Mobilizujeme.cz

Trendy: zpravodajství z MWC 2018 | jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Nokia a Microsoft spolupracují. Symbian Belle přinese zdarma business aplikace

  |  5 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Společnost Nokia dnes oznámila uvedení nové aktualizace nazvané Microsoft Apps pro operační systém Symbian Belle, která zdarma přinese sérii nástrojů zaměřených na produktivitu od společnosti Microsoft a rozšíří tak stávající funkce pro oblast bezpečnosti a správy, které už Symbian Belle obsahuje.

První telefony se Symbian Belle mají podle slov výrobce získat aktualizací Microsoft Apps konkurenční výhodu před ostatními telefony a přinést stávajícím business zákazníkům společnosti Nokia, kteří se rozhodnou přejít na Symbian Belle, přidanou hodnotu. Zahrnuté business aplikace nevyžadují žádné dodatečné licence a budou pro všechny majitele s operačním systémem Symbian Belle k dispozici zcela zdarma.


Ilustrační obrázek: dřívější spolupráce Nokie s Microsoftem na poli business aplikací

O jaké aplikace půjde?

Počínaje 4. čtvrtletím roku 2011 přinesou Microsoft Apps na platformu Symbian Belle nástroje zaměřené na spolupráci a produktivitu, včetně Microsoft OneNote, Microsoft Lync 2010 Mobile, Microsoft PowerPoint Broadcast a Microsoft Document Connection (které nabízí propojení s Microsoft SharePoint). Další aktualizace dostupná v první polovině roku 2012 pak rozšíří funkce stávajících aplikací a vůbec poprvé mimo platformu Windows představí Microsoft Word, Excel a PowerPoint coby nativní aplikace.

  • Microsoft OneNote – pokročilý nástroj pro pořizování poznámek, včetně obrázků. Nabízí synchronizaci s Microsoft SkyDrive.
  • Microsoft Lync 2010 Mobile – cenově dostupný instant messaging, nastavení prezence, mobilní audio- a webkonference
  • Microsoft PowerPoint Broadcast – zobrazení prezentací promítaných z počítače přímo v mobilním telefonu.
  • Microsoft Document Connection – jednotný pohled na dokumenty uložené v mobilním telefonu, včetně e-mailových příloh, a dokumenty uložené na webech SharePoint 2010.

Dostupnost pro současné telefony

Microsoft Apps budou dostupné prostřednictvím softwarové aktualizace. Tu bude možné instalovat buď přímo z mobilního telefonu nebo prostřednictvím počítače. Microsoft Apps budou dostupné pro modely Nokia N8, Nokia C7, Nokia C6-01, Nokia E7, Nokia E6, Nokia X7, Nokia 700, Nokia 701, Nokia 600 (model Nokia 600 nebude dostupný v ČR) a Nokia Oro.

Oficiální vyjádření zástupců společností Nokia a Microsoft

„Práce je důležitou součástí osobního života, ambicí i úspěchu pro řadu lidí kolem nás,“ řekl Purnima Kochikar, viceprezident divize business mobility společnosti Nokia. „Stejně jako Symbian Belle rozšiřuje každodenní příležitosti pro sociální interakce, chtěli jsme přinést pracovníkům a zaměstnavatelům nové možnosti, jak si zorganizovat vlastní pracovní život. Microsoft Apps je další skvělý příklad toho, jak Nokia pokračuje ve svém závazku i nadále přinášet uživatelům Symbianu přidanou hodnotu i inovace.“

„Aplikace od Microsoftu zaměřené na produktivitu pomohou zákazníkům využívajícím platformu Nokia Symbian pracovat s dokumenty a službami Microsoft Office i na cestách,“ řekl Pat Fox, senior director pro marketing a plánování, Microsoft Office.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Hadas
Hadas

Já si myslím, že je to dobrý krok. Nokia Mapy + business aplikace od MS a když zase zařadí zpět AF k foťáku a design ala N9, tak by se Nokia mohla opět zvedat.

Tony
Tony

Nokia je svým zpracování prakticky bez konkurence, když porovnám ubohé plastové šunty s Androidem. Ty když spadnou na zem, tak se rozbijí na tisíc kousků ale Nokia vydrží všechno (skoro) :)

adis002
adis002

nesouhlasím… spadlo mi několikrat z 1,5m výšky na zem LG Optimus One- ani škrábanec (možná jeden skoro neviditelný na gumových zádech) a jednou dokonce LG Optimus 2X a taky bez naprostě závady.. to že je to plastové neznamená, že to nic nevydrží ;)

JohnyAsbest
JohnyAsbest

tak to vypadá, že se umrtvování Symbianu oddaluje, což je dobře. Symbioza Symbianu a WP Mange, dvou operačních systémů vedle sebe, je dobrá věc. Ale uvidíme, jak se to bude celé vyvíjet. Stačí, aby proklamace spolupráce Microsoftu a Nokia obeplula Zemi a jiní mají problémy už teď……že ?!

Hadas
Hadas

Souhlas. Já mám teď Nokii E66 a těší mě, že Nokie prohlásila, že do nově připravovaných telefonů zase bude dávat AF na foťák. Kvalitní offline navigace už je, mobilní kancelář bude taky plnohodnotná, tak co víc si přát. Už jsem si myslel, že půjdu do N9, ale pokud představí nějakého nástupce N8, tak zůstanu u Symbianu :-)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Jedna z chyb u iOS 11 se objevuje v novém videoklipu Applu

Jedna z chyb u iOS 11 se objevuje v novém videoklipu Applu

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Asi byste čekali, že ve videoklipu od jedné z největších společností světa – natož u Applu, který si tolik…

Se smartphonem Ulefone Power 3S lze nabíjet až 4 telefony

Se smartphonem Ulefone Power 3S lze nabíjet až 4 telefony

VČERA  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (0)

S gigantickou baterií u smartphonu Ulefone Power 3S nebude o energii nouze, navíc s ní můžete jednoduše dobíjet i…

Xiaomi Mi Mix 2S se odhaluje na promo letácích

Xiaomi Mi Mix 2S se odhaluje na promo letácích

VČERA  |  Tomáš Richter  |  diskuze (1)

Superphone Mi Mix 2S, nejnovější bezrámečkový model z dílny Xiaomi se odhaluje na oficiálních propagačních letácích v domovské Číně.…

Mobilní zobrazení