Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Nové Lumie s NFC a bezdrátovým nabíjením možná už v listopadu

  |  komentovat  |  autor: Jakub Vrbacký

Vedoucí oddělení designu finské Nokie, Marko Ahtisaari, odtajnil některé budoucí směry modelové řady Lumia. Telefony by podle něj měly být líbivější, neměly by je hyzdit všemožné konektory, a celkově by si měly žádat méně vaší pozornosti, co se třeba nabíjení týče.

Marko Ahtisaari, koncem roku nově povýšený ředitel designového oddělení Nokie, se rozpovídal pro deník The Guardian o budoucnosti Windows Phone Nokií, tedy zástupců modelové řady Lumia. O hlavním cíli nových Lumií mluví s velkým očekáváním. I když to zatím není technicky možné, a to ze strany Microsoftu, budoucí Lumie by měly podporovat NFC. „Jak vidíme u některých současných Nokií se Symbianem a celkově ve světě, NFC má do budoucna velký potenciál,“ říká. Podporu NFC by měly vyřešit některé z dalších verzí Windows Phone – Tango, nebo Apollo.

Dalším evolučním krokem má být líbivější design. To znamená jednak konec spoustě konektorů, které telefon hyzdí, jako je například microUSB, dále pak už bychom se neměli potkávat s takovými krytkami, jakými disponují nová Nokia Lumia 800, či Nokia N9. To stáčí myšlenky všech k bezdrátovým procesům. A to ať už mluvíme o komunikaci mobilního telefonu s počítačem, o připojení různých periferií, nebo o bezdrátovém nabíjení. V Nokii prostě chtějí dělat čistý design telefonů za každou cenu.


Rozporuplný design krytek konektorů na Nokii N9

A konečně, mobil má být pomocníkem člověka, ne člověk otrokem technologie. Proto se v Nokii snaží dělat takové telefony, abyste se co nejvíce účastnili života kolem vás. Otázkou je, nakolik jim to Microsoft dovolí. „Dotykové displeje člověka moc pohlcují. Mým cílem je přimět lidi zvednout svoji hlavu vzhůru, dát jim co nejméně pohlcující uživatelské prostředí. Tak, aby se stali opět součástí všedního života, aby mezi sebou komunikovali, aby si všímali světa kolem sebe,“ shrnuje Marko Ahtisaari.

zdroj: PhoneArena

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nový Apple iMac Pro v prodeji. Vyjde nejméně na 140 tisíc Kč

Nový Apple iMac Pro v prodeji. Vyjde nejméně na 140 tisíc Kč

VČERA  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Červnová konference Apple WWDC přinesla kromě nové verze iOS 11 či macOS i nějaký ten hardware. Pro mnoho…

Univerzální držák do auta nyní seženete za pouhých 100 korun

Univerzální držák do auta nyní seženete za pouhých 100 korun

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (1)

Používáte telefon v autě jako navigaci? Nebo třeba občas za jízdy vyřizujete hovory a potřebujete mít tedy obrazovku…

Samsung Notebook 9 Pen a Notebook 9 (2018) oficiálně představeny

Samsung Notebook 9 Pen a Notebook 9 (2018) oficiálně představeny

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Tak a je to venku. Společnost z Jižní Koreje dnes oficiálně představila novou řadu ultrabooků pro nadcházející rok.…

Mobilní zobrazení