Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Nokia bude brzy přejmenovaná na Microsoft Mobile

  |  13 komentářů  |  autor: Lukáš Grygarčík

Divize finské Nokie, zabývající se výrobou mobilních telefonů a odkoupená Microsoftem, bude brzy přejmenovaná na Microsoft Mobile. Mobilní svět tak přijde o jednu velkou značku a legendu.

Akvizice divize Zařízení a služeb finské Nokie Microsoftem bude ukončena do konce tohoto měsíce a obě společnosti jsou na tuto skutečnost samozřejmě pečlivě připravené. Nyní na internet unikl dopis, který rozeslala Nokia svým dodavatelům a ve kterém mimojiné informuje o tom, že divize Zařízení a služeb nyní dostane nový název: Microsoft Mobile.

Nokia OS

Společnost bude existovat jako dceřinná firma, plně vlastněná Microsoftem a dle očekávání se bude zabývat výrobou a vývojem mobilních zařízení. Dopis také hovoří o tom, že stávající podmínky, které má Nokia se svými dodavateli uzavřené, se v blízké budoucnosti nebudou nijak měnit.

Nokia si tedy, alespoň v blízké buducnosti, hodlá udržet vztahy se svými současnými dodavatelskými partnery. Je ale otázkou, nakolik ji tyto vztahy budou do budoucna potřebné a užitečné, vzhledem k tomu, že momentální hlavní odvětví činnosti Nokie jsou síťové služby a infrastruktura, mapové služby HERE a divize pokročilých technologií, která by se mohla zabývat převážně licencováním patentů, které firma za poslední roky nastřádala.

Je tak otázkou, jak to bude například s obchody Nokie, kde v současné době prodává svůj hardware, jelikož už zanedlouho firma defacto nebude mít co prodávat. Mluví se ale o tom, že Nokia pracuje na svých chytrých hodinkách – není ale jisté, jestli nakonec opravdu spatří světlo světa.

Nokia chce do budoucna stále úzce pracovat s Microsoftem a spekulace hovoří o dalších zajímavých zařízeních a nových odvětvích, ve kterých by se finská společnosti mohla angažovat. Každopádně je jasné, že toto je jedna z nejhorších zpráv v historii mobilních telefonů, jelikož z trhu zmizí jedna obrovská značka a naprostá legenda v tomto odvětví, která pomáhala určovat směr vývoje a navždy bude platit za jednoho z největších inovátorů a symbolů mobilní komunikace.

Zdroj: NokiaPowerUser via: GSMArena

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Radeczek
Radeczek

Oni mě k tomu Applu normálně sami dokopou… :(

blue.sun
blue.sun

Co to je za dementní a předpubertální logiku? Pokud je produkt dobrý, v čem vadí změna značky? Jen proto, že Microsoft není u teenagerů cool?

Pavel
Pavel

Spíš to myslel tak,že to je produkt k hovnu a tohle je poslední kapka :-D

kozusnik
kozusnik

Hezky no. Nokia, seč dávala do mobilů ne zcela populární a prosazený WP, byla pořád ikonou mobilního trhu a teď tohle… přijde mi jako hloupost „NOKIA“ zrušit :/

Venca
Venca

Nokia dlouho přešlapovala na místě během velké čínské expanze a spadnout z 1.místa na 12.místo je ostuda. Takže žádná škoda slabší musí skončit,to jsou pravidla trhu.

Michal
Michal

Pro nás strašná rána, myslel jsem, že Nokia bude dál existovat :( fakt smutek

pedro
pedro

Cha cha cha. Jinak to nemělo dopadnout.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Jihokorejští giganti odhalí své novinky již na veletrhu CES

Jihokorejští giganti odhalí své novinky již na veletrhu CES

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

V lednu se bude konat veletrh CES 2018 v Las Vegas. A právě na této akci se chystají své novinky představit…

Face ID opět chybuje. Tentokrát však lidé nejsou příbuzní

Face ID opět chybuje. Tentokrát však lidé nejsou příbuzní

VČERA  |  Jakub Fišer  |  6 komentářů

Světem mobilních technologií vládne tzv. biometrie, tedy autorizace uzamčených dat na základě biologických originalit uživatele (oční duhovka, obličejové rysy, otisk prstů).…

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

16. 12. 2017  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Před třemi lety představil Google světu projekt Tango. Jedná se AR, jenž je určená pro smartphony. V reálném čase dokáže mapovat…

Mobilní zobrazení