Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Nokia bude brzy přejmenovaná na Microsoft Mobile

  |  13 komentářů  |  autor: Lukáš Grygarčík

Divize finské Nokie, zabývající se výrobou mobilních telefonů a odkoupená Microsoftem, bude brzy přejmenovaná na Microsoft Mobile. Mobilní svět tak přijde o jednu velkou značku a legendu.

Akvizice divize Zařízení a služeb finské Nokie Microsoftem bude ukončena do konce tohoto měsíce a obě společnosti jsou na tuto skutečnost samozřejmě pečlivě připravené. Nyní na internet unikl dopis, který rozeslala Nokia svým dodavatelům a ve kterém mimojiné informuje o tom, že divize Zařízení a služeb nyní dostane nový název: Microsoft Mobile.

Nokia OS

Společnost bude existovat jako dceřinná firma, plně vlastněná Microsoftem a dle očekávání se bude zabývat výrobou a vývojem mobilních zařízení. Dopis také hovoří o tom, že stávající podmínky, které má Nokia se svými dodavateli uzavřené, se v blízké budoucnosti nebudou nijak měnit.

Nokia si tedy, alespoň v blízké buducnosti, hodlá udržet vztahy se svými současnými dodavatelskými partnery. Je ale otázkou, nakolik ji tyto vztahy budou do budoucna potřebné a užitečné, vzhledem k tomu, že momentální hlavní odvětví činnosti Nokie jsou síťové služby a infrastruktura, mapové služby HERE a divize pokročilých technologií, která by se mohla zabývat převážně licencováním patentů, které firma za poslední roky nastřádala.

Je tak otázkou, jak to bude například s obchody Nokie, kde v současné době prodává svůj hardware, jelikož už zanedlouho firma defacto nebude mít co prodávat. Mluví se ale o tom, že Nokia pracuje na svých chytrých hodinkách – není ale jisté, jestli nakonec opravdu spatří světlo světa.

Nokia chce do budoucna stále úzce pracovat s Microsoftem a spekulace hovoří o dalších zajímavých zařízeních a nových odvětvích, ve kterých by se finská společnosti mohla angažovat. Každopádně je jasné, že toto je jedna z nejhorších zpráv v historii mobilních telefonů, jelikož z trhu zmizí jedna obrovská značka a naprostá legenda v tomto odvětví, která pomáhala určovat směr vývoje a navždy bude platit za jednoho z největších inovátorů a symbolů mobilní komunikace.

Zdroj: NokiaPowerUser via: GSMArena

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

13
Komentujte

avatar
9 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
JankoLukáš GrygarčíkKubaPavelluky Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Radeczek
Radeczek

Oni mě k tomu Applu normálně sami dokopou… :(

blue.sun
blue.sun

Co to je za dementní a předpubertální logiku? Pokud je produkt dobrý, v čem vadí změna značky? Jen proto, že Microsoft není u teenagerů cool?

Pavel
Pavel

Spíš to myslel tak,že to je produkt k hovnu a tohle je poslední kapka :-D

kozusnik
kozusnik

Hezky no. Nokia, seč dávala do mobilů ne zcela populární a prosazený WP, byla pořád ikonou mobilního trhu a teď tohle… přijde mi jako hloupost „NOKIA“ zrušit :/

Venca
Venca

Nokia dlouho přešlapovala na místě během velké čínské expanze a spadnout z 1.místa na 12.místo je ostuda. Takže žádná škoda slabší musí skončit,to jsou pravidla trhu.

Michal
Michal

Pro nás strašná rána, myslel jsem, že Nokia bude dál existovat :( fakt smutek

pedro
pedro

Cha cha cha. Jinak to nemělo dopadnout.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Známe podobu chystaného telefonu Xiaomi Mi Max 3

Známe podobu chystaného telefonu Xiaomi Mi Max 3

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Posledních několik dní se na internetu objevuje stále více spekulací o chystaném modelu Xiaomi Mi Max 3. Včera jsme se dokonce…

Facebook testuje reklamní videa přímo v Messengeru

Facebook testuje reklamní videa přímo v Messengeru

DNES  |  Jakub Mokříš  |  4 komentáře

Poslední dobou se zdá, že si pod sebou Facebook poměrně úspěšně řeže větev. Na začátku to byla „jen“ sociální síť, která…

Zloději ukradli elektroniku Apple ve stylu Mission: Impossible

Zloději ukradli elektroniku Apple ve stylu Mission: Impossible

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Výrobky Applu jsou drahé. A co je drahé, to se krade. V americké Georgii si zloději přišli na v přepočtu zhruba…

Mobilní zobrazení