Mobilizujeme.cz

Nokia v ČR začíná prodávat phablet Lumia 1520, je dražší než Note 3

  |  13 komentářů  |  autor:

České zastoupení Nokie dnes oznámilo zahájení prodeje prvního phabletu společnosti, novinky Nokia Lumia 1520. K prvním zákazníkům se dostane za 17 tisíc korun.

Předběžná cena Lumie 1520 činila velmi seběvědomých 21 500 korun a jak se ukázalo, šlo skutečně jen o přestřelenou cenu. Skutečná prodejní cena je přijatelnějších 17 tisíc korun, tedy o přesně 4 500 Kč méně. První phablet s Windows Phone od Nokie by tak vycházel levněji, než například král celé této kategorie phabletů – Galaxy Note 3, kdyby ovšem Samsung v předvánoční akci nevracel všem zakoupivším částku 2 500 korun zpátky, nyní totiž za Galaxy Note 3 dáte jen 16 500 Kč a oproti Lumii 1520 tak ušetříte 500 korun.

Tip: Přečtete si naše podrobné preview Lumie 1520, podrobné specifikace pak najdete v katalogu.

Čím tedy bude chtít první Nokia z kategorie phabletů obhájit svojí vyšší cenovku? V první řadě je to větší 6″ Full HD displej spolu s novinkami u poslední velké aktualizace v rámci operačního systému Windows Phone 8. A klíčový je také 20 Mpx fotoaparát s PureView technologií, optickou stabilizací obrazu a technologií oversamplingu. Větší tělo, větší displej, vyšší výkon, ovšem v případě finského výrobce narozdíl od Samsungu bez dotykového pera, které je velkou přidanou hodnotou. Bude první obří Windows Phone sám o sobě žádaný? Poptávka podle dokumentů od Nokie je, uvidíme tedy.

Graf ceny produktu Nokia Lumia 1520 poskytuje server Heureka.cz

zdroj: TZ Nokia

ČLÁNKY:, , ,
Nokia 8: finský klenot s nejlepší výbavou oficiálně

Nokia 8: finský klenot s nejlepší výbavou oficiálně

DNES  |    |  diskuze (0)

Velmi očekávaný smartphone Nokia 8 je konečně tady. O tomto modelu proběhlo opravdu spoustu spekulací. Všechny naznačovaly top výbavu, kterou finská společnost…

Apple Watch 3 budou podporovat rychlá data LTE

Apple Watch 3 budou podporovat rychlá data LTE

DNES  |    |  diskuze (0)

Mobilní svět se pomalu přehoupl do druhého pololetí, a to se nese především ve znamení Apple Keynote. Přesně té konference, na které…

Údajné specifikace chystaných Xperií XZ1, XZ Compact a X1

Údajné specifikace chystaných Xperií XZ1, XZ Compact a X1

DNES  |    |  diskuze (0)

Jak už je u japonské značky Sony zvykem, tak i letos nás čeká v pořadí druhý vlajkový model. Jako jeden z mála…

Mobilní zobrazení