Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Nová levná Lumia 535: Větší, tenčí a zkrátka lepší (první dojmy)

  |  23 komentářů  |  autor: Luboš Srb

U Microsoftu dobře vědí, jak nalákat na mobilní Windows. Nová levná Lumia 535 totiž pokračuje v rodokmenu zdařilých předchůdců – modelů Lumia 520 a Lumia 530, které udělaly celému ekosystému Windows Phone vůbec největší reklamu. A to i paradoxně přesto (nebo právě proto), že stojí v celém portfoliu nejméně. Jak se povedla nejnovější Lumia 535?

Aktuální cena Lumia 535: (zdroj: Heureka.cz)

Na úvod se ještě hodí alespoň krátce zmínit, že nová Lumia 535 je prvním telefonem čistě pod hlavičkou Microsoftu, který značku Nokia (resp. licenci na její používání až do roku 2016) a její mobilní divizi odkoupil. Na čelní straně nad displejem a také na zadní straně této žhavé novinky tak místo finské značky nalezneme logo Microsoftu. Samotný telefon pak i výrobce prezentuje jen krátce jako Lumia 535, v tomto případě ještě s přídomkem dual SIM, který značí přítomnost slotu na dvě SIM karty.

Zatímco první generace této legendy, Lumia 520, přinesla výborný poměr cena/výkon, druhá generace – Lumia 530, byla jen spíše estetickou evolucí. Nová levná Lumia 535 nyní spojuje vše, co dokázali oba předchůdci a jeví se jako jejich skvělý potomek. Telefon jako by ale hned po narození dospěl – je v první řadě větší (díky většímu 5″ displeji oproti 4″ displeji u předchůdců) a také tenčí (má jen 8,8 mm!). Design pak (alespoň podle mě) vypadá v různých pestrých barvách naprosto výtečně.

Co mi ale zatím tak trochu vadí, je u testované oranžové verze lesklý plast na zadní straně (týká se to ještě zelené varianty, ostatních nikoliv). Je totiž dost mazlavý a lepkavý, takže v ruce telefon celkem klouže a také působí při držení hodně lacině. To ale koneckonců Lumia 535 také je – laciná, za zhruba 3 tisíce korun snad ani nelze čekat nic jiného. Na druhou stranu, asi málokdo by u telefonu za tak ultranízkou cenu tipoval takový svěží design či jiné přednosti, které telefon má.

Mile mě překvapil skvělý design, kvality IPS displeje (sice s jemností jen 220 ppi, ale v „hranatějším“ prostředí mobilních Windows to ani tolik nevadí), plnohodnotná Windows Phone 8.1 s prakticky totožnými funkcemi jako u dražších modelů (například probuzení dvojitým poklepáním na displeji, kompletní obnova dat ze zálohy apod.) či minimum kompromisů, které u telefonu najdeme. Oproti předchůdcům už totiž nechybí ani LED blesk, ani přední kamerka a ani světelný senzor pro automatickou regulaci jasu. Navíc díky nárůstu operační paměti na 1 GB RAM (z původních 512 MB) můžete stahovat i více paměťově náročné aplikace a samotnému systému se mnohem lépe dýchá.

Nová levná Lumia 535 je zkrátka po všech stránkách vyspělejší. Poučila se z těch několika málo chyb, které její předchůdci měli. Cenově vychází na zhruba 3 300 korun, tedy je jen o pár stovek dražší než předchozí model Lumia 530, ale nesrovnatelně lepší. Microsoft tedy svým oficiálně prvním smartphonem prodávaným pod svojí vlastní značkou skvěle odstartoval nábor nových zákazníků, kteří by rádi okusili nový operační systém nebo zkrátka chtějí od telefonu ty základní funkce.

Aktuální cena Lumia 535: (zdroj: Heureka.cz)

Pokud vás cokoliv k telefonu Lumia 535 zajímá, ptejte se nás v diskuzi pod tímto článkem. Zajímavé postřehy můžeme zahrnout do připravované recenze.

ČLÁNKY:, , , , ,
Výrobce sexuálních hraček sbíral data od uživatelek

Výrobce sexuálních hraček sbíral data od uživatelek

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Internet věcí se nám pomalu ale jistě vymyká z rukou. Tentokrát nemáme na mysli „tradiční“ hacknutou ledničku, ale něco mnohem intimnějšího. Tip: Spermobanky…

Je společnost Qualcomm přeci jen na prodej?

Je společnost Qualcomm přeci jen na prodej?

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Před týdnem jsme vás informovali o tom, že Qualcomm oficiálně odmítnul nabídku akvizice společností Broadcom. Výše nabídky činila 130 miliard amerických…

Smartphone od Xiaomi s minimálními rámečky uniká na fotce

Smartphone od Xiaomi s minimálními rámečky uniká na fotce

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Xiaomi je se svou řadou Note mimořádně úspěšné. Vždy smartphone boduje v poměru cena výkon. V modelu Note 5 Plus navíc…

Mobilní zobrazení