Mobilizujeme.cz

Nová záplava telefonů z Koreje. Samsung Galaxy W, Y, Y Pro a M Pro

  |  komentovat  |  autor:

Samsung zařadil vyšší rychlost než ostatní výrobci telefonů a sází jeden nový telefon za druhým. Čtveřice modelů, spadajících do řady Galaxy, je toho jasným důkazem. Samsung Galaxy W a Y jsou dotykovky bez klávesnice, naopak Samsung Galaxy Y Pro a M Pro mají QWERTY klávesnici přímo pod displejem, a tak je ocení zejména nároční uživatelé po stránce psaní zpráv.

Samsung na veletrhu IFA v Berlíně předvede mnoho nových telefonů, z nichž některé stihl představit oficiálně už dopředu, aby bylo očekávání významně podpořeno. Čtyři nové modely – Samsung Galaxy W, Y, Y Pro a M Pro – s operačním systémem Android 2.3 Gingerbread budou cílit především na střední třídu telefonů a nižší high-endy. Vybere si každý, protože dva jsou dotykové bez klávesnice, dva naopak s QWERTY klávesnicí přímo pod displejem. Pojďme se na telefony blíže podívat a představit si jejich vlastnosti.

Samsung Galaxy W bude pro mnohé z vás tím pravým, na který jste čekali. Telefon má totiž ideální 3,7″ dotykový kapacitní WVGA displej typu TFT LCD, jednojádrový 1,4 GHz procesor, 1500 mAh baterii, 5 Mpx fotoaparát a patřičnou datovou výbavu, čítající HSPA (až 14,4 Mb/s při stahování), Bluetooth 3.0 a Wi-Fi 802.11 b/g/n. V menu budou přímé odkazy na huby Samsungu – Social, Game a Music.

Samsung Galaxy Y je telefon spadající do střední třídy, který má 3″ dotykový displej s rozlišením QVGA, procesor s taktem 832 MHz, 2 Mpx fotoaparát, 1200 mAh baterii, Bluetooth 3.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n, HSDPA až 7,2 Mb/s, způsob zadávání znaků SWYPE. V prodeji se objeví mnoho barevných variant.

Samsung Galaxy Y Pro je parametry takřka shodný s modelem Galaxy Y, navíc disponuje pouze QWERTY klávesnicí, která ubrala místo dotykovému displeji.

Samsung Galaxy M Pro je vzhledově podobný předchozímu telefonu, má tloušťku 9,97 mm a disponuje QWERTY klávesnicí. Displej je dotykový, s úhlopříčkou 2,66″ a rozlišením HVGA. Na první pohled zaujme optický trackpad, který už Samsung nějakou dobu u telefonů nepoužil. Telefon má 1 GHz procesor, 5 Mpx fotoaparát a přední VGA kamerku, 1350 mAh baterii, podporuje rychlá data HSDPA až 7,2 Mb/s, Bluetooth 3.0 a Wi-Fi 802.11 b/g/n. Telefon je ušit pro manažery, proto podporuje řadu nutných náležitostí jako Exchange Active Sync, Sybase Afaria, CISCO Mobile a CISCO WebEx.

Všechny telefony by měly být vystaveny na veletrhu IFA v Berlíně, odkud bude možno přinést i živé pohledy.

ČLÁNKY:, , , ,
Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

Samsung Galaxy Note 8 oficiálně: návrat zašlé slávy?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Samsung si na dnešek připravil dlouho očekávanou konferenci Unpacked 2017, na které světu představil nejnovější model řady Galaxy Note s pořadovým číslem…

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

Lindsey Vonn někdo ukradl její nahé fotky z telefonu

VČERA  |    |  2 komentáře

Mnozí z vás jistě mají v paměti kauzu, kdy na internet hackeři vypustili velice intimní fotografie celebrit, ke kterým se dostali kvůli…

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

Víte, co je to DeX? A čím se asi tak Samsung inspiroval? (video)

VČERA  |    |  diskuze (1)

U Samsungu najdeme řadu zajímavých a chytrých vychytávek, jednou z nich je rozhodně i produkt nazvaný DeX. Jedná se o inteligentní dokovací…

Mobilní zobrazení