Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Nokia N8 – 12 Mpx fotoaparát, xenonový blesk, HD video a Symbian^3

  |  komentovat  |  autor: Jindřich Srb

Nokia N8 přináší skvělou výbavu! Od propracovaného 12 Mpx fotoaparátu přes nahrávání HD videa, prostorový zvuk Dolby Digital Plus a datový komplet.

Nokia světu představila očekávanou pecku letošního jara, model Nokia N8. Jako první telefon finského výrobce se nechal strhnout počtem Mpx svých hlavních konkurentů a přináší proto 12 Mpx fotoaparát s možností nahrávání HD 720p videa. Navrh dostává xenonový blesk a HDMI konektor.

Fotoaparát a nahrávání videa

Nokia N8 na trh přichází s 12 Mpx fotoaparátem s optikou Carl Zeiss, xenonovým bleskem a posuvnou krytkou. Nokia N8 dále přináší možnost nahrávat videa v HD 720 p kvalitě s 30ti snímky za vteřinu a následně je upravovat v intuitivním vestavěném editoru.

Zábava v kapse

Telefon je i kapesním zábavním centrem. Stačí jej připojit do systému domácího kina a můžete si užívat video v HD kvalitě s prostorovým zvukem Dolby Digital Plus. Nokia N8 umožňuje přístup ke službám internetové televize s pořady na přání. K dispozici jsou zábavné i zpravodajské kanály, jako CNN, E! Entertainment, Paramount a National Geografic. Další lokální televizní obsah je dostupný přes obchod Ovi Obchod.

Sociální sítě

Sociální sítě jsou druhou přirozeností novinky Nokia N8. Uživatelé mohou aktualizovat svůj status, sdílet svou geografickou polohu, či fotografie, a díky aplikaci nacházející se přímo na domácí obrazovce sledovat v reálném čase zprávy z Facebooku nebo Twitteru. Také kalendář akcí ze sociálních sítí může být převeden do kalendáře v Nokia N8.

GPS a bezplatná navigace

Nokia N8 samozřejmě přichází také s bezplatnou globální pěší a automobilovou navigací Ovi Mapy. Navigace nasměruje majitele správným směrem na místa zájmu ve více než 70 zemích světa. Jako vždy bude potřeba přístup k internetu pro rychlejší vyhledávání pozice a určení požadavků.

Symbian^3 poprvé v akci

Nokia N8 je vybavena operačním systémem Symbian^3, poslední verzí světově nejčastěji použitého operačního systému pro smartphony, který přináší několik zásadních vylepšení, včetně podpory ovládání gesty, a to pro multitouch, posun po obrazovce tažením prstu a přibližování roztažením prstů na displeji. Nokia N8 rovněž nabízí několik uživatelsky nastavitelných domácích obrazovek, na které lze ukládat aplikace a widgety.

Nová 2D a 3D grafická architektura plně využívá hardwarovou akceleraci, takže Nokia N8 disponuje rychlejším a vstřícnějším uživatelským prostředím. Symbian^3 má také větší operační paměť (256 MB RAM) a vizuálního správce úloh, kteří zvedají laťku výkonu při běhu více aplikací najednou.

Qt pro vývojáře

Nokia N8 je první přístroj společnosti Nokia, který je spojen s Qt – softwarovým vývojářským prostředím, které zjednodušuje vývoj a umožňuje vytvářet aplikace jen jednou a následně je distribuovat pro celou paletu operačních systémů Symbian i na další softwarová prostředí. Nokia nabízí výkonný a jednoduchý SDK pro platformu Qt. Beta verze SDK Qt umožní vývojářům začít využívat potenciál nového prostředí.

Nokia N8 bude dostupná na vybraných trzích ve třetím čtvrtletí letošního roku za odhadovanou maloobchodní cenu 370 Euro bez daní a dotací. Sledujte také oficiální stránku produktu – Nokia N8.

Podívejte se na všechny klíčové funkce telefonu v katalogu mobilů – Nokia N8.

ČLÁNKY:
Samsung Galaxy A5 (2018) ukazuje svůj Infinity displej

Samsung Galaxy A5 (2018) ukazuje svůj Infinity displej

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

O řadě Galaxy A pro rok 2018 od Samsungu již proběhlo mnoho spekulací. Modely se chystá Samsung představit již na začátku…

První majitelé Moto Z a Z2 Force začínají testovat Android 8.0

První majitelé Moto Z a Z2 Force začínají testovat Android 8.0

VČERA  |  Jan Hobler  |  diskuze (0)

Společnost Lenovo, respektive Motorola nedávno oslovila své brazilské uživatele za účelem přípravy aktualizací na Android Oreo. Konkrétně se má jednat o…

Do ČR míří další zásoby s iPhonem X. Již brzy bude dostupný

Do ČR míří další zásoby s iPhonem X. Již brzy bude dostupný

VČERA  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Nový iPhone X (recenze) opět míří na pulty českých prodejců, nebo minimálně na sklad oficiálního českého Apple Storu, na kterém před…

Mobilní zobrazení