Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Nokia Lumia 900 přichází do ČR. Exkluzivně i v Batman edici

  |  5 komentářů  |  autor: Jakub Vrbacký

Společnost Nokia včera na tiskové konferenci oficiálně pro český trh představila smartphone Nokia Lumia 900 s operačním systémem Windows Phone. Máme štěstí, u nás se dočkáme i limitované Batman edice. Přinášíme vám reprodukci všeho, co jsme se na konferenci dozvěděli.

I přesto, že je politikou Microsoftu Nokia Lumia 900 předem odsouzena k zániku, na tiskové konferenci to tak rozhodně nevypadalo. Všichni jsou přesvědčeni, že mezi WP 7.8 a WP 8 žádný zásadní rozdíl v „user experience“ nebude (mimo hardware samozřejmě). Z hlavních lidí se na podiu během prezentace vystřídali ředitel Nokie pro ČR, Slovensko a další země Marcus Störkel, Igor Šmerda z oddělení softwaru české Nokie a René Keyzlar z Microsoftu.


René Keyzlar z Microsoftu (vlevo) a Marcus Störkel, šéf Nokie nejen pro ČR (vpravo)

Na začátku se šlo rovnou na věc. Technické specifikace byly pro všeobecnou známost vynechány, vyzdvihnuty tak byly jen ty nejdůležitější věci, to, co má oslovit nejednoho zákazníka. Hrdě byla pronesena věta, že se jedná o telefon Nokia s největším displejem dosud, že se (díky optice Carl Zeiss) skvělé fotky dají okamžitě sdílet nebo že je Lumia 900 plně připravena pro business sféru.

Dále přišly na řadu důležité i méně důležité aplikace. Nokia Mapy a Nokia Autem můžete propojit s webovými mapami Nokie, přenášet mezi nimi naplánované trasy atd. Na využití rozšířené reality se do budoucna máme těšit na plnou verzi, integrace dalších sociálních sítí či Skypu je už samozřejmost.

Nesmí chybět ani nějaké ty hry, či aplikace pro vášnivé rybáře. Nokia Lumia 900 se spolu s ostatními Lumiemi dočká nejen vylepšeného startscreenu (video níže). Smartphone se už navíc od začátku týdne prodává, oficiální cena je 13 990 Kč.

http://www.youtube.com/watch?v=L569NikOIag

Česko se dočká edice The Dark Knight Rises

O tzv. Batman Lumii 900 už jsme psali dříve, to jsme ale ještě netušili, že se dostane i k nám. Celkem bylo telefonu Nokia Lumia 900 The Dark Knight Rises vyrobeno okolo tisícovky kusů, které se budou prodávat v 18 zemích světa. A nyní považte, k nám se jich dostane rovná stovka! A v čem je telefon rozdílný? Není toho mnoho. Na zadní straně je v dolní části vygravírovaná silueta netopýra, v telefonu samotném potom naleznete speciální aplikaci. Její součástí jsou speciální tapety a vyzvánění, odpočet do premiéry filmu Temný rytíř povstal a ve spolupráci s Forsquare vyvinutá geolokační hra Gotham City Game.

A cena této edice? Stejná jako u běžné Lumie 900, tedy 13 990 Kč. Tato limitovaná edice bude dostupná od 1. července ve značkových prodejnách Nokia v Praze a Brně, ve vybraných prodejnách a e-shopu Vodafonu. Samotné představení telefonu potom proběhlo skokem ze střechy nejvyšší budovy v ČR, a to samotným Batmanem (kterému také ochotně asistovaly četné Catwoman).

Fotografie Nokie Lumia 900


Aplikace Tango pro videohovory, která funguje napříč platformami i s PC


Nokia Lumia 900 The Dark Knight Rises; sdílení internetu pro všechny Lumie 900


Zatímco černá varianta (i obyčejná) je matná, bílá se leskne až to bolí


Přepracovaný slot na microSIM, Mobilizujeme.cz a velká rodinka pohromadě

Co si o nasazené ceně, limitované edici a celkově Lumii 900 myslí naši čtenáři? Má smysl uvádět na trh mrtvý telefon, který nedostane WP 8? Má vůbec Lumia 900, jejímž rozdílem oproti Lumii 800 je větší displej, větší baterie, jiný slot na microSIM, kamerka pro videohovory a jinak umístěný LED blesk, svoje místo na trhu? Napište nám do dizkuze pod článkem svůj názor.

ČLÁNKY:, ,
Dívka se nedožila rána. Ve spánku ji zasáhl proud z nabíječky

Dívka se nedožila rána. Ve spánku ji zasáhl proud z nabíječky

DNES  |  Tomáš Richter  |  2 komentáře

Většina z nás běžně nechává svůj telefon v noci nabíjet. Lze si jen těžko představit, že taková nevinná činnost jako je…

Unikly fotografie chystaného telefonu Huawei P11 Plus?

Unikly fotografie chystaného telefonu Huawei P11 Plus?

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Huawei již všechny své letošní trumfy v rukávu vytáhl, proto se nyní začalo spekulovat o vlajkové lodi pro rok 2018. Nyní…

Facebook chce přetáhnout tvůrce videí. Vydal pro ně aplikaci

Facebook chce přetáhnout tvůrce videí. Vydal pro ně aplikaci

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Největší sociální síť na světě vydala aplikaci Facebook Creator, která je určena lidem natáčejícím videa. Jde o konkurenci pro YouTube? Aplikace Facebook…

Mobilní zobrazení