Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Nokia údajně nestihla připravit Lumii 930 a ukáže zatím Lumii 630

  |  komentovat  |  autor: Lukáš Grygarčík

Vývojářská konference Microsoftu Build 2014 startuje již zítra a původně to vypadalo, že zde Nokia představí dva nové modely. Nakonec vše ale naznačuje tomu, že z finské stáje se ukáže pouze Lumia 630 a další modely, na kterých bude Windows Phone 8.1 prezentován, budou třeba od Samsungu či HTC.

Vzhledem k únikům informací, které jsme dostávali ohledně Lumií 630 a 930, se předpokládalo, že Nokia ukáže oba modely již zítra u příležitosti vývojářské konference Microsoftu Build 2014 a představení nového Windows Phone 8.1. O Lumii 630 víme takřka vše od výbavy až po vzhled na oficiálních renderech, o chystané nové vlajkové lodi finského výrobce, Lumii 930 ale nevíme takřka nic.

Microsoft Build 2014

Důvěryhodný zdroj z NokiaPowerUser tvrdí, že nový high-endový model Nokie se opravdu na konferenci Build 2014, která startuje již zítra, neukáže. Jiné zdroje tvrdí, že Nokia ukáže oba modely v dubnu, to ale nemusí nutně znamenat, že se tak stane již v těchto dnech na zmiňované akci.

Spekuluje se totiž, že by měla Nokia pořádat vlastní akci 19. dubna, na které by měla právě i tuto svou novou vlajkovou loď odhalit. Nokia Lumia 930, která má být mezinárodní variantou Lumie 929, která se prodává pouze v USA u operátora Verizon, se bude údajně velmi lišit právě od Lumie 929.

Jisté ale je, že se v příštích dnech na akci Microsoftu opravdu dočkáme nové verze Windows Phone 8.1, a to i v případě, že Nokia by zde žádné své telefony neukázala. Mnoho informací je sice stále neoficiálních, ale na MWC 2014 v Barceloně Microsoft potvrdil, že se na jeho akci opravdu dočkáme nové verze jeho mobilního operačního systému a potvrdil také některé funkce.

Microsoft také potvrdil, že Windows Phone 8.1 budou již 10. dubna dostupné v rámci Developer Preview programu a prodej prvních zařízení s tímto systémem má začít již 23. dubna. Systém už je prý v tuto chvíli definitivně hotov a byla ukončena testovací fáze, která sloužila k odstranění posledních chyb. Finální verze systému již byla zaslána výrobcům zařízení, aby jej stihli připravit na nasazení ve svých nových modelech.

Samsung Ativ SEHTC-One-M8-Windows-Phone

Není ale jasné, jaké že modely s Windows Phone 8.1 by se vlastně měly začít onoho 23. dubna prodávat a co všechno že bude vlastně v příštích dnech představeno. Mělo by se pravděpodobně jednat o nový Samsung Ativ SE, na který bude mít ale, tedy alespoň ze začátku, exkluzivitu americký Verizon. Spekuluje se také o nových modelech od HTC, včetně nové vlajkové lodi HTC One (M8) s Windows Phone 8.1. Je také možné, že Nokia opravdu stihne uvést oba své modely v rekordním čase na trh tak, aby se již 23, dubna mohly směle prodávat.

wp8.1 wp8.1

Stávající zařízení obdrží aktualizaci na Windows Phone 8.1 začátkem května, bude se ale nejspíše jednat o modely HTC, Samsungu a Huawei, jelikož Nokia opět chystá update firmwaru svých zařízení a bonusové funkce a aktualizace, které dorazí v balíčku pojmenovaném Nokia Blue (kódový název „Cherry Blossom Pink“), což se určitě protáhne.

Jako první obdrží aktualizaci podobně, jako u minulých updatů, majitelé vlajkových modelů a poté se bude postupovat přes střední třídu až k low-endovým modelům. Všechny stávající telefony s Windows Phone 8 by měly aktualizaci obdržet v průběhu léta.

Zdroj: NokiaPowerUser via: GSMArena

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nejnovější update pro smartphony OnePlus způsobuje trable

Nejnovější update pro smartphony OnePlus způsobuje trable

DNES  |  Jakub Foltýn  |  diskuze (0)

OnePlus nedávno uvolnil OTA update pro několik svých zařízení – OnePlus 3 a 3T, OnePlus 5 a 5T, a také nejnovější OnePlus…

Nový patent Samsungu ukazuje zajímavé řešení bez rámečků

Nový patent Samsungu ukazuje zajímavé řešení bez rámečků

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Sen o kompletně bezrámečkovém telefonu nabývá nových obrysů. Samsung si nechal patentovat velice zajímavé řešení. To se sestává ze dvou displejů.…

Xiaomi Redmi 6 Pro: přichází nový král střední třídy

Xiaomi Redmi 6 Pro: přichází nový král střední třídy

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Čínské Xiaomi dnes v noci představilo svůj nový hlavní model střední třídy, nejnovější kousek z řady Redmi, konkrétně telefon Redmi 6…

Mobilní zobrazení