Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Nokia X6 16GB – osobní setkání s nejbližší budoucností

  |  komentovat  |  autor: Jindřich Srb

Nokia uspořádala setkání, na kterém jsme mohli poprvé v České republice spatřit očekávanou mobilní žiletku jménem Nokia X6 16GB. Přečtěte si první dojmy a další informace k příchodu telefonu.

TIP: Detailní informace o Nokii X6 16GB naleznete v preview – Nokia X6 16GB – levnější, pestrobarevná a mířící do Česka a samozřejmě v katalogu mobilů – Nokia X6 16GB.

Nokia X6 16GB byla k dispozici po samotné prezentaci produktu ve všech třech barevných provedeních, které se objevily při oficiálním představení telefonu (verze černá, bílo-zlatá, bílo-růžová). Samotné barevné pruhy jsou ovšem pouze průhledný plast, který patřičně neoslní, avšak ani neurazí. Nejvíce „cool“ varianta mi bezesporu přišla ta s prvky zlatého odstínu. Teď ta smutnější zpráva, v Česku se oficiálně dočkáme pouze černé varianty. Barevné verze se budou vyhřívat v okolních státech.


Nokia X6 16GB v černé provedení

Nokia X6 16GB bude na českém trhu dostupná od března 2010 za orientační cenu 9 990 Kč. České zastoupení Nokie potvrdilo, že cena by se přes deset tisíc rozhodně přehoupnout neměla. To je celkem logické a správné uvážení. Jistě některé z vás zajímá, jak to bude s Nokia mapami 3.0 (Ovi Mapy 3.0) a potažmo již doživotní navigací zdarma, kterou je možno stahovat do vybraných Nokií. První vlna přístrojů ještě bude obsahovat Nokia mapy 3.0 bez doživotní licence, avšak s možností aktualizace přes stránky výrobce, tak jak to nyní činí ostatní majitelé vybraných modelů, k nimž se doživotní bezplatná navigace vztahuje. Následné vlny přístrojů určené pro český trh již budou bezplatnou verzi Nokia map 3.0 obsahovat a nebude nutno provádět aktualizaci.


Nokia X6 16 GB – pevná konstrukce, příjemné držení

V tiskových materiálech se hovoří o skvělém 3,2“ dotykovém displeji s poměrem stran 16:9 a nHD rozlišení. Musím souhlasit, i když drobnou poznámku si neodpustím. Displej by měl být chráněn tvrzeným sklem, odolným vůči poškrábání. Realita ovšem v případě jednoho z ukázkových přístrojů byla jiná. Buď některý dychtivý redaktor neodolal touze vyzkoušet onu odolnost, nebo je informace o odolném skle pouze papírovou záležitostí. Uvidíme na prodejním vzorku.


Nokia X6 16GB – trojlístek barevných variant, z nichž dvě v Česku oficiálně nepotkáme

Kapacitní dotykový displej rozhodně předčil očekávání a ovládání telefonu se skrze něj stává vskutku příjemné. Vítám, že Nokia vyčkávala s nasazením kapacitní varianty displeje o něco déle, než jiné značky, ale za tu dobu dovedla ovládání k dokonalosti. Opravdu jemný dotek a přesnost, to jsou hlavní přednosti displeje s kapacitní technologií u Nokie X6 16GB. Procházení menu telefonu, spouštění aplikací a dalšího obsahu je vskutku rychlé a uživatele může jen příjemně překvapit.

Zajímavý údaj, se kterým vás nyní seznámím, se týká Facebooku. Bezesporu se jedná o špičku mezi sociálními sítěmi. Mobilní telefon Nokia bez vestavěného klienta Facebook nebo přístupu k Facebooku skrze webový prohlížeč si neumí představit až 80 % mladých lidí. Právě takový počet totiž při úvaze o koupi nového telefonu požaduje, aby Facebook byl součástí telefonu. Zajímavé zjištění Nokie, které jen dokazuje, jak moc důležitou roli sociální sítě nyní hrají v postavení mobilních telefonů a potažmo i samotných výrobců.

V případě dalších otázek jsem vám k dispozici v diskuzi pod článkem.

ČLÁNKY:
Samsung na svých stránkách vystavil tajemný model Galaxy X

Samsung na svých stránkách vystavil tajemný model Galaxy X

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Samsung něco chystá. To se ví už pár měsíců. Poté, co si Samsung certifikoval název SM-G888NO, se objevily i snímky, které…

Přední Apple analytik: v roce 2018 dorazí první dual SIM iPhone

Přední Apple analytik: v roce 2018 dorazí první dual SIM iPhone

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Známý analytik společnosti KGI Securities, Ming-Chi Kuo, nám přináší další teorii ohledně příští generace iPhonů. Nedávno jsme vás informovali o tom,…

Recenze Samsung Gear Fit 2 Pro: ve stínu chytrých hodinek

Recenze Samsung Gear Fit 2 Pro: ve stínu chytrých hodinek

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Gear Fit 2 Pro od Samsungu patří mezi současnou špičku, pokud jde o chytré náramky. Umí toho opravdu hodně, nicméně chytré…

Mobilní zobrazení