Mobilizujeme.cz

Nokia W7 a W8 budou první Nokie s Windows Phone 7

  |  6 komentářů  |  autor:

Nokii unikly informace o chystaných prvních modelech s operačním systémem Windows Phone 7. První modely se budou jmenovat Nokia W7 a W8 a budou vycházet ze současných modelů X7 a N8. Výrobce má naplánováno ještě dalších 10 modelů. Na trh však první Nokia s Windows Phone 7 dorazí až v roce 2012.

Spolehlivý zdroj v podobě šéfredaktora ruského webu Mobile Review, Eldar Murtazin, přinesl první informace o chystaných prvních Nokiích s operačním systémem Windows Phone 7. Finský výrobce, který letos před zahájením únorového kongresu MWC 2011 uzavřel partnerství s Microsoftem ohledně nasazení operačního systému Windows Phone do svých mobilních telefonů, stále intenzivě pracuje na prvních telefonech s Windows Phone 7.


Ilustrační foto od Nokie: Koncept telefonu Nokia s Windows Phone

Nokia W7 a W8 prvními modely Finů s Windows Phone

První Nokie s Windows Phone 7 se mají jmenovat Nokia W7 a Nokia W8, neboť budou vycházet ze současných modelů X7 a N8. Výrobce má v současnosti funkční zatím jen model W7, který se podobá svému sesterskému symbianovému modelu Nokia X7 a nabídne dotykový WVGA displej (480 x 800 px), 8 Mpx fotoaparát s bleskem a autofocusem (!) a procesor Qualcomm QSD8250 (bude nahrazen novější verzí v době prodeje) (ačkoliv byla Nokia s Qualcommem nedávno v soudní při). Nokia W7 se stane s největší pravděpodobností vůbec prvním telefonem značky Nokia s operačním systémem Windows Phone 7.


Nokia X7, ze které bude vycházet Nokia W7 s Windows Phone 7

Druhý plánovaný model, Nokia W8, bude vycházet ze současného fotomodelu Nokia N8 a stane se vlajkovou lodí výrobce. Stejně jako model N8 zatím novinka disponuje 12 Mpx fotoaparátem. Výrazné zlepšení pak přináší dvoujádrový procesor Qualcomm s GPU Adreno 320. Výbava se však může během příštích měsíců ještě změnit. Přesto zatím vypadá výbava poměrně slibně.


Nokia N8, ze které bude vycházet Nokia W8 s Windows Phone 7

Dostupnost modelu Nokia W7 je plánována na 4. čtvrtletí roku 2011, avšak z našich důvěryhodných zdrojů z ČR se tomu tak nestane dříve než začátkem roku 2012. Vlajkový model Nokia X8 se pak má podle informací na trhu objevit dokonce až ve 2. čtvrtletí roku 2012. V té době však budou na trhu pravděpodobně zcela jiné pokročilejší telefony, než které nabízí konkurence nyní. Nokie s Windows Phone 7 to budou mít tedy velmi těžké prorazit na trhu a zřejmě budou muset uživatele zaujmout jinak, než výbavou, tedy například nízkou cenou či jednoduchostí a odlišností.

V roce 2012 uvede Nokia celkem 12 telefonů s Windows Phone 7

Nokia hodlá představit v příštím roce celkem 12 telefonů (zatím není jisté, zdali výrobce do tohoto počtu zahrnuje také model W7, který má podle něj přijít na trh ještě v roce 2011). Po modelech W7 a W8 mají přijít na řadu na přelomu března/dubna 2012 také modely klasické konstrukce s QWERTY klávesnicí a dotykovým displejem, tedy ve stylu současných manažerských modelů E71 a E6.

Pátým modelem Nokia s Windows Phone 7 se má stát levná dotykovka s použitými levnějšími materiály a horší výbavou, která se bude snažit oslovit zejména funkcemi operačního systému, nikoliv hardwarovou výbavou. Výrobce ubere v oblasti fotoaparátu, kde se spekuluje o nahrazení autofocusu full focusem či nižším rozlišení fotoaparátu.

Podle Eldara Murtazina nemá Nokia příliš prostoru k odlišení jednotlivých modelů, prakticky může změnit pouze fotoaparát. Z toho důvodu se prý Finové stále ohlížejí po Androidu jako další možnosti. Symbian^3 se totiž blíží ke svému konci a nabídne již pouze 3 hlavní aktualizace než bude zcela nahrazen platformou Windows Phone 7.

V červenci se uživatelé dočkají updatu s označením Symbian Anna (PR2.0), na podzim dorazí update PR2.5 a v polovině roku 2012 to bude update na PR3.0. Eldar Murtazin na závěr upozorňuje, že jsou veškeré zmíněné informace neoficiální a může se tak spoustu věcí ještě změnit.

zdroj: Eldar Murtazin

ČLÁNKY:,
Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

DNES  |    |  diskuze (0)

Špičkové parametry zabalené do levné škatulky – kdo by odolal? Že ani čínský původ už není na závadu? Elephone P8 vypadá tak zázračně,…

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

VČERA  |    |  2 komentáře

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

VČERA  |    |  7 komentářů

Při pohledu na zadní kryt nového iPhonu 8 a 8 Plus musí každého bezpodmínečně zaujmout jeho lesk. Už jen při pomyšlení, že…

Mobilní zobrazení