Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Nová záplava telefonů z Koreje. Samsung Galaxy W, Y, Y Pro a M Pro

  |  komentovat  |  autor: Jindřich Srb

Samsung zařadil vyšší rychlost než ostatní výrobci telefonů a sází jeden nový telefon za druhým. Čtveřice modelů, spadajících do řady Galaxy, je toho jasným důkazem. Samsung Galaxy W a Y jsou dotykovky bez klávesnice, naopak Samsung Galaxy Y Pro a M Pro mají QWERTY klávesnici přímo pod displejem, a tak je ocení zejména nároční uživatelé po stránce psaní zpráv.

Samsung na veletrhu IFA v Berlíně předvede mnoho nových telefonů, z nichž některé stihl představit oficiálně už dopředu, aby bylo očekávání významně podpořeno. Čtyři nové modely – Samsung Galaxy W, Y, Y Pro a M Pro – s operačním systémem Android 2.3 Gingerbread budou cílit především na střední třídu telefonů a nižší high-endy. Vybere si každý, protože dva jsou dotykové bez klávesnice, dva naopak s QWERTY klávesnicí přímo pod displejem. Pojďme se na telefony blíže podívat a představit si jejich vlastnosti.

Samsung Galaxy W bude pro mnohé z vás tím pravým, na který jste čekali. Telefon má totiž ideální 3,7″ dotykový kapacitní WVGA displej typu TFT LCD, jednojádrový 1,4 GHz procesor, 1500 mAh baterii, 5 Mpx fotoaparát a patřičnou datovou výbavu, čítající HSPA (až 14,4 Mb/s při stahování), Bluetooth 3.0 a Wi-Fi 802.11 b/g/n. V menu budou přímé odkazy na huby Samsungu – Social, Game a Music.

Samsung Galaxy Y je telefon spadající do střední třídy, který má 3″ dotykový displej s rozlišením QVGA, procesor s taktem 832 MHz, 2 Mpx fotoaparát, 1200 mAh baterii, Bluetooth 3.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n, HSDPA až 7,2 Mb/s, způsob zadávání znaků SWYPE. V prodeji se objeví mnoho barevných variant.

Samsung Galaxy Y Pro je parametry takřka shodný s modelem Galaxy Y, navíc disponuje pouze QWERTY klávesnicí, která ubrala místo dotykovému displeji.

Samsung Galaxy M Pro je vzhledově podobný předchozímu telefonu, má tloušťku 9,97 mm a disponuje QWERTY klávesnicí. Displej je dotykový, s úhlopříčkou 2,66″ a rozlišením HVGA. Na první pohled zaujme optický trackpad, který už Samsung nějakou dobu u telefonů nepoužil. Telefon má 1 GHz procesor, 5 Mpx fotoaparát a přední VGA kamerku, 1350 mAh baterii, podporuje rychlá data HSDPA až 7,2 Mb/s, Bluetooth 3.0 a Wi-Fi 802.11 b/g/n. Telefon je ušit pro manažery, proto podporuje řadu nutných náležitostí jako Exchange Active Sync, Sybase Afaria, CISCO Mobile a CISCO WebEx.

Všechny telefony by měly být vystaveny na veletrhu IFA v Berlíně, odkud bude možno přinést i živé pohledy.

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Facebook testuje překladač přímo v aplikaci Messengeru

Facebook testuje překladač přímo v aplikaci Messengeru

DNES  |  Radek Chlup  |  diskuze (0)

Facebook chce zavádět automatický překlad angličtiny a španělštiny v aplikaci Messenger. O tento překlad se bude starat AI, která bude aktivní…

Apple experimentuje s iPhonem bez konektorů, tvrdí Bloomberg

Apple experimentuje s iPhonem bez konektorů, tvrdí Bloomberg

DNES  |  Jakub Mokříš  |  4 komentáře

Představte si, že si koupíte telefon, který je prost jakýchkoliv otvorů, vstupů a podobně. Vypadá to, že k něčemu takovému Apple…

Xiaomi Mi Pad 4 dostane čtečku tváře a 6 GB RAM

Xiaomi Mi Pad 4 dostane čtečku tváře a 6 GB RAM

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (1)

Systém rozpoznávání tváří se stává čím dál tím populárnějším. Nejen mezi smartphony, ale už si hledá cestu i do tabletů. Xiaomi…

Mobilní zobrazení