Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Nokia připravuje vylepšení fotoaplikace pro svoje Lumie (video)

  |  7 komentářů  |  autor: Jakub Vrbacký

Nokia Camera Extension – tak byla tato vylepšení nazvána na akci Nokia Experience Day v Hong Kongu. Toto rozšíření přidávající nové funkce do fotoaplikace není samostatnou aplikací, ale bude integrováno do stávajícího prostředí fotoaparátu. Změny budou zajímavé, i užitečné.

Na akci Nokia Experience Day v Hong Kongu představila Nokia vylepšovák s názvem Nokia Camera Extension. Jak jistě tušíte, půjde o přidání funkcí pro fotoaparát v Lumiích, tedy telefonech Nokia s operačním systémem Windows Phone. A ačkoliv by se tak mohlo zdát, nejedná se o samostatnou aplikaci, vše bude integrováno do prostředí fotoaparátu.

Toto vylepšení přidá do prostředí fotoaparátu konkrétně tyto čtyři vylepšení: Self-timer, Rapid multi-shot, Panoramic a Smart group shot.


Výsledná fotografie z režimu Panoramic nevypadá vůbec špatně

Funkci Self-timer snad ani nemusíme vysvětlovat. Jde o časovač, který vám umožní nastavit si čas zpoždění, než se pořídí fotografie. Prostě samospoušť. Druhou z funkcí je Rapid multi-shot, což je režim, ve kterém kamera telefonu pořídí v krátkém sledu až osm snímků za sebou, abyste si mohli vybrat ten nejpovedenější.

Funkce Panoramic přidává telefonu možnost pořizovat panoramatické snímky. Tento režim zvládne zkombinovat až pět fotografií do jednoho panoramatického snímku. Fotografii o rozsahu 360° tedy pravděpodobně neuděláte, i tak jde ale o příjemné vylepšení. Demonstraci funkce si prohlédněte na následujícím videu.

Poslední funkcí je režim Smart group shot. V tomto módu se opět pořídí několik snímků zasebou, přesně jich bude pět. Následně vám telefon dovolí z těchto snímků vybrat ten nejlepší pro každou osobu, abyste vytvořili tu nejlepší fotografii. Něco vám to připomíná? Nám také – tuto funkci bude nabízet nový BlackBerry 10 OS, jak se můžete přesvědčit v tomto článku. A nakonec opět názorná demonstrace na videu.

Nokia bohužel nijak nezmínila, kdy a jak se tato vylepšení do telefonů Lumia dostanou. Dokonce ani nevíme, jestli o ně třeba výkonově slabší Lumia 610 nebude ochuzena. Musíme však podotknout, že Nokia potřebuje na něco lákat zákazníky, a další výhoda oproti ostatním jí jistě pomůže. S dostupností vylepšení by tedy rozhodně neměla čekat.

zdroj: WeLoveWP

ČLÁNKY:,

Diskuze

7
Komentujte

avatar
2 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
JoJoNightmareJakub VrbackýAdblock Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Adblock
Adblock

Nechcete tento web přejmenovat na Luminizujeme? Kolik vám za tu trapnou propagaci Lumií Nokia sype?

Adblock
Adblock

Píšete o Lumiích jako by nic jiného neexistovalo. Přitom to je předražený šunt o který zákazníci nemají zájem, protože ty telefony prostě neodpovídají ceně za které je Nokia vnucuje lidem. Dnes by jim to kupoval jedině idiot.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Facebook testuje překladač přímo v aplikaci Messengeru

Facebook testuje překladač přímo v aplikaci Messengeru

DNES  |  Radek Chlup  |  diskuze (0)

Facebook chce zavádět automatický překlad angličtiny a španělštiny v aplikaci Messenger. O tento překlad se bude starat AI, která bude aktivní…

Apple experimentuje s iPhonem bez konektorů, tvrdí Bloomberg

Apple experimentuje s iPhonem bez konektorů, tvrdí Bloomberg

DNES  |  Jakub Mokříš  |  4 komentáře

Představte si, že si koupíte telefon, který je prost jakýchkoliv otvorů, vstupů a podobně. Vypadá to, že k něčemu takovému Apple…

Xiaomi Mi Pad 4 dostane čtečku tváře a 6 GB RAM

Xiaomi Mi Pad 4 dostane čtečku tváře a 6 GB RAM

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (1)

Systém rozpoznávání tváří se stává čím dál tím populárnějším. Nejen mezi smartphony, ale už si hledá cestu i do tabletů. Xiaomi…

Mobilní zobrazení