Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Nokia představila tři smartphony s novým Symbianem Belle – Nokia 700, 701 a 600

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Nokia představila tři smartphony Nokia 700, Nokia 701 a Nokia 600, které přinášejí nejnovější verzi operačního systému, Symbian Belle, a také nový stereo Bluetooth headset Nokia Essence s podporou technologie NFC.

Společnost Nokia oznámila uvedení tří nových chytrých telefonů určených pro masový trh. Modely Nokia 700, Nokia 701 a Nokia 600 rozšiřují současné portfolio smartphonů Nokia na platformě Symbian a přinášejí nový design, vlastnosti a funkce. Všechny fungují na platformě Symbian Belle a umožňují snadné sdílení a párování tou nejosobnější formou – tedy jediným dotykem – prostřednictvím technologie NFC.

Novinkou je i výkonnější mobilní webový prohlížeč. Díky podpoře technologie NFC může kterýkoli z těchto tří smartphonů snadno sdílet obsah s dalšími zařízeními nebo se spárovat s mobilním příslušenstvím jako jsou reproduktory, Bluetooth sluchátka nebo headset. V rámci rozšíření svého sortimentu příslušenství s podporou technologie NFC Nokia také oznámila uvedení Nokia Essence Bluetooth Stereo Headset, který lze spárovat s libovolným smartphonem s podporou technologie NFC, a to pouhým dotykem obou zařízení.

Nejkompaktnějším dotykovým telefonem na světě, vyrobeným z jediného kusu materiálu, je Nokia 700. Tenký a stylový smartphone s nejjasnějším mobilním displejem na světě – to je Nokia 701. A konečně nejhlasitějším smartphonem zacíleným na zábavu je Nokia 600. Všechny tyto prvky se přitom v portfoliu produktů společnosti Nokia objevují vůbec poprvé.

„Poté, co jsme teprve před dvěma měsíci představili zcela nový systém Symbian Anna, posouváme nyní  s novou verzí systému Symbian celou platformu ještě dál a přinášíme uživatelům Symbianu to nejlepší v celé historii,“ řekl Ilari Nurmi, viceprezident společnosti Nokia. „Symbian Belle a tři nové telefony, které dnes představujeme, ukazují naše odhodlání pokračovat s uváděním nových telefonů na platformě Symbian, které umožní lidem zvolit si to, co nejlépe vyhovuje jejich potřebám a požadavkům na design, funkce a cenu. Tyto tři přístroje ani zdaleka nejsou posledními produkty ani vylepšeními, které budou na platformě Symbian k vidění.“

„Dnešním prohlášením společnost Nokia potvrdila, že Symbian bude hrát důležitou roli v portfoliu společnosti i vedle Windows Phone 7“ řekl Nick McQuire z IDC. „Způsob, jakým jsou zlepšování a inovace dodávány do platformy, demonstruje, jak je Nokia zaangažována podpoře konkurenceschopnosti platformy Symbian mezi chytrými telefony.“

Nokia 700 – nejmenší chytrý telefon Nokia

S pouhými 50 centimetryčtverečními, váhou 96 gramů a rozměry 110 x 50,7 x 9,7 mm je Nokia 700 nejen nejmenším kompaktním chytrým telefonem řady Symbian, ale stává se také nejkompaktnějším dotykovým monoblok-chytrým telefonem na světě. To, co postrádá na velikosti, vynahrazuje na funkčnosti, se schopností single-tap NFC sdílení a párování, 1 GHz procesorem, 3,2″ AMOLED displejem ClearBlack, 2 GB interní pamětí (s možností využití 32 GB microSD karty), HD videem a 5 Mpx fotoaparátem LED bleskem (ovšem opět jen s full focusem, chybí autofocus).

TIP: Přečtěte si podrobné preview Nokia 700.


Nokia 700 – oficiální fotografie

Nokia 700 je také telefonem Nokia nejvíce šetrným k životnímu prostředí. S dlouhou výdrží baterie, rozsáhlým využitím ekologicky šetrných materiálů a funkcí k minimální spotřebě baterie, je perfektním chytrým telefonem pro každého ekologicky uvědomělého uživatele chytrých telefonů.

Předpokládaná prodejní cena smartphonu Nokia 700 je přibližně 270 € (7 tisíc korun). Dostupnost zatím nebyla uvedena.

Nokia 701 – nejjasnější chytrý telefon Nokia

Nokia 701 je elegantní, úzký chytrý telefon, který disponuje celosvětově nejjasnějším displejem mobilních telefonů, založený na 3,5″ ClearBlack displeji, který jej tvoří perfektním telefonem pro užití ve vnitřním i vnějším prostředí. Také má aktivované potlačení šumu pro nejčistší zvuk a kvalitu, a stejně jako ostatní nové chytré telefony, poskytuje single-tap NFC párování a sdílení, umožňuje možnost sdílení obsahu a bezdrátový přenos zvuku do sluchátek a NFC-povoleným osobám.

TIP: Přečtěte si podrobné preview Nokia 701.


Nokia 701 – oficiální fotografie

Nokia 701 nabídne 1 GHz procesor, 8 Mpx fotoaparát s LED bleskem (ovšem opět jen s full focusem), 2x digitální zoom či druhý fotoaparát na přední straně se schopností nahrávat HD video. Nokia 701 přichází na trh s interní pamětí 8 GB a možností rozšíření až na 40 GB použitím 32 GB micro SD karty.

Předpokládaná prodejní cena smartphonu Nokia 701 je přibližně 290 € (7 500 korun). Dostupnost zatím nebyla uvedena.

Nokia 600 – nejhlasitější smartphone

Chytrý telefon Nokia 600 přináší silný zvuk a silnou osobnost v malém balení. Nabízí 60 dB (měřeno při frekvenci 1000 Hz). Se zabudovanou FM anténou pro rádio, která umožňuje poslech bez sluchátek a s FM vysílačem díky kterému lze poslat signál z telefonu na jakékoliv FM rádio je Nokia 600 sen milovníků hudby. Na jedno nabití vydrží přehrávat hudbu 60 hodin, má neuvěřitelně silný zabudovaný reproduktor a schopnost přenášet hudbu do NFC zařízení – prostě ideální přístroj pro start mejdanu.

TIP: Přečtěte si podrobné preview Nokia 600.


Nokia 600 – oficiální fotografie

Nokia 600 má ve výbavě 1 GHz procesor, 5 Mpx fotoaparát s LED bleskem (ovšem opět jen s full focusem) a schopností nahrávat video v HD a 2 GB interní paměť s možností rozšíření až na 34 GB použitím 32 GB microSD karty.

Předpokládaná prodejní cena smartphonu Nokia 600 je přibližně 180 € (5 tisíc korun). Dostupnost zatím nebyla uvedena.

Nokia Essence Bluetooth Stereo Headset

Nový headset Nokia Essence využívá speciální technologii aktivního rušení hluku pro eliminaci neuvěřitelných 99,8% zvuků na pozadí hovoru. Nabízí tak čistý zvuk špičkové kvality bez ohledu na to, jak hlučné je prostředí z něhož majitel headsetu telefonuje. Je tedy vhodný pro všechny, kdo nechtějí obětovat kvalitu hovoru když telefonují s bezdrátovým sluchátkem. Prostřednictvím NFC může být headset spárován s jakýmkoliv NFC telefonem pouhým přiložením na sebe.

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Niantic se zaměřil na cheatery v Pokémon GO

Niantic se zaměřil na cheatery v Pokémon GO

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Dnes Niantic oznámil změny v postupech proti cheaterům v Pokémon GO. Nová pravidla budou taková, že nejdříve přijdou dvě varování a…

Samsung možná plánuje spojit řadu Note s modely S

Samsung možná plánuje spojit řadu Note s modely S

DNES  |  Jakub Fišer  |  2 komentáře

Informace o tomto smělém činu přinesl korejský server The Bell. Ten tvrdí, že pusu na špacír si pustil sám zástupce ředitele…

Ulefone Armor 5: první superodolný smartphone s výřezem

Ulefone Armor 5: první superodolný smartphone s výřezem

DNES  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Číňané nám poskytli exkluzivní oficiální snímky připravovaného telefonu Ulefone Armor 5, který se má zapsat do historie jako první superodolný smartphone…

Mobilní zobrazení