Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Nokia X: první Nokie s Androidem se dočkáme již tento měsíc

  |  1 komentář  |  autor: Lukáš Grygarčík

Zlomový bod pro Nokii se blíží, historicky první telefon s Androidem se Finové chystají představit již za dva týdny na veletrhu MWC v Barceloně.

Podle spolehlivého deníku The Wall Street Journal se Nokia chystá představit svůj historicky první telefon s Androidem již tento měsíc. Modelu, jehož kódové označení zní Nokia Normandy, bychom se totiž měli dočkat již za dva týdny na veletrhu MWC 2014 v Barceloně.

Výbavou bude model spadat do nejnižší třídy a odpovídat tomu bude také cena, jelikož Nokia s Androidem bude mít za úkol nahradit velmi levné polochytré telefony Asha, kterým se na rozvojových trzích přestává dařit. Smartphone se bude údajně prodávat pod názvem Nokia X a finský výrobce na něm tvrdě pracuje už od doby, kdy Microsoft teprve plánoval akvizici Nokie.

Není žádným překvapením, že Nokia X se bude muset velice pravděpodobně obejít bez aplikačního obchodu Google Play podobně, jako je tomu u tabletů Kindle Fire od Amazonu. Namísto toho bude samozřejmě chystaný smartphone zaměřen na služby Microsoftu a Nokie a dočkáme se tak například navigačních a mapových služeb HERE. Vzhledem k tomu, co jsme mohli vidět na nedávno uniklých screenshotech, se předpokládá, že grafická nadstavba Androidu, která bude u tohoto telefonu použita, nebude ani vzdáleně Android připomínat a v dlaždicovitém stylu bude evokovat spíše Windows Phone 8.

Co se týče specifikací Nokie X, spekulace hovoří o 2-jádrovém procesoru Snapdragon 200, 4″ WVGA displeji (800 x 480 pixelů), 4 GB vestavěné paměti a 512 MB RAM. Dočkat bychom se také měli 5 Mpx fotoaparátu a kapacita baterie by měla činit 1 500 mAh. Některé spekulace hovoří také o tom, že telefon poběží na nejnovější verzi Androidu 4.4 KitKat. Cenově by měl telefon zapadat do produktové řady Asha a cena by měla začínat určitě nízko pod stávající cenou populární Lumie 520.

Tip: Veškeré články ohledně této Nokie s Androidem najdete pod štítkem Nokia Normandy.

Zpráva publikovaná ve Wall Street Journal tedy víceméně potvrzuje všechny předchozí dohady. Jsme velice zvědavi, jaký bude mít první Nokia s Androidem úspěch a zda-li nějak ovlivní prodeje populárních low-end zařízení s Windows Phone, tedy především Lumie 520 a 525. Nokia Lumia 520 má aktuálně na svědomí více než 30% všech prodaných zařízení s Windows Phone.

Tisková konference Nokie u příležitosti MWC 2014 v Barceloně se uskuteční již 24. února v 8:30 hodin ráno a je pravděpodobné, že představení tohoto modelu se dočkáme právě zde. My vás budeme s redakcí Mobilizujeme.cz celým kongresem, který se uskuteční ve dnech 24. – 27. února, provázet a vše podstatné vám přineseme na našich stránkách.

Zdroj: The Wall Street Journal via: GSM Arena

ČLÁNKY:, , , , , , ,
Také čínský Huawei představí v roce 2018 skládací telefon

Také čínský Huawei představí v roce 2018 skládací telefon

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Čínský Huawei se v posledních několika letech prodral mezi špičku. A to díky kvalitním smarpthonům, které jsou konkurenceschopné i těm nejlepším. Výrobce…

Bixby 2.0 promění asistentku v inteligentní nástroj, říká Samsung

Bixby 2.0 promění asistentku v inteligentní nástroj, říká Samsung

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Jihokorejská společnost představila novou službu Bixby 2.0, která prý promění digitální asistentku doslova v inteligentní nástroj. Tip: Česko se dočkalo asistenta Bixby od…

Nomu S10 Pro: první telefon s vymyšlenou odolností IP69

Nomu S10 Pro: první telefon s vymyšlenou odolností IP69

DNES  |  Martin Skořepa  |  4 komentáře

iPhony nebo nejlepší Samsungy dnes mají zvýšenou odolnost IP67 nebo IP68. Ovšem v Číně se pokusili jít zase o krok dál a…

Mobilní zobrazení