Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Nokia C2-02, C2-03 a C2-06 – DualSIM, Easy Swap a skvělý design

  |  4 komentáře  |  autor: Jindřich Srb

Nokia C2-03 je dalším telefonem s podporou dvou SIM karet (DualSIM), Nokia C2-02 se odlišuje jen absencí slotu pro dvě karty, Nokia C2-06 cílí na uživatele se zájmem o design a barvičky. Všechny tři telefony budou v prodeji za nízkou cenu.

Nokia představila trojici nových levných telefonů, modely Nokia C2-02, C2-03 a C2-06. Mary McDowell, vedoucí divize Mobilní telefony společnosti Nokia, k nim uvedla: „Všechny tyto telefony nabízejí pokročilý webový prohlížeč, mapy i poštovního klienta, aplikace, které si nezadají s ničím na trhu. Navíc, díky možnosti volby mezi dotykovou obrazovkou a klávesnicí je nyní vše snadno dostupné a ovladatelné, a to v telefonu s dostupnou cenou, který přichází ve variantě pro jednu i dvě SIM karty.“

Nokia C2-03 se bude zamlouvat těm, kteří ve svém telefonu nutně potřebují mít aktivní dvě SIM karty. Výrobce zapracoval na možnosti personalizace až pěti SIM karet a jejich spojení s různým nastavením vzhledu a vyzvánění.V praxi to bude znamenat, že telefon sám pozná, kterou kartu jste do něj vložili a na základě toho se tomu přizpůsobí vzhledově i vyzváněcími profily. Telefon také nabídne funkci Easy Swap, umožňující výměnu SIM karty během několika sekund, bez nutnosti vypínat telefon nebo vyjmout baterii.


Nokia C2-03 – oficiální fotografie

Nokia C2-02 je verzí určenou pro jednu SIM kartu, s podobnými funkcemi včetně podpory push e-mail a širokou škálou instant messagingových služeb. Nokia C2-06 se odlišuje pro změnu jen hladkým designem a výběrem z široké škály barev.


Nokia C2-02 – oficiální fotografie

V telefonech bude předinstalována aplikace Nokia Mapy pro Series 40, a to včetně nahraných lokálních map a bodů zájmu. Uživatelé si tedy mohou prohlížet mapy a plánovat své cesty i v offline režimu, čímž ušetří za stahování map přes mobilní síť. Telefony mají internetový prohlížeč Nokia Browser, využívající kompresi dat a nabízející lokalizovanou domovskou stránku.


Nokia C2-06 – oficiální fotografie

„Chceme, aby přístup na web byl snadný, rychlý a cenově dostupný, aby jej mohli využívat opravdu všichni,“ pokračovala McDowell. „Technologie ukrytá v aplikaci Nokia Browser v praxi znamená, že uživatelé internetu, zejména ti, kteří s mobilním internetem teprve začínají, se mohou dostat k potřebným informacím rychleji, neboť Nokia Browser už jim přímo nabízí relevantní lokální obsah. Surfování po internetu je tak pro ně osobnejší i zábavnější.“

Trojice nových telefonů má takřka shodné rozměry 103 x 51,4 x 17 mm a hmotnost 118 gramů, baterii s výdrží až 400 hodin v pohotovostním režimu, 35 hodinami poslechu hudby. Displej s QVGA rozlišením a podporou 65 tisíc barev je však zklamáním. Nechybí FM rádio, multimediální přehrávač a vnitřní paměť s možností rozšíření kartou až na 32 GB.

http://www.youtube.com/watch?v=JKti9mLEB4Q

Předpokládaná prodejní cena Nokia C2-02 a C2-03 je přibližně 75 Eur, pro model Nokia C2-06 zhruba 80 Eur. Všechny modely by měly přijít na trh ve třetím čtvrtletí roku 2011.

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
JohnyAsbest
JohnyAsbest

proč to nemá alespoň parametry Nokie N86 8MP ? kde potratili rozum ? Designově skvělý, ale jinak ? Asi budou doopravdy určeny pro trh Indie a Čajny.

Between_cz
Between_cz

No třeba proto, že se jedná o low-end telefon… A já doufám, že se bude prodávat i v Evropě. Na cesty do zahraničí je super!!

zdena
zdena

uz at jsou v prodeji urcite si jeden z nich koupim

Koplo
Koplo
Tak jsme zatím u tohoto „tragického“ typu přišli na tři závady (testovány tři nové kusy): 1. U žádného ze tří našich operátorů (O2, T-Mobile, Vodafone) nejdou nastavit data a z tohoto důvodu nefungují aplikace založené na využívání dat (Opera, Mapy atd.). 2. Žádným způsobem nelze vypnout automatický zámek kláves, nelze ani nastavit časovou prodlevu automatického zámku kláves. 3. Při použití kterékoliv sim karty (volání, sms, data) druhá vypadne ze signálu, číslo je nedostupné a nedá se na něj dovolat. Výše uvedené závady tento model vykazuje již z výroby, jedná se o konstrukční vady. Ani po třech reklamacích servis nebyl schopen… Číst vice »
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
LG Q7: voděodolnost, slušná výbava, a nevyříznutý displej

LG Q7: voděodolnost, slušná výbava, a nevyříznutý displej

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (1)

Nejnovější telefon od LG vychází z vlajkového modelu společnosti, ale díky několika kompromisům by měl vyjít podstatně levněji. Ne…

Google pracuje na tajném AR headsetu. Oživí snad Google Glass?

Google pracuje na tajném AR headsetu. Oživí snad Google Glass?

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

V průběhu posledních několika let můžeme jasně sledovat extenzi zábavního průmyslu o technologie spojené s virtuální realitou. Za zhruba…

Huawei Y5 Prime (2018): lidový telefon v moderním kabátku

Huawei Y5 Prime (2018): lidový telefon v moderním kabátku

DNES  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Nový smartphone Huawei Y5 Prime (2018) je jen další nepatrně pozměněnou variací, která používá již známé komponenty, ale s…

Mobilní zobrazení