Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Nokia Lumia 820 a Lumia 920 už tuto středu. Budou se bezdrátově dobíjet? (Aktualizováno)

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Představení nových Lumií s Windows Phone 8 od finské Nokie se blíží, a tak by bylo s podivem, kdyby nám předčasně neunikly nějaké obrázky. Dvojice velmi věrohodných renderů se objevila na Twitteru již dříve důvěryhodného zdroje. Díváme se na skutečné Lumie 820 a 920?

(aktualizováno 4. září) Nokia se blíží ke svému velkému dni, 5. září 2012, kdy údajně představí nové očekávané Lumie. Mají jimi být modely Lumia 820 („ta červená“ dole) a Lumia 920 („ta žlutá“ dole). Kromě dřívějších informací se nyní objevia další zajímavá – obě novinky bude zřejmě možné dobíjet bezdrátově, pomocí speciální podložky, na kterou stačí telefon položit. Podívejte se na uniklé snímky.

(aktualizováno 1. září) Další den je tu a my tu pro vás máme další várku nových obrázků. Jedná se o skutečný prototyp Nokie Lumia 820, či jak se Nokia Arrow bude ve skutečnosti jmenovat. Prototyp se vpodstatě shoduje s včera uniklým renderem, jenom oblast okolo fotoaparátu vypadá odlišně. To ale vůbec nic neznamená, může se jednat o prototyp, který nemá finální podobu. Jedinou novou informací je, že Nokia Lumia 820 bude mít jenom 512 MB RAM, což ji opravdu bude řadit do střední třídy.

(původní text) Pět dní zbývá do premiéry smartphonů Nokia s operačním systémem Windows Phone 8 na palubě. Veškeré úniky na toto téma jsme pro vás monitorovali v tomto článku, takže než budete číst dále, nezapomeňte se podívat. Ještě včera, když byl odkazovaný článek naposledy aktualizován, jsme dohromady skládali jen kusé informace. Dnes tu ale máme něco pořádného, co vypadá velmi realisticky.


Vlevo Nokia Lumia 920, vpravo potom Lumia 820. Jsou skutečné?

Novinkou vlevo, která designově vychází ze současných top Lumií, je Nokia Lumia 920. Jedná se o novou vlajkovou loď výrobce, též známou pod kódovým označením Nokia Phi. Spekulovanými parametry jsou 4,5″ HD 720p displej, který bude mít stejně zahnuté okraje, jako má Lumia 800. A právě Nokia Lumia 920 by měla přijít s technologií PureView. Ano samozřejmě, nevidíme žádný hrb, jako má Nokia 808 PureView, ale u tohoto telefonu se mluví o senzoru s rozlišením „pouhých“ 21 Mpx. Též xenonový blesk se nekoná, jen LED dioda. Pod kapotou pak čekejme dvoujádrový procesor o taktu zřejmě 1,5 GHz spolu s 1 GB RAM. A ještě jedna věc. Před nedávnou dobou se internetem lehce mihl nákres tohoto telefonu, který naznačoval, že bychom se mohli dočkat stereoreproduktorů. To ale předbíháme už moc.

Druhým modelem (vpravo) je Nokia Lumia 820, přezdívaná Nokia Arrow, jejíž obrázek jsme mohli vidět už včera. Oproti své sestře výše bude její displej disponovat úhlopříčkou 4,3″ a rozlišením buď 480 x 800, nebo též HD 720p. Bohužel, tento méně vybavený model se bude muset obejít bez technologie Pureview. Potěšující je alespoň kvalita optiky od firmy Carl Zeiss, která je u obou modelů shodná, a také přítomnost LED diody. Nokia Lumia 820 bude též vsázet na širokou škálu barevných provedení, jak je z obrázku výše patrné.

I když musíme mít stále na paměti, že se v žádném případě nejedná o nic potvrzeného, přesto vypadají oba modely velmi reálně. A ještě jedna věc hraje pravdivosti do karet. Reproduktory, které včera na veletrhu IFA Nokia ve spolupráci s firmou HARMAN představila, se budou vyrábět i v této kontroverzní žluté. Víme že si Nokia na barevném sladění vždy zakládá. Náhoda, nebo zamýšlený krok? A jak se vám Lumie líbí? Napište nám do diskuze.

via: UnwiredView

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Vivo X23 by mohlo mít Snapdragon 670 a pokročilou čtečku tváře

Vivo X23 by mohlo mít Snapdragon 670 a pokročilou čtečku tváře

VČERA  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Smartphone Vivo X23 je stále do značné míry záhadou – téměř žádné konkrétní ověřitelné informace okolo něj totiž nejsou k dispozici.…

Honor 10 je podle EISA nejlepším smartphonem pro mladé

Honor 10 je podle EISA nejlepším smartphonem pro mladé

VČERA  |  Jakub Fišer  |  2 komentáře

Již jsme informovali o tom, že Huawei P20 Pro si od asociace EISA vysloužil medaili za Nejlepší smartphone roku. Oceněných…

Apple chce taky stylus. iPhony dostanou podporu Apple Pencil

Apple chce taky stylus. iPhony dostanou podporu Apple Pencil

VČERA  |  Jakub Fišer  |  3 komentáře

Kdyby vám někdo před rokem 2010 řekl, že stylusy budou v kurzu i za deset let, asi byste se mu…

Mobilní zobrazení