Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Nová Nokia 8800 Carbon Arte z uhlíkových vláken

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Nokia dnes představila nový model Nokia 8800 Carbon Arte. Ve skutečnosti se ale jedná pouze o převlečenou Nokii 8800 Arte, kterou lze již nějakou tu dobu zakoupit. Novinka se výrazně liší pouze po designové stránce a použitím odlišného materiálu. Ve výbavě se zvýšila velikost paměti z 1GB na 4GB.

Nokia 8800 Carbon Arte je špičkový mobilní telefon, v němž se snoubí nadčasový design řady Nokia 8800 Arte s materiály, které odrážejí novou exkluzivitu, pokud jde o provedení a autentičnost. Model Nokia 8800 Carbon Arte, který je vyroben z uhlíkového vlákna, titanu, leštěného skla a nerezové oceli, je určen lidem, kteří oceňují nekompromisní výkon.


Nokia 8800 Carbon Arte z uhlíkových vláken – oficiální fotografie

Uhlíkové vlákno je velmi lehký a pevný materiál, který vyjadřuje technologicky špičkový a smyslný vzor. Model Nokia 8800 Carbon Arte je vyroben na míru, aby bylo zajištěno přesné zpracování, které tyto materiály vyžadují. Obsahuje trojrozměrné vzory ztělesňující výkon a lesk uhlíkového vlákna. Inspirován použitím těchto materiálů v řadě oblastí, včetně architektury, sportovních vozů a leteckého průmyslu, odráží model Nokia 8800 Carbon Arte moderní vzhled prostřednictvím jedinečných odstínů, textur a vymodelovaných tvarů, které přinášejí uhlíková vlákna a titan.


Nokia 8800 Carbon Arte z uhlíkových vláken – oficiální fotografie

Nokia 8800 Carbon Arte v sobě spojuje nadčasový styl a mimořádnou funkcionalitu, nabízí jedinečnou funkci „tap-for-time“ – uživatelé si mohou poklepáním na kovový povrch pod displejem nechat zobrazit hodiny. Obrázky v pozadí se v průběhu dne organicky mění a dodávají tak displeji jedinečný vzhled. Tlumící mechanismus funkce „ztlumit otočením“ umožňuje uživatelům diskrétně ztlumit příchozí hovory otočením telefonu displejem dolů. Součástí modelu Nokia 8800 Carbon Arte jsou soundtracky a tapety vytvořené výhradně pro tuto řadu.

Kromě podpory 3G, 3,2 Mpx fotoaparátu s autofocusem a vysoké kvality zvuku se Nokia 8800 Carbon Arte pyšní OLED displejem a vestavěnou pamětí, která byla oproti předchozí nabídce této řady rozšířena na 4GB. Mimo to má povrch, který je odolný vůči otiskům prstů a snižuje tak počet šmouh na kovu a skle. Spojení s okolím je sjednoceno a skryto v micro-USB konektoru. Výrobce model dodává s exkluzivní řadou příslušenství. Do ní patří dotykový Bluetooth headset, stylový stojan na pracovní stůl a kožené pouzdro.

Nokia 8800 Carbon Arte bude dostupná ve třetím čtvrtletí roku 2008 za předpokládanou cenu 1100 eur bez DPH, v přepočtu tedy zhruba 27 tisíc Kč.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Vivo V9: mistr selfie s výřezem

Vivo V9: mistr selfie s výřezem

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Čínská společnost Vivo sice není u nás příliš známá, nicméně ve světě se těší velké oblibě. A to hlavně díky tomu,…

Sharp Aquos S3 mini aneb Essential Phone za lidovou cenu

Sharp Aquos S3 mini aneb Essential Phone za lidovou cenu

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Je to tak, výkroje prostě vládnou světu mobilních telefonů. A v případě nejnovějšího zástupce střední třídy od společnosti Sharp to platí dvojnásob.…

HTC U12+ se producíruje na podrobných renderech

HTC U12+ se producíruje na podrobných renderech

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Před nedávnem se na internetu objevil první render, který nám ukazoval, jak bude vypadat chystaná vlajková loď HTC U12+. Nyní se…

Mobilní zobrazení