Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Nokia připravuje vylepšení fotoaplikace pro svoje Lumie (video)

  |  7 komentářů  |  autor: Jakub Vrbacký

Nokia Camera Extension – tak byla tato vylepšení nazvána na akci Nokia Experience Day v Hong Kongu. Toto rozšíření přidávající nové funkce do fotoaplikace není samostatnou aplikací, ale bude integrováno do stávajícího prostředí fotoaparátu. Změny budou zajímavé, i užitečné.

Na akci Nokia Experience Day v Hong Kongu představila Nokia vylepšovák s názvem Nokia Camera Extension. Jak jistě tušíte, půjde o přidání funkcí pro fotoaparát v Lumiích, tedy telefonech Nokia s operačním systémem Windows Phone. A ačkoliv by se tak mohlo zdát, nejedná se o samostatnou aplikaci, vše bude integrováno do prostředí fotoaparátu.

Toto vylepšení přidá do prostředí fotoaparátu konkrétně tyto čtyři vylepšení: Self-timer, Rapid multi-shot, Panoramic a Smart group shot.


Výsledná fotografie z režimu Panoramic nevypadá vůbec špatně

Funkci Self-timer snad ani nemusíme vysvětlovat. Jde o časovač, který vám umožní nastavit si čas zpoždění, než se pořídí fotografie. Prostě samospoušť. Druhou z funkcí je Rapid multi-shot, což je režim, ve kterém kamera telefonu pořídí v krátkém sledu až osm snímků za sebou, abyste si mohli vybrat ten nejpovedenější.

Funkce Panoramic přidává telefonu možnost pořizovat panoramatické snímky. Tento režim zvládne zkombinovat až pět fotografií do jednoho panoramatického snímku. Fotografii o rozsahu 360° tedy pravděpodobně neuděláte, i tak jde ale o příjemné vylepšení. Demonstraci funkce si prohlédněte na následujícím videu.

Poslední funkcí je režim Smart group shot. V tomto módu se opět pořídí několik snímků zasebou, přesně jich bude pět. Následně vám telefon dovolí z těchto snímků vybrat ten nejlepší pro každou osobu, abyste vytvořili tu nejlepší fotografii. Něco vám to připomíná? Nám také – tuto funkci bude nabízet nový BlackBerry 10 OS, jak se můžete přesvědčit v tomto článku. A nakonec opět názorná demonstrace na videu.

Nokia bohužel nijak nezmínila, kdy a jak se tato vylepšení do telefonů Lumia dostanou. Dokonce ani nevíme, jestli o ně třeba výkonově slabší Lumia 610 nebude ochuzena. Musíme však podotknout, že Nokia potřebuje na něco lákat zákazníky, a další výhoda oproti ostatním jí jistě pomůže. S dostupností vylepšení by tedy rozhodně neměla čekat.

zdroj: WeLoveWP

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Adblock
Adblock

Nechcete tento web přejmenovat na Luminizujeme? Kolik vám za tu trapnou propagaci Lumií Nokia sype?

Adblock
Adblock

Píšete o Lumiích jako by nic jiného neexistovalo. Přitom to je předražený šunt o který zákazníci nemají zájem, protože ty telefony prostě neodpovídají ceně za které je Nokia vnucuje lidem. Dnes by jim to kupoval jedině idiot.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V Applu prý chystají přelomový produkt. Že by Apple Glass?

V Applu prý chystají přelomový produkt. Že by Apple Glass?

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

V minulém roce jsme zde psali o tom, že Apple plánuje v roce 2019 uvést náhlavní soupravu pro rozšířenou realitu. Doslova…

Nokia 7 Plus se ukazuje na reálné fotografii

Nokia 7 Plus se ukazuje na reálné fotografii

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Na veletrhu MWC v Barceloně představí společnost HMD Global pravděpodobně model Nokia 7 Plus, který zaujme například svým 18:9 displejem nebo…

Kapesní retro konzole + 129 předinstalovaných her nyní ve slevě

Kapesní retro konzole + 129 předinstalovaných her nyní ve slevě

16. 2. 2018  |  sponzorovaný obsah  |  2 komentáře

Vraťte se zpátky do minulosti a vychutnejte si herní pecky minulého století. Tahle malá herní konzole z Číny se se svými…

Mobilní zobrazení