Nokia neuhlídala název svých prvních Windows Phone telefonů

28. 10. 2011  |  Jakub Vrbacký  |  1 komentář

Říkáte si, co je špatného na novém značení Nokií, konkrétně těch s operačním systémem Windows Phone 7? Je to slovíčko „Lumia“, které znamená něco, co Nokia svým telefonům rozhodně přiřknout nechtěla.

Na to, že Nokia v poslední době měnila značení svých telefonů, jsme si už zvykli. Aktuální značení je jasné a srozumitelné – dává jasně najevo, do jaké třídy telefon patří. Ovšem dvě nové Nokie představené v Londýně na Nokia Worldu 2011, konkrétně Nokia Lumia 800 a Nokia Lumia 710, svým názvem pobouřily nejednoho skalního fandu či majitele finských telefonů.

Mnozí souhlasně ocenili to, že Nokia dala telefonům jiný než pouze číselný název. Avšak stala se chyba: výraz „Lumia“ se totiž ve španělštině používá jako hovorový, nebo slangový výraz znamenající „prostitutka“. To se Nokii úplně nepovedlo, čehož se také chytila spousta kritiků spojení mezi Microsoftem a Nokií, kteří toto partnerství k výrazu „Lumia“ připodobňují. Ať tak či tak, nechme se překvapit, jaký vliv budou mít Nokie s Windows Phone 7 na celkové postavení Nokie mezi ostatními výrobci.

Články: ,

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
adis002
adis002

myslím si že skoro žádné… WP7 se skoro neprodává a myslím, že to nezmění ani Nokia

Tip: Pro hlasování v diskuzi se musíte přihlásit, či nejprve registrovat

NOVÉ ČLÁNKY

Nokia X6 poodhalena: střední třída s výřezem displeje

Nokii se v poslední době poměrně daří. Na trh přichází pořád s novými modely ze všech možných kategorií. Nyní se chystá nový telefon Nokia… (diskuze 1)

Vlastimil Šlosar  |   publikováno: DNES

Xiaomi Mi 6X: čínský drak s umělou inteligencí

Již dlouhou dobu se spekulovalo o tom, že Xiaomi představí model Mi 6X. Nyní se tyto spekulace proměnily ve skutečnost. Novinka od Xiaomi tak… (diskuze 0)

Tomáš Rajnoch  |   publikováno: DNES

Detektivové na Floridě zkoušeli otevírat iPhone pomocí mrtvého

Dvojice floridských detektivů se pokoušela otevřít telefon mrtvého podezřelého kuriozním způsobem. Policisté chtěli využít k otevření jeho otisku prstu po tom, co ho zastřelili… (diskuze 1)

Jakub Foltýn  |   publikováno: DNES

iOS 11.3.1 řeší nereagující displej u iPhone 8 a bezpečnost

Apple vydal nový iOS 11.3.1, což je již třináctá aktualizace operačního systému iOS 11. Vyšla téměř měsíc po posledním iOS 11.3. Aktuální verze před… (diskuze 0)

Radek Chlup  |   publikováno: DNES

Proč jsou virtuální operátoři oblíbení a kolik jich v Česku působí?

Po mobilní revoluci v roce 2013 mobilní trh výrazně ožil. Na trh vstoupila nová konkurence v podobě virtuálních operátorů, a tak doposud striktně nastavené ceny šly… (diskuze 0)

sponzorovaný obsah  |   publikováno: DNES
K analýze návštěvnosti a personalizaci reklam používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.
Klasické zobrazení