Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Nové domácí tlačítko u iPhonu 7 nefunguje v rukavicích

  |  4 komentáře  |  autor: Pavel Kreuziger

Smartphony iPhone 7 a iPhone 7 Plus přicházejí s inovovaným domácím tlačítkem (home button), které nahrazuje tradiční mechaniku za speciální technologii schopnou rozlišit sílu dotyku.

iphone-7-home-button

Tip: První recenze na iPhone 7: okoukaný design a jen malé změny

Podobný přístup Apple zvolil i u svých nejnovějších MacBooků; první uživatelé iPhonů však přišli na to, že nové tlačítko funguje jen při dotyku kůže, tedy holého prstu. Jestli tedy letos v zimě plánujete nosit rukavice, budete si je muset při každém kontaktu se svým novým iPhonem sundat (některé rukavice navržené pro dotyková rozhraní však fungovat mohou).

Domácí tlačítko samozřejmě nevyužijete pouze pro odemčení svého iPhonu, ale dostanete se s jeho pomocí na startovní stránku iOS a navíc slouží pro přístup k Siri či aktivuje multitasking. Všechno tohle tedy zvládnete jedině tehdy, sundáte-li si rukavice. Apple se k případu dosud nevyjádřil.

Zdroj: TechRadar

ČLÁNKY:, , , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Mirex
Mirex

Niesom zastancom iphonu ale tento clanok je blbost. Ved aj tak si musim dat dole rukavice ked chcem ovladat smartphone. Hlavne ked ho che odomknut cez touch id. Ale moj note 7 ktory vybuchuje sa da ovladat aj cez rukavicu a odomknut aj cez iris scaner. Super ked su mokre ruky alebo ked budu rukavice.

swenak
swenak

Bbost to není, ač uznávám, ze rukavice nejsou to nejhorší. Pokud by šlo pouze o to, zjistit údaje na zamčené obrazovce, jde použít power tlačítko a na ostetní věci opravdu asi rukavice uživatel sundá. Ale problém s necitlivostí je i když nemám rukavice, ale použiju třeba kloub prstu, protože mám špinavé ruce. Taky je to problém, když není dostetečně velká plocha kůže, taky tlačítko nereaguje (třeba konečkem malíčku to je někdy problém).

hate_apple
hate_apple

„Přicházejí s inovovaným domácím tlačítkem“, to jako vážně? Já teda nechci nikoho hejtovat, ale komu připadá tlačítko s taptic feedbackem inovativní. Já jsem četl, že to lidem připadá zbytečné a divné, spíše krok dolů než nahoru.

swenak
swenak

No, jestli nahoru, nebo dolu, to nevím, ale minimálně do strany ano. Ale zvykeneme si i na smrt, tak… :-)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V Česku jsou zavirované telefony, které skrytě volají do ciziny

V Česku jsou zavirované telefony, které skrytě volají do ciziny

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (0)

V České republice se objevily levné telefony, které mají předinstalovaný software pro volání do ciziny, aniž by o tom…

Recenze Sony Xperia XA2 Ultra: těžká kráska s výdrží

Recenze Sony Xperia XA2 Ultra: těžká kráska s výdrží

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Přiznávám, že velké, skutečně velké telefony nejsou moje krevní skupina. Možná i proto jsem se paradoxně těšil, že si…

Microsoft a BlackBerry dají firmám ještě lepší zabezpečení

Microsoft a BlackBerry dají firmám ještě lepší zabezpečení

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Nové strategické partnerství mezi americkým Microsoftem a kanadským BlackBerry má za cíl poskytnout ještě lepší zabezpečení pro firemní klientelu.…

Mobilní zobrazení