Mobilizujeme.cz

Nokia se vyjádřila k úsměvnému problému s anténou u iPhonu 4

  |  3 komentáře  |  autor:

Nokia je průkopníkem zabudovaných antén u mobilních telefonů. V roce 1998 představila první komerčně prodávaný telefon se zabudovanou anténou – Nokii 8810. Vyjádřila se proto k problému se ztrátou signálu u Apple iPhonu 4.

Společnost Apple na páteční tiskové konferenci přiznala problémy s anténou u mobilního telefonu Apple iPhone 4. Snažila se však obhájit tím, že stejným problémem trpí i celá řada konkurenčních telefonů. Podle testu Applu docházelo ke ztrátě signálu při zakrytí slabších míst na testovaných telefonech rukou ke snížení či dokonce ztrátě signálu, stejně jako u Apple iPhonu 4.

Nokii se ale nelíbí způsob testu americké společnosti Apple. Podle oficiálního vyjádření věnovala společnost Nokia tisíce hodin výzkumu lidského chování s mobilními telefony, a to včetně toho, jak lidé drží telefon během hovoru, přehrávání hudby, prohlížení Internetu a tak dále. Výrobce, u kterého je díky tomu slogan „Connecting People“ (v překladu „spojujeme lidi“) rozhodně na místě, k tomu dodává, že preferuje funkčnost antény před designem, pokud jsou v rozporu.


První telefon se zabudovanou anténou – Nokia 8810, napravo Apple iPhone 4

Obecně platí, že výkon antény na mobilním zařízení (telefonu) může být ovlivněn těsným uchopením, v závislosti na tom, jak přístroj držíte. To je důvod, proč Nokia navrhuje telefony pro zajištění přijatelného výkonu ve všech případech v reálném životě, například pokud telefon držíte v druhé ruce.

Nokia investovala tisíce hodin k výzkumu lidského chování s mobilními telefony, a díky tomu navrhuje telefony s anténou jak v horní, tak spodní části přístroje, či pečlivým výběrem vhodných materiálů u konstrukce telefonu. Osobně mohu potvrdit, že některé mobilní telefony mají anténu vedenou do celé části zadního krytu, a tak teoreticky ani nemůže nikdy dojít k zakrytí antény.

ČLÁNKY:,
Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

Recenze Elephone P8: kterak hmota zvítězila nad duchem

DNES  |    |  diskuze (0)

Špičkové parametry zabalené do levné škatulky – kdo by odolal? Že ani čínský původ už není na závadu? Elephone P8 vypadá tak zázračně,…

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

VČERA  |    |  2 komentáře

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

VČERA  |    |  9 komentářů

Při pohledu na zadní kryt nového iPhonu 8 a 8 Plus musí každého bezpodmínečně zaujmout jeho lesk. Už jen při pomyšlení, že…

Mobilní zobrazení