Mobilizujeme.cz

Nokia X2-02 – levný DualSIM s FM vysílačem pro nenáročné hudebníky

  |  24 komentářů  |  autor:

Společnost Nokia nedávno v tichosti představila svůj nový DualSIM telefon, spadající do rodiny zařízení, postavených na platformě Series 40. Ten nebude trhat rekordy v rychlosti procesoru, ani v počtu megapixelů u fotoaparátu. Místo toho se zaměří na nenáročné zákazníky, kteří chtějí levný, hezky vypadající telefon, který zvládne provoz dvou SIM karet a poslouží dobře také jako hudební přehrávač.

V záplavě supervýkonných dotykových telefonů, které dnes tvoří drtivou většinu trhu, bude nově představená Nokia X2-02 z řady vyčnívat svoji jednoduchostí, použitelností a cenou. Tomu odpovídají také hardwarové parametry, které se podřídily právě co nejnižším výrobním nákladům. Ve výbavě tedy nalezneme nedotykový 2,2″ TFT QVGA (240 × 320 px) displej, 2 Mpx fotoaparát (který však bohužel nezvládá automatické ostření a je bez LED blesku), či datové přenosy GPRS/EDGE. O rychlých datových přenosech 3G či Wi-Fi si však můžeme nechat jenom zdát.


Oficiální rendery Nokie X2-02 s ukázkou modré varianty

Na druhou stranu určitě potěší 3,5 mm Jack, včetně microUSB konektoru, pomocí něhož bude možné nahrávat data na paměťovou kartu o maximální velikosti 32 GB. Jak už bylo řečeno, mezi nejzajímavější funkce patří možnost používání dvou SIM karet – takzvaný DualSIM. Dvojici SIM karet bude obsluhovat SIM Manager, který zvládá funkci hot-swapping, čili přepínání karet bez nutnosti vypínat telefon. Příjemně překvapí také hudební funkce telefonu. Vedle již zmíněného hudebního konektoru, nová Nokia X2-02 nabízí funkci FM vysílače, kdy telefon dokáže vysílat rádiové vlny, které lze následně přehrát například na vaší Hi-Fi věži. Tato funkce je známa z vyšších modelových řad finského výrobce,  X2-02 je však první low-end s touto funkcí. FM rádio lze na přístroji přehrávat i bez zapojených sluchátek – anténa je totiž integrovaná v samotném telefonu.

http://www.youtube.com/watch?v=Vwe6pMXL5jo

Všechny tyto funkce jsou zabaleny v těle o rozměrech 113 x 50 x 15 mm a hmotnosti 93 gramů. Baterie o kapacitě 1020 mAh slibuje nadprůměrnou výdrž telefonu. Výrobce udává až 10 hodin hovoru nebo dva a půl týdne v pohotovostním režimu, tyto údaje je však samozřejmě nutné brát s rezervou. Nokia X2-02 bude dostupná v pěti barevných variantách (světle červená, tmavě stříbrná, oranžová, modrá a fialová) za cenu 1500 Kč bez DPH. O dostupnosti pro český trh nejsou prozatím žádné bližší zprávy. Dle našich odhadů bychom se však mohli Nokie X2-02 dočkat někdy během prvního čtvrtletí následujícího roku.

Na závěr si položme jednoduchou otázku. Proč má Nokia X2-02 třeba FM vysílač, funkci, kterou žádalo nespočet lidí v high-endech, kam ji výrobce samozřejmě přestal implementovat? Připadá mi to tak, že Nokia stále sama neví, co chce, a tak doslova střílí výbavou v telefonech od rohu k rohu, aniž by vnímala požadavky zájemců.

ČLÁNKY:,
Galaxy S8 je nejprodávanějším Androidem, na iPhone stále nestačí

Galaxy S8 je nejprodávanějším Androidem, na iPhone stále nestačí

DNES  |    |  diskuze (0)

Se svými modely S8 a S8+ se Samsung trefil do černého. Prodejní čísla jsou lepší něž u předchozích modelů. Díky tomu se…

Google zaplatí 3 miliardy dolarů, aby se s ním Apple nerozloučil

Google zaplatí 3 miliardy dolarů, aby se s ním Apple nerozloučil

VČERA  |    |  diskuze (0)

Je všeobecně známo, že největší byznys Googlu je reklama. Zkrátka, když budete hledat autoservis v Praze, tak na prvních místech vám vyskáčou…

Na domácí stránce vyhledávače Microsoftu se objevil penis

Na domácí stránce vyhledávače Microsoftu se objevil penis

VČERA  |    |  2 komentáře

Ne vždy vše vyjde podle plánu, tuto větu si jistě klade na srdce Microsoft po včerejším celkem vtipném odhalení. Na domácí stránce…

Mobilní zobrazení