Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Nokia údajně nestihla připravit Lumii 930 a ukáže zatím Lumii 630

  |  komentovat  |  autor: Lukáš Grygarčík

Vývojářská konference Microsoftu Build 2014 startuje již zítra a původně to vypadalo, že zde Nokia představí dva nové modely. Nakonec vše ale naznačuje tomu, že z finské stáje se ukáže pouze Lumia 630 a další modely, na kterých bude Windows Phone 8.1 prezentován, budou třeba od Samsungu či HTC.

Vzhledem k únikům informací, které jsme dostávali ohledně Lumií 630 a 930, se předpokládalo, že Nokia ukáže oba modely již zítra u příležitosti vývojářské konference Microsoftu Build 2014 a představení nového Windows Phone 8.1. O Lumii 630 víme takřka vše od výbavy až po vzhled na oficiálních renderech, o chystané nové vlajkové lodi finského výrobce, Lumii 930 ale nevíme takřka nic.

Microsoft Build 2014

Důvěryhodný zdroj z NokiaPowerUser tvrdí, že nový high-endový model Nokie se opravdu na konferenci Build 2014, která startuje již zítra, neukáže. Jiné zdroje tvrdí, že Nokia ukáže oba modely v dubnu, to ale nemusí nutně znamenat, že se tak stane již v těchto dnech na zmiňované akci.

Spekuluje se totiž, že by měla Nokia pořádat vlastní akci 19. dubna, na které by měla právě i tuto svou novou vlajkovou loď odhalit. Nokia Lumia 930, která má být mezinárodní variantou Lumie 929, která se prodává pouze v USA u operátora Verizon, se bude údajně velmi lišit právě od Lumie 929.

Jisté ale je, že se v příštích dnech na akci Microsoftu opravdu dočkáme nové verze Windows Phone 8.1, a to i v případě, že Nokia by zde žádné své telefony neukázala. Mnoho informací je sice stále neoficiálních, ale na MWC 2014 v Barceloně Microsoft potvrdil, že se na jeho akci opravdu dočkáme nové verze jeho mobilního operačního systému a potvrdil také některé funkce.

Microsoft také potvrdil, že Windows Phone 8.1 budou již 10. dubna dostupné v rámci Developer Preview programu a prodej prvních zařízení s tímto systémem má začít již 23. dubna. Systém už je prý v tuto chvíli definitivně hotov a byla ukončena testovací fáze, která sloužila k odstranění posledních chyb. Finální verze systému již byla zaslána výrobcům zařízení, aby jej stihli připravit na nasazení ve svých nových modelech.

Samsung Ativ SEHTC-One-M8-Windows-Phone

Není ale jasné, jaké že modely s Windows Phone 8.1 by se vlastně měly začít onoho 23. dubna prodávat a co všechno že bude vlastně v příštích dnech představeno. Mělo by se pravděpodobně jednat o nový Samsung Ativ SE, na který bude mít ale, tedy alespoň ze začátku, exkluzivitu americký Verizon. Spekuluje se také o nových modelech od HTC, včetně nové vlajkové lodi HTC One (M8) s Windows Phone 8.1. Je také možné, že Nokia opravdu stihne uvést oba své modely v rekordním čase na trh tak, aby se již 23, dubna mohly směle prodávat.

wp8.1 wp8.1

Stávající zařízení obdrží aktualizaci na Windows Phone 8.1 začátkem května, bude se ale nejspíše jednat o modely HTC, Samsungu a Huawei, jelikož Nokia opět chystá update firmwaru svých zařízení a bonusové funkce a aktualizace, které dorazí v balíčku pojmenovaném Nokia Blue (kódový název „Cherry Blossom Pink“), což se určitě protáhne.

Jako první obdrží aktualizaci podobně, jako u minulých updatů, majitelé vlajkových modelů a poté se bude postupovat přes střední třídu až k low-endovým modelům. Všechny stávající telefony s Windows Phone 8 by měly aktualizaci obdržet v průběhu léta.

Zdroj: NokiaPowerUser via: GSMArena

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi ve svých zařízeních podporuje reklamy přímo v MIUI

Xiaomi ve svých zařízeních podporuje reklamy přímo v MIUI

DNES  |  Filip Matějka  |  diskuze (0)

Xiaomi patří v současné době čtvrtá příčka na poli mobilních telefonů. V poslední době zažívá společnost obrovský boom a…

Betaverze iOS 12.1 potvrzuje brzký příchod nových iPadů

Betaverze iOS 12.1 potvrzuje brzký příchod nových iPadů

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Apple vydal před pár dny první vývojářskou betaverzi iOS 12.1, ze které se okamžitě začaly vypařovat hodnotné informace. Zdrojové…

Samsung Galaxy A7 (2018): krasavec se třemi foťáky

Samsung Galaxy A7 (2018): krasavec se třemi foťáky

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Samsung dnes představil širému světu nový model spadající do produktové řady A, a sice model Galaxy A7 (2018). Korejci…

Mobilní zobrazení