může plnit nejrůznější funkce jako tachometr nebo signalizace vzdálenosti.

Výsledkem je, že u smart escooteru se spojuje funkčnost, šetrnost s životnímu prostředí a zábava při řízení. Dvojkolka od smartu si odbude světovou premiéru na pařížské Motor Show 2010, kde smart zákazníkům představí budoucnost bezemisních výrobků. Smart escooter, současně praktický a nezvyklý je jako doma ve velkých městech, kde najde mnoho různých uplatnění. V městské dopravě je skútr chytrou alternativou k autu – nabízí lepší manévrovací schopnosti, příkladný komfort a moderní bezpečnostní parametry. Mezi ty patří airbag, ABS a Blind Spot Assist.

Skútr pomůže smartu zaměřit se na novou oblast růstu. Dvojkolky také značce umožní zasáhnout mladší lidi, kteří ještě nemají řidičský průkaz. Navíc, již od počátku plánování se o dvojkolkách přemýšlelo jako o vozidlech e-drive – které svou užitnost v městské dopravě potvrzují funkčními a ekologickými přednostmi.

Smart escooter – vše jen ne obyčejný

První dojem ze smart escooteru umocňuje nezvyklý design, založený na chytrém ergonomickém konceptu. Srší z něj radost ze života a je svěžím a nečekaným prvkem v městské dopravě. Design má atraktivní, sportovní proporce: předek vypadá kompaktně, zatímco zadní kolo vypadá jako by bylo daleko za sedačkou, a zdůrazňuje tak hbitost skútru. Dynamický, elegantní vzhled doprovází výrazné linie – designéři se nebojí vzhled skútru označit jako ikonický.

Stylový vzhled ještě podporují detaily jako obložení kokpitu a netradiční zadní světlo. Přitom tento koncept smartu nabízí praktická řešení a výjimečné bezpečí. Jádrem elektrického skútru je bezpečnostní skelet vytvořený podle toho ve smartu fortwo. Rám z oceli a hliníku je vybaven výměnnými plastikovými panely. Další zvláštností jsou dlouhé, průsvitné prvky na okraji chráničů nohou. Tyto osvětlené zvýrazňovače zlepšují viditelnost skútru a také zaručují, že jen tak escooter někdo nepřehlédne – je přece důležité vidět a být viděn.

Propojený s iPhonem

Apple iPhonee hraje u escooteru zvláštní roli – je jeho kontrolním a komunikačním centrem. Před nastartováním řidič jednoduše umístí smartphone do připraveného výklenku mezi řidítky. Tak se telefon propojí s escooterem, vypnou se imobilizér a protikrádežové systémy a skútr se může rozjet. ¨Nová smart drive kit aplikace dovoluje řidiči být online při zastávkách na cestě. Během jízdy slouží smartphone jako tachometr. Také ukazuje stav nabití baterie a funguje jako navigace. Vyhřívání řidítek se také ovládá dálkově – skvělé pro chladnější dny!

Dynamická zábava při řízení, samozřejmě bez emisí

Kromě šetrnosti k životnímu prostředí se smart escooter také zaměřuje na zábavu při řízení: pohání ho motor náboje kola na zadním kole, s výkonem 4kW a kompaktním řešením. Plný točivý moment je možný ihned, takže skútr na semaforech snadno předjede všechna auta. Nejvyšší rychlost escooteru je 45 km/h, nabíjení má na starosti 48 voltová lithio-ionová baterie, která vydrží až na 100 km jízdu. Escooter můžete nabít z jakékoliv domácí zásuvky během 3 až 5 hodin.

Filosofie smartu – bezpečné řízení bez stresu

Pravidlem pro výrobky smart je spojení funkčnosti a vysoké míry bezpečnosti. Na rozdíl od běžných skútrů, smart escooter je vybaven supermoderními bezpečnostními prvky, které se u dnešním motocyklů objevují jen zřídka. Adaptovali jsme ABS pro dvojkolku, umístili airbag do předního obložení a navrhli Blind Spot Assist, který řidiče upozorní na blížící se auta, která nejsou vidět ve slepém místě v zrcátku. Reagovali jsme tak na častou příčinu nehod skútrů.

Smart – vždy nově, vždy inteligentně

Když přijde řeč na pohodlí a užitečnost, má escooter jistě navrch. Je řešen atraktivně, ale pragmaticky a naplňuje tak myšlenku „easy to use,“ ke které se značka hlásí. Ovládání escooteru je toho jasným důkazem. Nabíjecí zásuvka, která je zabudovaná do předního obložení je snadno dosažitelná. Stejně jako fortwo, escooter nabízí inteligentní úložný prostor. Pod sedačkou je zamykatelný úložný prostor, s dostatkem místa pro helmy.

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Huawei P20 Plus nabídne velkou baterii či Always on displej

Huawei P20 Plus nabídne velkou baterii či Always on displej

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Huawei si pro letošní rok chystá několik zajímavých kousků. Jedním z nich bude model P20 Plus, o kterém již například víme,…

Vlaštovka ovládaná telefonem PowerUp Dart jde do prodeje

Vlaštovka ovládaná telefonem PowerUp Dart jde do prodeje

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Roku 2014 představila firma PowerUp papírovou vlaštovku s vrtulkou, kterou lze ovládat mobilem. Dnes, když už projekt na Indiegogo překonal o…

Xiaomi Mi Mix 2S představuje na uniklém videu ovládací prvky

Xiaomi Mi Mix 2S představuje na uniklém videu ovládací prvky

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Není to tak dávno, co jsme informovali o tom, že se čínská společnost Xiaomi pokouší okoukat od kalifornského Applu jeho povedená…

Mobilní zobrazení