Mobilizujeme.cz

Nokia N8 – 12 Mpx fotoaparát, xenonový blesk, HD video a Symbian^3

  |  komentovat  |  autor:

Nokia N8 přináší skvělou výbavu! Od propracovaného 12 Mpx fotoaparátu přes nahrávání HD videa, prostorový zvuk Dolby Digital Plus a datový komplet.

Nokia světu představila očekávanou pecku letošního jara, model Nokia N8. Jako první telefon finského výrobce se nechal strhnout počtem Mpx svých hlavních konkurentů a přináší proto 12 Mpx fotoaparát s možností nahrávání HD 720p videa. Navrh dostává xenonový blesk a HDMI konektor.

Fotoaparát a nahrávání videa

Nokia N8 na trh přichází s 12 Mpx fotoaparátem s optikou Carl Zeiss, xenonovým bleskem a posuvnou krytkou. Nokia N8 dále přináší možnost nahrávat videa v HD 720 p kvalitě s 30ti snímky za vteřinu a následně je upravovat v intuitivním vestavěném editoru.

Zábava v kapse

Telefon je i kapesním zábavním centrem. Stačí jej připojit do systému domácího kina a můžete si užívat video v HD kvalitě s prostorovým zvukem Dolby Digital Plus. Nokia N8 umožňuje přístup ke službám internetové televize s pořady na přání. K dispozici jsou zábavné i zpravodajské kanály, jako CNN, E! Entertainment, Paramount a National Geografic. Další lokální televizní obsah je dostupný přes obchod Ovi Obchod.

Sociální sítě

Sociální sítě jsou druhou přirozeností novinky Nokia N8. Uživatelé mohou aktualizovat svůj status, sdílet svou geografickou polohu, či fotografie, a díky aplikaci nacházející se přímo na domácí obrazovce sledovat v reálném čase zprávy z Facebooku nebo Twitteru. Také kalendář akcí ze sociálních sítí může být převeden do kalendáře v Nokia N8.

GPS a bezplatná navigace

Nokia N8 samozřejmě přichází také s bezplatnou globální pěší a automobilovou navigací Ovi Mapy. Navigace nasměruje majitele správným směrem na místa zájmu ve více než 70 zemích světa. Jako vždy bude potřeba přístup k internetu pro rychlejší vyhledávání pozice a určení požadavků.

Symbian^3 poprvé v akci

Nokia N8 je vybavena operačním systémem Symbian^3, poslední verzí světově nejčastěji použitého operačního systému pro smartphony, který přináší několik zásadních vylepšení, včetně podpory ovládání gesty, a to pro multitouch, posun po obrazovce tažením prstu a přibližování roztažením prstů na displeji. Nokia N8 rovněž nabízí několik uživatelsky nastavitelných domácích obrazovek, na které lze ukládat aplikace a widgety.

Nová 2D a 3D grafická architektura plně využívá hardwarovou akceleraci, takže Nokia N8 disponuje rychlejším a vstřícnějším uživatelským prostředím. Symbian^3 má také větší operační paměť (256 MB RAM) a vizuálního správce úloh, kteří zvedají laťku výkonu při běhu více aplikací najednou.

Qt pro vývojáře

Nokia N8 je první přístroj společnosti Nokia, který je spojen s Qt – softwarovým vývojářským prostředím, které zjednodušuje vývoj a umožňuje vytvářet aplikace jen jednou a následně je distribuovat pro celou paletu operačních systémů Symbian i na další softwarová prostředí. Nokia nabízí výkonný a jednoduchý SDK pro platformu Qt. Beta verze SDK Qt umožní vývojářům začít využívat potenciál nového prostředí.

Nokia N8 bude dostupná na vybraných trzích ve třetím čtvrtletí letošního roku za odhadovanou maloobchodní cenu 370 Euro bez daní a dotací. Sledujte také oficiální stránku produktu – Nokia N8.

Podívejte se na všechny klíčové funkce telefonu v katalogu mobilů – Nokia N8.

ČLÁNKY:
První recenze na iPhone 8: jen pokrok v mezích zákona

První recenze na iPhone 8: jen pokrok v mezích zákona

VČERA  |    |  diskuze (0)

Je nový iPhone 8 plnohodnotným nástupcem předešlé řady anebo jen pouhou iterací? Pojďme se nyní podívat, co si o tom myslí naši kolegové…

Geekbuying zlevňuje až o 20 % vybrané kategorie s elektronikou

Geekbuying zlevňuje až o 20 % vybrané kategorie s elektronikou

VČERA  |    |  diskuze (0)

Přední zahraniční eshop si připravil pro své zákazníky velkou podzimní akci, ve které až do zhruba poloviny října zlevňuje vybrané kategorie s…

Nokia 9 se znovu producíruje. Zřejmě bude mít i zahnutý displej

Nokia 9 se znovu producíruje. Zřejmě bude mít i zahnutý displej

VČERA  |    |  diskuze (0)

Finská legenda pod taktovkou HMD Global ještě neřekla letos poslední slovo. Po představení top modelu v podobě Nokie 8 si pro nás…

Mobilní zobrazení