Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Nokia rozšiřuje řadu Asha Touch o modely Asha 308 a Asha 309

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Nokia včera představila dvojici levných dotykovek řady Asha Touch. Novinky Asha 308 a Asha 309 jsou cenově nejdostupnějšími telefony od Nokie, které jsou vybaveny kapacitním dotykovým displejem.

Oba nové modely, Asha 308 a Asha 309, jsou levné dotykové telefony za stejnou cenu, která má být méně než 99 dolarů (pod hranicí 2 tisíc korun v přepočtu). Uživatelům mají přinést chytré funkce známé z chytrých telefonů, ovšem za minimální pořizovací cenu. Jejich revírem tak budou zejména rozvojové země, do Česka ale také dorazí.


Asha 308 (nalevo) a Asha 309 (napravo)

Ačkoliv na první pohled vypadají obě novinky stejně, pod jejich kapotou přeci jen najdeme nějaké rozdíly. Nokia Asha 308 je dual SIM telefon, umí tak pracovat se 2 SIM kartami současně, to Asha s vyšším číslem 309 neumí. Vyšší model Nokia Asha 309 však disponuje Wi-Fi, které naopak schází nižšímu modelu 308. Tolik rozdíly mezi těmito dvěma novinkami. Ostatní parametry jsou už totožné.


„Číselně nižší“ Nokia Asha 308

Nokia Asha 308 a Asha 309 mají kapacitní 3″ TFT dotykový displej s rozlišením 240 x 400 px. Uživatelské rozhraní „swipe“ je stejné jako u dosavadních levných Nokií řady Asha Touch. Pro ukládání dat je k dispozici vnitřní 20 MB paměť rozšiřitelná paměťovými kartami microSD, které mohou mít velikost až 32 GB. V balení s těmito novinkami výrobce dodává 2 GB kartu.

Oba nové telefony mají funkce jako levné smartphony. V jejich výbavě proto najdeme například hudební přehrávač a FM rádio, jako bonus dokonce možnost nahrávání FM rádia, dále 2 Mpx fotoaparát (bez autofocusu a blesku), nahrávání videí (176 x 144 px), mobilní data EDGE, internetový prohlížeč či Bluetooth 3.0.

Asha 308 a Asha 309 obsahují v balení jako bezplatný dárek 40 prémiových her od EA, aplikace pro sociální sítě, včetně samostatných aplikací pro Facebook a Twitter, službu Nokia Messaging, a vůbec poprvé v řadě Asha Touch také podporu pro streamování videa ze služeb jako YouTube. Musíme jen počítat se zpoplatněním za přenesená data u našeho operátora.

 
Nokia Asha 309 ve stříbrném provedení

„Naše inovativní rodina telefonů Asha Touch je navržena pro lidi, kteří chtějí získat skvělé možnosti chytrých telefonů při nízkých provozních nákladech,“ řekl Timo Toikkanen, výkonný viceprezident divize mobilních telefonů společnosti Nokia. „Představením Nokia Asha 308 a Nokia Asha 309 rozšiřujeme naši rodinu cenově dostupných chytrých telefonů a otevíráme tak nové možnosti pro širší spektrum zákazníků.“

Předpokládaná prodejní cena pro telefony Nokia Asha 308 a Nokia Asha 309 by se měla pohybovat okolo 99 $ bez daní a dotací (v přepočtu méně než 2 tisíce korun), přičemž na trhu by se obě novinky měly objevit ve 4. čtvrtletí roku 2012.

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Potvrzena tři kódová označení pro modely Galaxy S10

Potvrzena tři kódová označení pro modely Galaxy S10

DNES  |  Daniel Fousek  |  diskuze (0)

Tři varianty budoucí vlajkové lodě Galaxy S10 teď dostávají trochu oficiální nádech. Samsung totiž použil nová označení tří modelů,…

Google zdarma opraví Pixely všem postiženým hurikánem Florence

Google zdarma opraví Pixely všem postiženým hurikánem Florence

DNES  |  Filip Matějka  |  diskuze (0)

Hurikán Florence si v USA vyžádal již přes čtyřicet lidských životů, napáchal obrovské finanční škody a stále je zde…

Jak vypadá v praxi detekce pádů u nových Apple Watch?

Jak vypadá v praxi detekce pádů u nových Apple Watch?

DNES  |  Filip Matějka  |  diskuze (0)

Apple Watch čtvrté generace přinesly nejen nový design, ale také užitečné funkce. Jednou z nich je například takzvaná detekce…

Mobilní zobrazení