Mobilizujeme.cz

Nokia a Microsoft spolupracují. Symbian Belle přinese zdarma business aplikace

  |  5 komentářů  |  autor:

Společnost Nokia dnes oznámila uvedení nové aktualizace nazvané Microsoft Apps pro operační systém Symbian Belle, která zdarma přinese sérii nástrojů zaměřených na produktivitu od společnosti Microsoft a rozšíří tak stávající funkce pro oblast bezpečnosti a správy, které už Symbian Belle obsahuje.

První telefony se Symbian Belle mají podle slov výrobce získat aktualizací Microsoft Apps konkurenční výhodu před ostatními telefony a přinést stávajícím business zákazníkům společnosti Nokia, kteří se rozhodnou přejít na Symbian Belle, přidanou hodnotu. Zahrnuté business aplikace nevyžadují žádné dodatečné licence a budou pro všechny majitele s operačním systémem Symbian Belle k dispozici zcela zdarma.


Ilustrační obrázek: dřívější spolupráce Nokie s Microsoftem na poli business aplikací

O jaké aplikace půjde?

Počínaje 4. čtvrtletím roku 2011 přinesou Microsoft Apps na platformu Symbian Belle nástroje zaměřené na spolupráci a produktivitu, včetně Microsoft OneNote, Microsoft Lync 2010 Mobile, Microsoft PowerPoint Broadcast a Microsoft Document Connection (které nabízí propojení s Microsoft SharePoint). Další aktualizace dostupná v první polovině roku 2012 pak rozšíří funkce stávajících aplikací a vůbec poprvé mimo platformu Windows představí Microsoft Word, Excel a PowerPoint coby nativní aplikace.

  • Microsoft OneNote – pokročilý nástroj pro pořizování poznámek, včetně obrázků. Nabízí synchronizaci s Microsoft SkyDrive.
  • Microsoft Lync 2010 Mobile – cenově dostupný instant messaging, nastavení prezence, mobilní audio- a webkonference
  • Microsoft PowerPoint Broadcast – zobrazení prezentací promítaných z počítače přímo v mobilním telefonu.
  • Microsoft Document Connection – jednotný pohled na dokumenty uložené v mobilním telefonu, včetně e-mailových příloh, a dokumenty uložené na webech SharePoint 2010.

Dostupnost pro současné telefony

Microsoft Apps budou dostupné prostřednictvím softwarové aktualizace. Tu bude možné instalovat buď přímo z mobilního telefonu nebo prostřednictvím počítače. Microsoft Apps budou dostupné pro modely Nokia N8, Nokia C7, Nokia C6-01, Nokia E7, Nokia E6, Nokia X7, Nokia 700, Nokia 701, Nokia 600 (model Nokia 600 nebude dostupný v ČR) a Nokia Oro.

Oficiální vyjádření zástupců společností Nokia a Microsoft

„Práce je důležitou součástí osobního života, ambicí i úspěchu pro řadu lidí kolem nás,“ řekl Purnima Kochikar, viceprezident divize business mobility společnosti Nokia. „Stejně jako Symbian Belle rozšiřuje každodenní příležitosti pro sociální interakce, chtěli jsme přinést pracovníkům a zaměstnavatelům nové možnosti, jak si zorganizovat vlastní pracovní život. Microsoft Apps je další skvělý příklad toho, jak Nokia pokračuje ve svém závazku i nadále přinášet uživatelům Symbianu přidanou hodnotu i inovace.“

„Aplikace od Microsoftu zaměřené na produktivitu pomohou zákazníkům využívajícím platformu Nokia Symbian pracovat s dokumenty a službami Microsoft Office i na cestách,“ řekl Pat Fox, senior director pro marketing a plánování, Microsoft Office.

ČLÁNKY:
První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

První informace o Vernee Mix 2: malé rámečky a nízká cena

DNES  |    |  diskuze (0)

Někteří z vás se možná v duchu ptali, jestli svůj „bezrámečkový“ smartphone chystá i společnost Vernee, která už přinesla řadu zajímavých telefonů…

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

HTC U11 Plus možná nabídne bezrámečkový design

DNES  |    |  diskuze (0)

Včera se u HTC děly velké věci. Za 1,1 miliardy dolarů odkoupila společnost Google část této tchaiwanské firmy. HTC tak může dál…

Huawei Maimang 6: slušně vybavený exot se čtyřmi fotoaparáty

Huawei Maimang 6: slušně vybavený exot se čtyřmi fotoaparáty

DNES  |    |  diskuze (0)

Čínskému výrobci se v několika posledních měsících mimořádně daří, když v prodeji dokonce předstihl už i Apple. Nyní nám Huawei představuje nový…

Mobilní zobrazení