Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Nokia a Microsoft spolupracují. Symbian Belle přinese zdarma business aplikace

  |  5 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Společnost Nokia dnes oznámila uvedení nové aktualizace nazvané Microsoft Apps pro operační systém Symbian Belle, která zdarma přinese sérii nástrojů zaměřených na produktivitu od společnosti Microsoft a rozšíří tak stávající funkce pro oblast bezpečnosti a správy, které už Symbian Belle obsahuje.

První telefony se Symbian Belle mají podle slov výrobce získat aktualizací Microsoft Apps konkurenční výhodu před ostatními telefony a přinést stávajícím business zákazníkům společnosti Nokia, kteří se rozhodnou přejít na Symbian Belle, přidanou hodnotu. Zahrnuté business aplikace nevyžadují žádné dodatečné licence a budou pro všechny majitele s operačním systémem Symbian Belle k dispozici zcela zdarma.


Ilustrační obrázek: dřívější spolupráce Nokie s Microsoftem na poli business aplikací

O jaké aplikace půjde?

Počínaje 4. čtvrtletím roku 2011 přinesou Microsoft Apps na platformu Symbian Belle nástroje zaměřené na spolupráci a produktivitu, včetně Microsoft OneNote, Microsoft Lync 2010 Mobile, Microsoft PowerPoint Broadcast a Microsoft Document Connection (které nabízí propojení s Microsoft SharePoint). Další aktualizace dostupná v první polovině roku 2012 pak rozšíří funkce stávajících aplikací a vůbec poprvé mimo platformu Windows představí Microsoft Word, Excel a PowerPoint coby nativní aplikace.

  • Microsoft OneNote – pokročilý nástroj pro pořizování poznámek, včetně obrázků. Nabízí synchronizaci s Microsoft SkyDrive.
  • Microsoft Lync 2010 Mobile – cenově dostupný instant messaging, nastavení prezence, mobilní audio- a webkonference
  • Microsoft PowerPoint Broadcast – zobrazení prezentací promítaných z počítače přímo v mobilním telefonu.
  • Microsoft Document Connection – jednotný pohled na dokumenty uložené v mobilním telefonu, včetně e-mailových příloh, a dokumenty uložené na webech SharePoint 2010.

Dostupnost pro současné telefony

Microsoft Apps budou dostupné prostřednictvím softwarové aktualizace. Tu bude možné instalovat buď přímo z mobilního telefonu nebo prostřednictvím počítače. Microsoft Apps budou dostupné pro modely Nokia N8, Nokia C7, Nokia C6-01, Nokia E7, Nokia E6, Nokia X7, Nokia 700, Nokia 701, Nokia 600 (model Nokia 600 nebude dostupný v ČR) a Nokia Oro.

Oficiální vyjádření zástupců společností Nokia a Microsoft

„Práce je důležitou součástí osobního života, ambicí i úspěchu pro řadu lidí kolem nás,“ řekl Purnima Kochikar, viceprezident divize business mobility společnosti Nokia. „Stejně jako Symbian Belle rozšiřuje každodenní příležitosti pro sociální interakce, chtěli jsme přinést pracovníkům a zaměstnavatelům nové možnosti, jak si zorganizovat vlastní pracovní život. Microsoft Apps je další skvělý příklad toho, jak Nokia pokračuje ve svém závazku i nadále přinášet uživatelům Symbianu přidanou hodnotu i inovace.“

„Aplikace od Microsoftu zaměřené na produktivitu pomohou zákazníkům využívajícím platformu Nokia Symbian pracovat s dokumenty a službami Microsoft Office i na cestách,“ řekl Pat Fox, senior director pro marketing a plánování, Microsoft Office.

ČLÁNKY:

Diskuze

5
Komentujte

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
adis002JohnyAsbestTonyHadas Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Hadas
Hadas

Já si myslím, že je to dobrý krok. Nokia Mapy + business aplikace od MS a když zase zařadí zpět AF k foťáku a design ala N9, tak by se Nokia mohla opět zvedat.

Tony
Tony

Nokia je svým zpracování prakticky bez konkurence, když porovnám ubohé plastové šunty s Androidem. Ty když spadnou na zem, tak se rozbijí na tisíc kousků ale Nokia vydrží všechno (skoro) :)

adis002
adis002

nesouhlasím… spadlo mi několikrat z 1,5m výšky na zem LG Optimus One- ani škrábanec (možná jeden skoro neviditelný na gumových zádech) a jednou dokonce LG Optimus 2X a taky bez naprostě závady.. to že je to plastové neznamená, že to nic nevydrží ;)

JohnyAsbest
JohnyAsbest

tak to vypadá, že se umrtvování Symbianu oddaluje, což je dobře. Symbioza Symbianu a WP Mange, dvou operačních systémů vedle sebe, je dobrá věc. Ale uvidíme, jak se to bude celé vyvíjet. Stačí, aby proklamace spolupráce Microsoftu a Nokia obeplula Zemi a jiní mají problémy už teď……že ?!

Hadas
Hadas

Souhlas. Já mám teď Nokii E66 a těší mě, že Nokie prohlásila, že do nově připravovaných telefonů zase bude dávat AF na foťák. Kvalitní offline navigace už je, mobilní kancelář bude taky plnohodnotná, tak co víc si přát. Už jsem si myslel, že půjdu do N9, ale pokud představí nějakého nástupce N8, tak zůstanu u Symbianu :-)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Máte moc peněz? Kupte si Galaxy Note 9 s kilogramem zlata

Máte moc peněz? Kupte si Galaxy Note 9 s kilogramem zlata

DNES  |  Daniel Fousek  |  diskuze (0)

Ruská společnost Caviar se rozhodla, že základní cenovka za telefon Galaxy Note 9 není odvážná. Nyní ho vylepšila kilogramem zlata,…

Moto One bylo spatřeno při testování se Snapdragonem 625

Moto One bylo spatřeno při testování se Snapdragonem 625

DNES  |  Dominik Hlásný  |  diskuze (0)

Testy v GeekBench vyzradily, jaké parametry můžeme u Motoroly Moto One čekat. Motorola tento týden uveřejnila nový smartphone Moto P30 cílený…

Australský teenager se opakovaně naboural do sítě Applu

Australský teenager se opakovaně naboural do sítě Applu

VČERA  |  Daniel Fousek  |  5 komentářů

Co jste dokázali v šestnácti letech vy? Nabourat se do sítě Applu se rozhodně podaří málokomu. Jenže mladík z Melbourne byl podle…

Mobilní zobrazení