Mobilizujeme.cz

Nokia připravuje vylepšení fotoaplikace pro svoje Lumie (video)

  |  7 komentářů  |  autor:

Nokia Camera Extension – tak byla tato vylepšení nazvána na akci Nokia Experience Day v Hong Kongu. Toto rozšíření přidávající nové funkce do fotoaplikace není samostatnou aplikací, ale bude integrováno do stávajícího prostředí fotoaparátu. Změny budou zajímavé, i užitečné.

Na akci Nokia Experience Day v Hong Kongu představila Nokia vylepšovák s názvem Nokia Camera Extension. Jak jistě tušíte, půjde o přidání funkcí pro fotoaparát v Lumiích, tedy telefonech Nokia s operačním systémem Windows Phone. A ačkoliv by se tak mohlo zdát, nejedná se o samostatnou aplikaci, vše bude integrováno do prostředí fotoaparátu.

Toto vylepšení přidá do prostředí fotoaparátu konkrétně tyto čtyři vylepšení: Self-timer, Rapid multi-shot, Panoramic a Smart group shot.


Výsledná fotografie z režimu Panoramic nevypadá vůbec špatně

Funkci Self-timer snad ani nemusíme vysvětlovat. Jde o časovač, který vám umožní nastavit si čas zpoždění, než se pořídí fotografie. Prostě samospoušť. Druhou z funkcí je Rapid multi-shot, což je režim, ve kterém kamera telefonu pořídí v krátkém sledu až osm snímků za sebou, abyste si mohli vybrat ten nejpovedenější.

Funkce Panoramic přidává telefonu možnost pořizovat panoramatické snímky. Tento režim zvládne zkombinovat až pět fotografií do jednoho panoramatického snímku. Fotografii o rozsahu 360° tedy pravděpodobně neuděláte, i tak jde ale o příjemné vylepšení. Demonstraci funkce si prohlédněte na následujícím videu.

Poslední funkcí je režim Smart group shot. V tomto módu se opět pořídí několik snímků zasebou, přesně jich bude pět. Následně vám telefon dovolí z těchto snímků vybrat ten nejlepší pro každou osobu, abyste vytvořili tu nejlepší fotografii. Něco vám to připomíná? Nám také – tuto funkci bude nabízet nový BlackBerry 10 OS, jak se můžete přesvědčit v tomto článku. A nakonec opět názorná demonstrace na videu.

Nokia bohužel nijak nezmínila, kdy a jak se tato vylepšení do telefonů Lumia dostanou. Dokonce ani nevíme, jestli o ně třeba výkonově slabší Lumia 610 nebude ochuzena. Musíme však podotknout, že Nokia potřebuje na něco lákat zákazníky, a další výhoda oproti ostatním jí jistě pomůže. S dostupností vylepšení by tedy rozhodně neměla čekat.

zdroj: WeLoveWP

ČLÁNKY:,
Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

Projekt Android One ožívá. Uzavře Xiaomi s Googlem partnerství?

DNES  |    |  diskuze (0)

Google si po příchodu na indický trh liboval ve vývoji levných zařízení s čistým Androidem. Projekt s názvem Android One by teď mohl…

Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

Dostane nový Samsung Galaxy A5 (2018) duální fotoaparát?

DNES  |    |  diskuze (0)

Modelová řada Galaxy A od Samsungu je velice oblíbená. A to hlavně díky prémiovému designu nebo kvalitní výbavě. Do představení modelů Galaxy…

Alcatelu předčasně unikají čtyři nové telefony střední třídy

Alcatelu předčasně unikají čtyři nové telefony střední třídy

DNES  |    |  diskuze (0)

Čínský Alcatel produkuje smartphony, které svou výbavou většinou spadají do střední nebo nižší třídy. A výjimkou zřejmě nebudou ani čtyři chystaná zařízení,…

Mobilní zobrazení