Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Nokia Lumia 630 a WP 8.1 na videu, ukazuje se paralaxní tapeta

  |  6 komentářů  |  autor: Lukáš Grygarčík

Představení Windows Phone 8.1 se blíží a nyní se potvrzuje, že uživatelé budou mít opravdu možnost nastavit si vlastní tapetu pod dlaždice. Microsoft tuto funkci vyřešil velice zajímavě a elegantně a „dlaždice“ tak opět získávají zcela nový rozměr.

Úniky týkající se chystané nové verze mobilního operačního systému Microsoftu, Windows Phone 8.1, stále nekončí a i v minulých dnech jsme se dočkali nových zajímavých informací a to rovnou na videu. Videa jsou hned dvě a obě ukazují běh nového systému na chystané Nokii Lumii 630. Pro telefony finského výrobce se bude aktualizace nazývat Nokia Blue (kódový název Cherry Pink Blossom) a Nokia přispěje opět svými exkluzivními doplňky a aktualizací stávajících bonusů.

wp8.1

První video nám prvně ukáže krátkou prohlídku vzhledu Lumie 630, včetně chybějící LED diody a poté už se zaměří pouze na software. Nové Action Center (notifikační centrum) je jednou z hlavních nových funkcí Windows Phone 8.1 a povšimnout si můžeme rychlých přepínačů funkcí v horní části obrazovky, kterým lze nastavit vlastní funkce. Vidíme tak rychlý vstup do nastavení jasu displeje či do fotografické aplikace.

Druhé video ukazuje, jak budou fungovat tapety pod dlaždicemi. Tapeta totiž nebude pouze schována pod dlaždicemi, ale bude tvořit celek, který se rozdělí v závislosti počtu a velikosti dlaždic. Bohužel to zatím vypadá, že např. aplikace Nokie či Microsoftu se nepřizpůsobí pozadí a podrží si svou defaultní barvu, doufejme však, že se takto nestane.

Zaujme také výrazný paralaxní efekt, který je znát především při scrollování. Škoda jen, že tapeta nezůstane také po přejetí do seznamu aplikací, tam zůstává klasická černá. Ale kdo ví, třeba toto ještě není finální verze nebo se dočkáme v některé z příštích aktualizací. Zatím tato nová funkce vypadá víc než dobře a zajímavě.

Dozvídáme se také, že třetí sloupec dlaždic bude dostupný také pro telefony s menší úhlopříčkou než 5″. Uživatel si bude moci sám zvolit, zda si ponechá pouze dva sloupce nebo bude chtít také třetí sloupec středních dlaždic, je ale pravděpodobné, že limit bude 4,5″ úhlopříčka displeje, poté už nebude možné aplikovat třetí sloupec dlaždic.

windows-phone-8.1

Windows Phone 8.1 bude představen na akci Microsoft Build 2014, která začíná již zítra a k samotnému představení systému spolu s novými telefony by mělo dojít ve středu. Měli bychom se tak dočkat např. prvního dual SIM smartphonu s Windows Phone, kterým je právě již zmiňovaná Nokia Lumia 630.

Zdroj via: GSMArena

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

6
Komentujte

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
PetrDavid Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
David
David

tak jsem myslel, že uvidím něco novýho jinýho a zase ty čínský fejkový videa :D

kdyby rákosníci nafejkovali video s Lumii 940 tak to sem dáte

Petr
Petr

A jak to ti rákosníci udělali? Nějaká appka? Nebo je to jenom video?

David
David

takovýchle leaked fejků je plnej youtube, dokonce jsem tam viděl rákosníka ukazovat v jednom videu iPhone6 a v druhým WP8.5, přitom to natáčí kalkulačkou a video má rozlišení v lepším případě 244, nejčastěji 144

David
David

průser je, že to někdo dokáže dát do článku, to je průser

rákosník je zatím daleko, ten mi neva

Petr
Petr

Jenže ty fejky z YT tady nejsou a tohle video zveřejňujou i jiný servery, takže to vypadá mnohen víc důvěryhodně než to ostatní. No uvidíme zítra.

Petr
Petr

Jenže ty fejky z YT tady nejsou a tohle video zveřejňujou i jiný servery, takže to vypadá mnohen víc důvěryhodně než to ostatní. No uvidíme zítra.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

Facebook vám bude měřit, kolik času na něm strávíte

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Vlnu dobra, ve které se velké korporace snaží dávat najevo, jak jim záleží na tom, aby jejich přístroje, případně aplikace, uživatelé…

Google vydal aplikaci na měření v rozšířené realitě

Google vydal aplikaci na měření v rozšířené realitě

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Rozšířená realita umí být nejen zábavná, ale občas i užitečná. Pokud máte telefon, který podporuje ARCore, můžete ho využít k orientačnímu…

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

V benchmarku se objevil telefon Sony s Androidem P

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Aktuální vlajkový model XZ2 od Sony je tu s námi zatím poměrně krátkou dobu. Již nyní se ale začíná spekulovat o…

Mobilní zobrazení