Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Nokia údajně nestihla připravit Lumii 930 a ukáže zatím Lumii 630

  |  komentovat  |  autor: Lukáš Grygarčík

Vývojářská konference Microsoftu Build 2014 startuje již zítra a původně to vypadalo, že zde Nokia představí dva nové modely. Nakonec vše ale naznačuje tomu, že z finské stáje se ukáže pouze Lumia 630 a další modely, na kterých bude Windows Phone 8.1 prezentován, budou třeba od Samsungu či HTC.

Vzhledem k únikům informací, které jsme dostávali ohledně Lumií 630 a 930, se předpokládalo, že Nokia ukáže oba modely již zítra u příležitosti vývojářské konference Microsoftu Build 2014 a představení nového Windows Phone 8.1. O Lumii 630 víme takřka vše od výbavy až po vzhled na oficiálních renderech, o chystané nové vlajkové lodi finského výrobce, Lumii 930 ale nevíme takřka nic.

Microsoft Build 2014

Důvěryhodný zdroj z NokiaPowerUser tvrdí, že nový high-endový model Nokie se opravdu na konferenci Build 2014, která startuje již zítra, neukáže. Jiné zdroje tvrdí, že Nokia ukáže oba modely v dubnu, to ale nemusí nutně znamenat, že se tak stane již v těchto dnech na zmiňované akci.

Spekuluje se totiž, že by měla Nokia pořádat vlastní akci 19. dubna, na které by měla právě i tuto svou novou vlajkovou loď odhalit. Nokia Lumia 930, která má být mezinárodní variantou Lumie 929, která se prodává pouze v USA u operátora Verizon, se bude údajně velmi lišit právě od Lumie 929.

Jisté ale je, že se v příštích dnech na akci Microsoftu opravdu dočkáme nové verze Windows Phone 8.1, a to i v případě, že Nokia by zde žádné své telefony neukázala. Mnoho informací je sice stále neoficiálních, ale na MWC 2014 v Barceloně Microsoft potvrdil, že se na jeho akci opravdu dočkáme nové verze jeho mobilního operačního systému a potvrdil také některé funkce.

Microsoft také potvrdil, že Windows Phone 8.1 budou již 10. dubna dostupné v rámci Developer Preview programu a prodej prvních zařízení s tímto systémem má začít již 23. dubna. Systém už je prý v tuto chvíli definitivně hotov a byla ukončena testovací fáze, která sloužila k odstranění posledních chyb. Finální verze systému již byla zaslána výrobcům zařízení, aby jej stihli připravit na nasazení ve svých nových modelech.

Samsung Ativ SEHTC-One-M8-Windows-Phone

Není ale jasné, jaké že modely s Windows Phone 8.1 by se vlastně měly začít onoho 23. dubna prodávat a co všechno že bude vlastně v příštích dnech představeno. Mělo by se pravděpodobně jednat o nový Samsung Ativ SE, na který bude mít ale, tedy alespoň ze začátku, exkluzivitu americký Verizon. Spekuluje se také o nových modelech od HTC, včetně nové vlajkové lodi HTC One (M8) s Windows Phone 8.1. Je také možné, že Nokia opravdu stihne uvést oba své modely v rekordním čase na trh tak, aby se již 23, dubna mohly směle prodávat.

wp8.1 wp8.1

Stávající zařízení obdrží aktualizaci na Windows Phone 8.1 začátkem května, bude se ale nejspíše jednat o modely HTC, Samsungu a Huawei, jelikož Nokia opět chystá update firmwaru svých zařízení a bonusové funkce a aktualizace, které dorazí v balíčku pojmenovaném Nokia Blue (kódový název „Cherry Blossom Pink“), což se určitě protáhne.

Jako první obdrží aktualizaci podobně, jako u minulých updatů, majitelé vlajkových modelů a poté se bude postupovat přes střední třídu až k low-endovým modelům. Všechny stávající telefony s Windows Phone 8 by měly aktualizaci obdržet v průběhu léta.

Zdroj: NokiaPowerUser via: GSMArena

ČLÁNKY:, , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Známe cenu jedné z variant modelu OnePlus 6

Známe cenu jedné z variant modelu OnePlus 6

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

O telefonu OnePlus 6 se poslední dobou stále více spekuluje. Dozvěděli jsem se například, že po vzoru iPhonu X…

Náctiletou dívku v průběhu hovoru usmrtil výbuch telefonu

Náctiletou dívku v průběhu hovoru usmrtil výbuch telefonu

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

18ti letá indická dívka, která vlastnila obstarožní Nokii 5233, byla smrtelně zraněna výbuchem zařízení během telefonického hovoru. Čí je…

Skupina PPF kupuje za 2,8 mld eur mobilního operátora

Skupina PPF kupuje za 2,8 mld eur mobilního operátora

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Skupina PPF oznamuje, že se dohodla se společností Telenor na koupi jejích telekomunikačních aktiv ve střední a východní Evropě,…

Mobilní zobrazení