Mobilizujeme.cz

Nokia X6 16GB – osobní setkání s nejbližší budoucností

  |  komentovat  |  autor:

Nokia uspořádala setkání, na kterém jsme mohli poprvé v České republice spatřit očekávanou mobilní žiletku jménem Nokia X6 16GB. Přečtěte si první dojmy a další informace k příchodu telefonu.

TIP: Detailní informace o Nokii X6 16GB naleznete v preview – Nokia X6 16GB – levnější, pestrobarevná a mířící do Česka a samozřejmě v katalogu mobilů – Nokia X6 16GB.

Nokia X6 16GB byla k dispozici po samotné prezentaci produktu ve všech třech barevných provedeních, které se objevily při oficiálním představení telefonu (verze černá, bílo-zlatá, bílo-růžová). Samotné barevné pruhy jsou ovšem pouze průhledný plast, který patřičně neoslní, avšak ani neurazí. Nejvíce „cool“ varianta mi bezesporu přišla ta s prvky zlatého odstínu. Teď ta smutnější zpráva, v Česku se oficiálně dočkáme pouze černé varianty. Barevné verze se budou vyhřívat v okolních státech.


Nokia X6 16GB v černé provedení

Nokia X6 16GB bude na českém trhu dostupná od března 2010 za orientační cenu 9 990 Kč. České zastoupení Nokie potvrdilo, že cena by se přes deset tisíc rozhodně přehoupnout neměla. To je celkem logické a správné uvážení. Jistě některé z vás zajímá, jak to bude s Nokia mapami 3.0 (Ovi Mapy 3.0) a potažmo již doživotní navigací zdarma, kterou je možno stahovat do vybraných Nokií. První vlna přístrojů ještě bude obsahovat Nokia mapy 3.0 bez doživotní licence, avšak s možností aktualizace přes stránky výrobce, tak jak to nyní činí ostatní majitelé vybraných modelů, k nimž se doživotní bezplatná navigace vztahuje. Následné vlny přístrojů určené pro český trh již budou bezplatnou verzi Nokia map 3.0 obsahovat a nebude nutno provádět aktualizaci.


Nokia X6 16 GB – pevná konstrukce, příjemné držení

V tiskových materiálech se hovoří o skvělém 3,2“ dotykovém displeji s poměrem stran 16:9 a nHD rozlišení. Musím souhlasit, i když drobnou poznámku si neodpustím. Displej by měl být chráněn tvrzeným sklem, odolným vůči poškrábání. Realita ovšem v případě jednoho z ukázkových přístrojů byla jiná. Buď některý dychtivý redaktor neodolal touze vyzkoušet onu odolnost, nebo je informace o odolném skle pouze papírovou záležitostí. Uvidíme na prodejním vzorku.


Nokia X6 16GB – trojlístek barevných variant, z nichž dvě v Česku oficiálně nepotkáme

Kapacitní dotykový displej rozhodně předčil očekávání a ovládání telefonu se skrze něj stává vskutku příjemné. Vítám, že Nokia vyčkávala s nasazením kapacitní varianty displeje o něco déle, než jiné značky, ale za tu dobu dovedla ovládání k dokonalosti. Opravdu jemný dotek a přesnost, to jsou hlavní přednosti displeje s kapacitní technologií u Nokie X6 16GB. Procházení menu telefonu, spouštění aplikací a dalšího obsahu je vskutku rychlé a uživatele může jen příjemně překvapit.

Zajímavý údaj, se kterým vás nyní seznámím, se týká Facebooku. Bezesporu se jedná o špičku mezi sociálními sítěmi. Mobilní telefon Nokia bez vestavěného klienta Facebook nebo přístupu k Facebooku skrze webový prohlížeč si neumí představit až 80 % mladých lidí. Právě takový počet totiž při úvaze o koupi nového telefonu požaduje, aby Facebook byl součástí telefonu. Zajímavé zjištění Nokie, které jen dokazuje, jak moc důležitou roli sociální sítě nyní hrají v postavení mobilních telefonů a potažmo i samotných výrobců.

V případě dalších otázek jsem vám k dispozici v diskuzi pod článkem.

ČLÁNKY:
Netflix přidal podporu HDR obrazu v aplikaci pro iPhone a iPad

Netflix přidal podporu HDR obrazu v aplikaci pro iPhone a iPad

VČERA  |    |  diskuze (0)

Apple v letošním roce přechází na pokročilejší HDR obraz, ať už jde o novou 4K Apple TV, nové iPhony 8 & 8…

Víte, co je antigravitační pouzdro? Jde o šikovnou vychytávku

Víte, co je antigravitační pouzdro? Jde o šikovnou vychytávku

VČERA  |    |  diskuze (0)

Antigravitační pouzdro je nová vychytávka, která sice váš telefon nezbaví gravitace jako takové, ale dokáže překvapivým způsobem přichytit smartphone na sklo či…

Apple v nové reklamě vysvětluje, proč máme iPhone 8 milovat

Apple v nové reklamě vysvětluje, proč máme iPhone 8 milovat

VČERA  |    |  5 komentářů

Zhruba před dvěma týdny představila kalifornská společnost nové iPhony. Konkrétně se jedná o iPhone 8, 8 Plus a výroční iPhone X. První…

Mobilní zobrazení