Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Nokia připravuje vylepšení fotoaplikace pro svoje Lumie (video)

  |  7 komentářů  |  autor: Jakub Vrbacký

Nokia Camera Extension – tak byla tato vylepšení nazvána na akci Nokia Experience Day v Hong Kongu. Toto rozšíření přidávající nové funkce do fotoaplikace není samostatnou aplikací, ale bude integrováno do stávajícího prostředí fotoaparátu. Změny budou zajímavé, i užitečné.

Na akci Nokia Experience Day v Hong Kongu představila Nokia vylepšovák s názvem Nokia Camera Extension. Jak jistě tušíte, půjde o přidání funkcí pro fotoaparát v Lumiích, tedy telefonech Nokia s operačním systémem Windows Phone. A ačkoliv by se tak mohlo zdát, nejedná se o samostatnou aplikaci, vše bude integrováno do prostředí fotoaparátu.

Toto vylepšení přidá do prostředí fotoaparátu konkrétně tyto čtyři vylepšení: Self-timer, Rapid multi-shot, Panoramic a Smart group shot.


Výsledná fotografie z režimu Panoramic nevypadá vůbec špatně

Funkci Self-timer snad ani nemusíme vysvětlovat. Jde o časovač, který vám umožní nastavit si čas zpoždění, než se pořídí fotografie. Prostě samospoušť. Druhou z funkcí je Rapid multi-shot, což je režim, ve kterém kamera telefonu pořídí v krátkém sledu až osm snímků za sebou, abyste si mohli vybrat ten nejpovedenější.

Funkce Panoramic přidává telefonu možnost pořizovat panoramatické snímky. Tento režim zvládne zkombinovat až pět fotografií do jednoho panoramatického snímku. Fotografii o rozsahu 360° tedy pravděpodobně neuděláte, i tak jde ale o příjemné vylepšení. Demonstraci funkce si prohlédněte na následujícím videu.

Poslední funkcí je režim Smart group shot. V tomto módu se opět pořídí několik snímků zasebou, přesně jich bude pět. Následně vám telefon dovolí z těchto snímků vybrat ten nejlepší pro každou osobu, abyste vytvořili tu nejlepší fotografii. Něco vám to připomíná? Nám také – tuto funkci bude nabízet nový BlackBerry 10 OS, jak se můžete přesvědčit v tomto článku. A nakonec opět názorná demonstrace na videu.

Nokia bohužel nijak nezmínila, kdy a jak se tato vylepšení do telefonů Lumia dostanou. Dokonce ani nevíme, jestli o ně třeba výkonově slabší Lumia 610 nebude ochuzena. Musíme však podotknout, že Nokia potřebuje na něco lákat zákazníky, a další výhoda oproti ostatním jí jistě pomůže. S dostupností vylepšení by tedy rozhodně neměla čekat.

zdroj: WeLoveWP

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Adblock
Adblock

Nechcete tento web přejmenovat na Luminizujeme? Kolik vám za tu trapnou propagaci Lumií Nokia sype?

Adblock
Adblock

Píšete o Lumiích jako by nic jiného neexistovalo. Přitom to je předražený šunt o který zákazníci nemají zájem, protože ty telefony prostě neodpovídají ceně za které je Nokia vnucuje lidem. Dnes by jim to kupoval jedině idiot.

wpDiscuz
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Galaxy S8 a S8+ dostanou Android Oreo koncem ledna

Galaxy S8 a S8+ dostanou Android Oreo koncem ledna

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  9 komentářů

Vlajkové lodě se výrobce snaží na novou verzi Androidu aktualizovat vždy co nejrychleji. A Samsung není samozřejmě výjimkou, jeho top modely…

Honor 9 Lite bude oficiálně představen 21. prosince

Honor 9 Lite bude oficiálně představen 21. prosince

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Honor dnes potvrdil, že 21. prosince v Shenzhenu představí nový smartphone. Podle nejnovějších informací by mělo jít o Honor 9 Lite, levnější…

Zákazníci chtějí raději aktualizace, než kupovat nový telefon

Zákazníci chtějí raději aktualizace, než kupovat nový telefon

DNES  |  Petr Louda  |  6 komentářů

Pamatujete si ještě doby, kdy telefony byly prodávané ve výrazné slevě za podmínky, že se u mobilního operátora uvážete na dva…

Mobilní zobrazení