Nokia neuhlídala název svých prvních Windows Phone telefonů

28. 10. 2011  |  Jakub Vrbacký  |  1 komentář

Říkáte si, co je špatného na novém značení Nokií, konkrétně těch s operačním systémem Windows Phone 7? Je to slovíčko „Lumia“, které znamená něco, co Nokia svým telefonům rozhodně přiřknout nechtěla.

Na to, že Nokia v poslední době měnila značení svých telefonů, jsme si už zvykli. Aktuální značení je jasné a srozumitelné – dává jasně najevo, do jaké třídy telefon patří. Ovšem dvě nové Nokie představené v Londýně na Nokia Worldu 2011, konkrétně Nokia Lumia 800 a Nokia Lumia 710, svým názvem pobouřily nejednoho skalního fandu či majitele finských telefonů.

Mnozí souhlasně ocenili to, že Nokia dala telefonům jiný než pouze číselný název. Avšak stala se chyba: výraz „Lumia“ se totiž ve španělštině používá jako hovorový, nebo slangový výraz znamenající „prostitutka“. To se Nokii úplně nepovedlo, čehož se také chytila spousta kritiků spojení mezi Microsoftem a Nokií, kteří toto partnerství k výrazu „Lumia“ připodobňují. Ať tak či tak, nechme se překvapit, jaký vliv budou mít Nokie s Windows Phone 7 na celkové postavení Nokie mezi ostatními výrobci.

Články: ,

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
adis002 Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
adis002
adis002

myslím si že skoro žádné… WP7 se skoro neprodává a myslím, že to nezmění ani Nokia

Tip: Pro hlasování v diskuzi se musíte přihlásit, či nejprve registrovat

NOVÉ ČLÁNKY

Unikly nové specifikace LG V40. Má konkurence důvod se bát?

Společnost LG tento rok obohatila náš mobilní rybníček o 3 vlajkové lodě a nyní se potvrzuje, že bychom se měli dočkat i čtvrté. Řeč… (diskuze 0)

Lucie Poláčková  |   publikováno: DNES

Google Earth dostává nové funkce pro měření vzdáleností

Jedna z věcí, které mohou v určitých situacích dost usnadnit život, jsou Google Mapy, respektive Google Earth. Nemusíte například složitě vyměřovat parcelu, stačí si… (diskuze 0)

Jakub Mokříš  |   publikováno: DNES

Niantic se zaměřil na cheatery v Pokémon GO

Dnes Niantic oznámil změny v postupech proti cheaterům v Pokémon GO. Nová pravidla budou taková, že nejdříve přijdou dvě varování a napotřetí bude hříšníkovi… (diskuze 1)

Jakub Mokříš  |   publikováno: VČERA

Samsung možná plánuje spojit řadu Note s modely S

Informace o tomto smělém činu přinesl korejský server The Bell. Ten tvrdí, že pusu na špacír si pustil sám zástupce ředitele společnosti Jay Lee…. (diskuze 2)

Jakub Fišer  |   publikováno: VČERA

Ulefone Armor 5: první superodolný smartphone s výřezem

Číňané nám poskytli exkluzivní oficiální snímky připravovaného telefonu Ulefone Armor 5, který se má zapsat do historie jako první superodolný smartphone s vyříznutým displejem…. (diskuze 3)

Luboš Srb  |   publikováno: VČERA
Dodržujeme pravidla o ochraně osobních údajů.
K analýze návštěvnosti a personalizaci reklam používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.
Klasické zobrazení