Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei P20 | malý iPhone | superphone budoucnosti | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Nokia se vyjádřila k úsměvnému problému s anténou u iPhonu 4

  |  3 komentáře  |  autor: Luboš Srb

Nokia je průkopníkem zabudovaných antén u mobilních telefonů. V roce 1998 představila první komerčně prodávaný telefon se zabudovanou anténou – Nokii 8810. Vyjádřila se proto k problému se ztrátou signálu u Apple iPhonu 4.

Společnost Apple na páteční tiskové konferenci přiznala problémy s anténou u mobilního telefonu Apple iPhone 4. Snažila se však obhájit tím, že stejným problémem trpí i celá řada konkurenčních telefonů. Podle testu Applu docházelo ke ztrátě signálu při zakrytí slabších míst na testovaných telefonech rukou ke snížení či dokonce ztrátě signálu, stejně jako u Apple iPhonu 4.

Nokii se ale nelíbí způsob testu americké společnosti Apple. Podle oficiálního vyjádření věnovala společnost Nokia tisíce hodin výzkumu lidského chování s mobilními telefony, a to včetně toho, jak lidé drží telefon během hovoru, přehrávání hudby, prohlížení Internetu a tak dále. Výrobce, u kterého je díky tomu slogan „Connecting People“ (v překladu „spojujeme lidi“) rozhodně na místě, k tomu dodává, že preferuje funkčnost antény před designem, pokud jsou v rozporu.


První telefon se zabudovanou anténou – Nokia 8810, napravo Apple iPhone 4

Obecně platí, že výkon antény na mobilním zařízení (telefonu) může být ovlivněn těsným uchopením, v závislosti na tom, jak přístroj držíte. To je důvod, proč Nokia navrhuje telefony pro zajištění přijatelného výkonu ve všech případech v reálném životě, například pokud telefon držíte v druhé ruce.

Nokia investovala tisíce hodin k výzkumu lidského chování s mobilními telefony, a díky tomu navrhuje telefony s anténou jak v horní, tak spodní části přístroje, či pečlivým výběrem vhodných materiálů u konstrukce telefonu. Osobně mohu potvrdit, že některé mobilní telefony mají anténu vedenou do celé části zadního krytu, a tak teoreticky ani nemůže nikdy dojít k zakrytí antény.

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
JohnyAsbest
JohnyAsbest

úsměvné je právě to, že Nokia se neustále propadá v prodejích, a to si dovolí něco povídat na adresu iPhonu, který je nejprodávanější mobil ve světě všech dob. Nokia quo vadis ? Nokio jsi trapná, skončíš v propadlišti socialistických finských dějin.

uzzi
uzzi

Hlavně je to blbost – např. jejich E52 měla v první sérii tolik problémů, že ztrácející se signál byl jen jedna muška z mnoha (osobní zkušenost – bohužel). iPhone neobhajuji – je to předražená stylovka, ale Nokia patlá hlouposti.

Stewee
Stewee

nechcem sa hadat chlapci diskutujuci vyssie, ale nech je uz Nokia dnes s predajnymi cislami kde chce, myslim, ze o mobiloch ako takych ma daleko vacsie skusenosti ako Apple. Ja neobhajujem nikoho, a hlavne mam u prdele vsetkych sialencov co vidiat iPhone ako jediny mobil na trhu…

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Superphone OnePlus 6: důležité specifikace odhaleny

Superphone OnePlus 6: důležité specifikace odhaleny

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Odhalení superphonu OnePlus 6 se pomalu blíží, a tak se začínají rojit další a další úniky. Tentokrát se nám do rukou…

Funkce Edge Sense míří i na telefony, které nevyrábí HTC

Funkce Edge Sense míří i na telefony, které nevyrábí HTC

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Minulý rok HTC představilo model U11, který kromě špičkové výbavy zaujal také jednou unikátní funkcí. Tou je Edge Sense, nebo citlivé…

Chyba u iOS 11 zázračně zmizela, ale jen v oficiálním videu

Chyba u iOS 11 zázračně zmizela, ale jen v oficiálním videu

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Apple očividně ví o jedné z chyb u iOS 11, kterou dokonce zachytil přímo ve svém oficiálním videoklipu. Tip: iOS 11 má…

Mobilní zobrazení