Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Nokia A1: na internet uniká render Android smartphonu

  |  9 komentářů  |  autor: Lumír Kratochvíl

Poté, co se Nokia vzdala své mobilní divize ve prospěch Microsoftu, začaly spekulace, zda se Nokia ještě někdy vrátí k prodeji smartphonů. Vypadá to, že její čas právě přišel – na internetu koluje render zatím nepředstavené Nokia A1 s Androidem.

Aktualizováno: Vypadá to, že šlo jen o pouhý žert (stejně jako na našem webu před 3 lety). Nokia ale skutečně telefon s Androidem připravuje, následující materiály ovšem neberte vážně.

Jak si jistě vzpomínáte, v roce 2013 prodala Nokie svou mobilní divizi Microsoftu, kupní smlouva obsahovala i dodatek, že Nokia nesmí do roku 2016 vyrábět žádné telefony, kupodivu Microsoft nemyslel na ostatní chytrá zařízení a proto v roce 2014 mohl spatřit světlo světa první Androidem poháněný tablet od finského výrobce – Nokia N1.

Nokia A1 by měl být smartphonem střední třídy se systémem Android a Z launcherem z dílen Nokie, který byl již na N1. Oproti tabletu N1 s Androidem 5.0 Lollipop má mírně změněné prostředí, to může naznačovat, že Nokia A1 přijde na trh rovnou s Androidem 6.0 Marshmallow.

Design údajné novinky nijak nevyniká, typický Nokia design, který jsme vídali u Lumií je nyní v rukou Microsoftu a Nokia se musí spoléhovat na kreativní ruce svých designérů a nebo si vybrat jednu z předdefinovaných konstrukcí, které továrny nabízejí. V tomto případě můžeme téměř s jistotou říci, že se Nokia rozhodla pro druhou možnost. Na její obranu, musíme mít stále na paměti, že jde o první vlaštovku finského výrobce, do níž nechce příliš investovat.

O Nokii A1 toho zatím moc známo není. Přední stranu by měl okupovat 5,5“ Full HD displej, o výkon se prý bude starat Snapdragon 652. Nokia A1 bude vyrobena z polykarbonátu a měla by zbytkem své výbavy spadat do střední třídy.

Je zřejmé, že A1 nebude zabijákem vlajkových lodí, ale mohla by být první vlaštovkou, která přivede finského výrobce mobilních telefonů zpět k tomu, co mu šlo nejlépe.

Zdroj: phonearena

ČLÁNKY:, , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Helium
Helium

Podle mě je to nejspíš podvrh – vždyť ty ikony pro Zprávy, Telefon, Kontakty i Internet jsou stejné jako v TouchVizu od Samsungu… :)

cernykafe
cernykafe

Hehe, proč nenaletět na Aprílovou zprávu a ještě víc si nezhoršit reputaci, že? Uvidíme, kam až se dá klesnout.

Mara
Mara

Také si myslím, že je to jen aprílový žert, na zahraničním webu to jistě bylo dáno včera. Ale musím uznat, že včera bylo žertů od zpravodajství dost :D

Honza7521
Honza7521

Nechápu proč se společnost Nokia tlačí do už tak přeplněného trhu s telefony s androidem. Kdyby aspoň přinesla jiný OS, ale takhle další maso do robota. A nebo chce snad opět prodávat levné mobily v Asii a Africe?

MK
MK

A se kterým systémem by měla větší šanci? Android má 80% trhu, tam je koho přetahovat, s WP to zkoušela, tam nevydělal nikdy nikdo, navíc se jedná o prakticky neprodejnou platformu s 1.5% trhu a to vyzobne Microsoft a ostatní systémy nestojí za řeč.

Honza7521
Honza7521

A o co se má přetahovat? O těch pár procent nadšenců, kteří k si koupí od nich mobil jen proto, že má na zadku vypálené logo Nokia? A to ani nemluvím, že to nebude Nokia, jak jí známe. Bude to další mobilní značka vyrobená v Číně. To že WP možná nestojí za nic je škoda, protože třetí systém by se hodil, ale Nokia už měla šanci zvlášť když vyvíjela vlastní systémy. Ale to je všechno možná a kdyby.

MK
MK

O co? Aby si ukousla něco z tý miliardy, co se ročně prodá, samozřejmě, že záleží na tom, co to bude. Ale když neuspěje s Androidem, tak s ničím, to jen abys pochopil, proč se cpe zrovna do Androidu.

wpDiscuz
Tip: Pro hlasování v diskuzi se musíte nejprve přihlásit, či registrovat
Android Oreo má stále mizivý podíl. A co ostatní verze?

Android Oreo má stále mizivý podíl. A co ostatní verze?

DNES  |  Petr Louda  |  2 komentáře

Na to, že má Android oproti konkurenčnímu iOS velice pomalé aktualizace, jsme si už dávno zvykli. Na to, že s každou…

Samsung Galaxy S9 a S9+ na renderech ve všech pěti barvách

Samsung Galaxy S9 a S9+ na renderech ve všech pěti barvách

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Jihokorejská společnost Samsung se již plně soustředí na představení nadcházejících vlajkových modelů Galaxy S9 a Galaxy S9+. Na internet se aktuálně…

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

DNES  |  redakce  |  3 komentáře

Unikátní maraton soutěží při příležitosti 10 let redakce Mobilizujeme.cz pokračuje tento týden s dalším povedeným smartphonem, tentokrát opět od HTC. Pohledný…

Mobilní zobrazení