Mobilizujeme.cz

Trendy: Soutěž o telefon Sony | jak vybrat telefon | Huawei Mate 20 Pro | Android 9 Pie aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Nokia 700 – recenze brilantně zpracované krásky se Symbianem Belle

  |  24 komentářů  |  autor: Jindřich Srb

Nokia 700 je designový skvost se Symbianem Belle, na který se podívá podrobněji právě tato recenze. Nokia implementovala na své poměry špičkový hardware, druhý dech pak bere systém s úpravami, viditelně inspirovanými konkurenčními systémy. Vyplatí se Nokii strategie a bude Nokia 700 úspěšným modelem? Tak to vám rádi prozradíme.

Nokia 700 je smartphone z nejnovější generace finského výrobce, který nabízí aktuální verzi operačního systému Symbian Belle. Pod kapotou rachotí jednojádrový 1 GHz procesor a 512 MB RAM paměti, u Nokie zcela nevídaný jev. Pocit blaha umocňuje kvalitní AMOLED displej s technologií ClearBlack, přepracované a vylepšené menu, nová horní výsuvná lišta či skvělá konektivita. Má telefon zaděláno na úspěch, zejména v předvánoční době, nebo se zařadí po bok průměrných Finek poslední doby?

Za zapůjčení telefonu Nokia 700 děkujeme oficiálnímu eShopu Nokia.


Nokia 700 – oficiální fotografie

Základní parametry – Nokia 700

Rozměry110 x 50 x 9,7 mm
Hmotnost96 g
DisplejAMOLED, dotykový kapacitní, ClearBlack, rozlišení nHD (360 x 640 px), 16 milionů barev, úhlopříčka 3,2“
ochranné sklo Gorilla Glass, podpora Multitouch, akcelerometr, proximity senzor
Procesor a paměťjednojádrový, 1 GHz
512 MB RAM, 1GB ROM, 2GB vnitřní + paměťové karty microSD až 32 GB
Operační systémSymbian Belle
Fotoaparát5 Mpx (2592 x 1944 px), Fixed focus, detekce obličeje, geotagging
nahrávání HD 720p videa se 30 snímky/s
Obsah balenínávod, baterie, nabíječka, USB kabel, stereo headset s peckovými sluchátky, záruční list
Cena a dostupnost , říjen 2011

Krátké postřehy z testování telefonu Nokia 700

Co se nám líbilo: moderní provedení s tloušťkou jen 9,7 mm, použité ekologické materiály, 3,2“ dotykový nHD AMOLED ClearBlack displej, 1 GHz procesor, 512 MB RAM, vnitřní 2GB uživatelská paměť a podpora microSD karet až do 32GB, 5 Mpx fotoaparát, datové přenosy HSDPA až 14,4 Mb/s a HSUPA až 5,76 Mb/s, bezdrátové Wi-Fi (802.11 b/g/n), Bluetooth 3.0, microUSB a 3,5 mm Jack, GPS a Nokia mapy s navigací zdarma, FM rádio s RDS, použité senzory, vylepšený webový prohlížeč s podporou Flash Lite 4.0, uspokojivá výdrž, podpora NFC, aktivní redukce okolního hluku, podpora DivX a Xvid.

Co se nám nelíbilo: poměrně malý displej na plnohodnotné užívání, fotoaparát s Fixed focusem, chybí senzor jasu, webový prohlížeč nepodporuje plnohodnotně Flash, absence videokamerky, přihlášení k sociálním sítím je podmíněno účtem Ovi, pouze čtení Office dokumentů, microSD kartu lze vkládat až po vyjmutí baterie.

TIP: Pro podrobné informace o telefonu Nokia 700 navštivte katalog mobilů.

Obsah balení: alergie na zastaralou nabíječku

Prodejní balení telefonu Nokia 700 obsahuje vedle přístroje i baterii, datový USB kabel, obyčejná pecková sluchátka s klipsou a tlačítkem pro příjem hovoru, nabíječku s 2 mm konektorem, návod a záruční list. Další příslušenství už si musíte dokoupit.

  

Vzhled a konstrukce: perfektní štíhlý smartphone

Nokia 700 má unikátní zpracování konstrukce, která je vytvořena z velké části z ekologických materiálů. Ve spodní části přední strany je jakoby předsunut reproduktor, dotvářející kladný dojem z telefonu. V prodeji je hned několik barevných variant, z nichž naše redakce testovala tu s bílou přední a stříbrnou zadní stranou. Pochválit musím celkově konstrukci, velice pevnou, bez známek a snahy sebemenšího nedoléhání na sebe. Když k tomu připočteme kompaktní rozměry 110 x 51 x 9,7 mm a hmotnost 96 gramů, máme rázem jednoho z adeptů na úspěšný telefon střední třídy.

  

  

Přední stranu vyplňuje 3,2“ dotykový displej s výrazným černým podkladem. Nad ním jsou umístěny senzory a hovorový reproduktor, pod ním pak trojice hardwarových tlačítek v jedné přímce, spojené jedním kusem plastu. O reproduktoru už jsme se bavili výše. Levý bok telefonu nenese žádné funkční tlačítko či port, a tak se náš pohled přesune na bok opačný – pravý.

  

  

Na něm nalezneme tlačítka úpravy hlasitosti, využitelná také v mapách či fotoaparátu, tlačítko zámku displeje a fotoaparátu. Spodní hrana nese pouze otvor pro poutko, a tak si můžeme telefon směle pověsit třeba na krk. Nejvíce nás ovšem zaujme horní hrana, kde je dle očekávání 3,5 mm Jack, microUSB konektor (i coby TV-out) a i 2 mm Jack pro připojení nabíječky. Zadní strana je tvořena z části kovovým krytem s motivem tažené oceli, který lze jednoduše odejmout. Hodně miniaturně pak působí 5 Mpx fotoaparát v kombinaci s LED diodou.

Baterie a výdrž: náladový smartphone

V Nokii 700 je Li-Ion baterie (BP-5Z) s kapacitou 1080 mAh, kterou lze dobíjet jak microUSB konektorem, tak i 2 mm Jackem. Nokia moc dobře ví, že se možnost výběru mnohdy hodí. Výrobce udává výdrž až 465 hodin pohotovosti v GSM sítích (450 ve 3G), 12 hodin hovorů v GSM (5 hodin 40 minut ve 3G). Další přibližné hodnoty výdrže jsou – 6,9 hodin přehrávání videí, 47 hodin poslechu hudby s dodávanými sluchátky a 6,9 hodiny navigování.

Během testování jsem byl s telefonem nadmíru spokojen, jelikož si řekl o dobití běžně po třech až čtyřech dnech, a to jsem využíval aktivně hodinu-dvě denně Wi-Fi, hovory a zprávy. S vyšší aktivitou datových přenosů či GPS však výdrž šla dolů mnohem rychleji. Nebylo obtížné dobíjet telefon i denně, v závislosti na maximálním využití. Jen v pohotovosti by naopak setrval i mnohem více než týden. Sloty na microSD kartu i SIM kartu jsou vloženy sice mimo baterii, ale i tak při každé výměně je třeba telefon vypnout, protože baterie brání vyjmutí.

Displej a ovládání: kombinace AMOLED + ClearBlack

Nokia 700 nese AMOLED displej s úhlopříčkou 3,2“, dotykovou kapacitní technologií a technologií ClearBlack, zaručující opravdový černý ráz displeje. Rozlišení je nHD, pro současný Symbian maximum (tj. 360 x 640 px). Displej zobrazuje 16 milionů barev. Pro přetočení obrazu na levý bok slouží akcelerometr, při přiblížení telefonu k uchu využívá telefon proximity senzor k uzamčení displeje. Senzor jasu naopak schází. Reakce displeje na dotyk jsou přiměřeně rychlé, dostatečně přesné. Typ displeje zaručuje docela slušnou čitelnost venku na slunci. Displej má uvedené ochranné sklíčko Gorilla Glass.

  

Užívat telefon je možné dotykovým displejem a softwarovou klávesnicí, která je v Symbianu Belle v novém, užším rozložení znaků. V režimu na výšku displeje se proto nemusí každému psát tak snadno, jak by se zdálo. Na šířku displeje je QWERTY klávesnice naopak hodně pohodlná, k překlepům nedochází. Každý dotyk může být doprovázen vibrační odezvou displeje, která samozřejmě nemusí být aktivní (v nastavení profilu).

Prostředí telefonu, výkon: Symbian Belle na stíhací jízdě

Nokia 700 má operační systém Symbian ve verzi Belle, který přebírá inovací z Anny – upravuje kosmeticky ikonky v menu, přidává novější webový prohlížeč, zásadně mění softwarovou QWERTY klávesnici, umožňuje plynulé přecházení mezi domovskými obrazovkami či vylepšuje galerii fotografií. Na celý výčet změn se můžete podívat do příslušného článku – https://mobilizujeme.cz/clanky/symbian-anna-prehled-zmen-a-vylepseni/. Symbian Belle však jde ještě dál, přináší horní výsuvnou lištou s rychlými volbami, menu formou ikonek pohromadě pod sebou či vylepšené možnosti domovských obrazovek.

Telefon dostal jednojádrový 1 GHz procesor s 2D/3D grafickým akcelerátorem a k tomu 512 MB operační RAM pamětí, a díky tomu je znatelně rychlejším oproti svým předchůdcům. Vnitřní paměť Nokie 700, uživatelsky dostupná, je 2GB, ROM pak 1GB. Samozřejmostí je rozšíření microSD kartou až o dalších 32 GB. V balení s telefonem nicméně karta přibalena není. Systému znatelně prospěl svěží, výkonnější hardware, nicméně některé úkony jsou prakticky stále stejně zpomalené. Nevím, jestli Nokia tohle nevidí, nebo vidět nechce.

Symbian Belle umožňuje nastavení až 6 domovských obrazovek, na nichž si navolíte widgety a další obsah dle potřeby. Menu už je tvořenou formou výčtu obsahu telefonu – aplikací, funkcí, atd. – ikonkami. Stále však existuje šance to změnit na styl zobrazení – seznam či uspořádání od A do Z. Pozice ikon tedy není pevně daná, lze ji měnit. Ikonky jsou prakticky sjednocené pro současné verze Symbianu Anna, Belle i MeeGo OS.

Telefonování a zprávy: klávesnice nemusí každému vyhovovat

Pro zprávy je v telefonu dostatek místa na vnitřní paměti. Nokia 700 třídí zprávy přehledně do konverzací, takže pak u každého kontaktu vidíte veškerou vzájemnou předchozí komunikaci. Editor zpráv je vzhledově příjemný, moderní, pro psaní je k dispozici jak klasická alfanumerická klávesnice, tak QWERTZ klávesnice, přičemž v režimu na šířku lze použít jen QWERTZ. Nechybí ani prediktivní zadávání textu se slovníkem T9 a českou diakritikou. Nad klávesnicí pak je šikovně umístěno odpočítávadlo pro zbývající počet znaků do právě psané zprávy. Nejen na příchozí zprávy, ale i zmeškaná volání a další události dovede telefon upozornit blikáním středového tlačítka.

Nokia 500 umožňuje uložit stovky kontaktů, přičemž ke každému kontaktu lze přidat doplňující údaje jako je email, adresa, vyzváněcí tón, přezdívka, narozeniny a mnoho dalších, třeba i obrázek. Vyhledávání kontaktů probíhá postupným zadáváním písmen, případně přímo posunem po kontaktech rolováním. Výpis hovorů obsahuje zmeškaná, přijatá a volaná čísla, řazená postupně dle času. Délka protokolu může být až 30 dní. Pokud chceme efektně ztišit volání, stačí telefon otočit displejem na podložku. Stejně to funguje i s budíkem.

Emailový klient umí pracovat s více schránkami, přehledně třídí poštu podle dnů a nabízí i řadu pokročilých funkcí, jako je nastavení dnů pro synchronizaci, čas začátku a konce špičky a frekvence pro synchronizaci ve špičce a mimo špičku. Nastavení účtů nemusí být tak snadné, jelikož telefon vyžaduje vypsání všech parametrů schránky – příchozí a odchozí server, atd.

Fotoaparát, videokamera: Megapixely na úkor autofocusu

Nokia 700 disponuje 5 Mpx fotoaparátem s tzv. Fixed focusem, takže je zaostření možné automaticky, a to od vzdálenosti 50 cm dál. Blízké předměty proto nejsou zaostřené. Mezi funkcemi překvapivě nechybí třeba detekce obličeje, samospoušť, režim včetně nočního, přidávání pozice pořízení fotografie či změna zvuku focení. Při focení je možný dvojnásobný digitální zoom.

Na kvalitu fotek v max. rozlišení 5 Mpx (2592 x 1944 px) se pojďme podívat z přiložených snímků, na nichž jsme zachytili jak exteriér do dálky, tak blízké předměty a samozřejmě i interiér. Fotografie nablízko jednoznačně postrádají ostrost, kvalitou jinak nikterak nestrádají. Video natáčí telefon v max. rozlišení HD 720p (1280 x 720 px) se 30 snímky/s. Formát videa je MP4, pouze v nejnižší kvalitě pro MMS zprávy je to 3GP.

Zkušební fotografie – Nokia 700:

Organizační funkce, zábava: pro každého něco

Nokia 700 se prakticky neliší od svých vrstevnic, a tak je výbava následující: možnost čtení Office formátů Excel, Powerpoint a Word (všechnyvčetně 2007), k tomu navíc také PDF a Zip. Z dalších běžných funkcí můžeme zmínit jednoduchou kalkulačku, hlasový záznamník, poznámky, slovník s nutným stažením vybraných jazyků, správce souborů, hodiny s budíkem či tradičně užitečný kalendář s upozorněním. Nokia dále přednahrála třeba editor videa a fotografií, Vlingo-Voice či Communicator. Další potřebný obsah naleznete v Nokia obchodě. Ke svému Ovi účtu budete potřebovat přihlášení také v tom případě, že chcete využívat sociální sítě (Facebook, Twitter a další).

Hudební přehrávač (v. 17.0.13) podporuje širokou škálu formátů (AAC, AMR-NB, AMR-WB, AU, eAAC, eAAC+, MIDI, MIDI Tones (poly 64), Mobile XMF, MP3, RealAudio 8, SP-MIDI, True tones, WAV, WMA), má ekvalizér, třídění obsahu dle skladeb, žánrů, atd. Nechybí funkce podcasty a odkaz na hudební obchod. V režimu spuštěných skladeb lze definovat hraní s opakováním, náhodné. Zobrazuje se také obal alba. Přehrávač videí podporuje také řadu formátů (3GP, Flash Video, H.264/AVC, MPEG-4, RealVideo 8,9,10, Sorenson Spark, VC-1, VP6, WMV 9) s 15 snímky/s. Do třetice potom galerie fotografií a obrázků, v nichž mohou být soubory s příponami BMP, EXIF, GIF87a, GIF89a, JPEG, JPEG 2000, MBM, OTA, PNG, TIFF, WBMP, WMF.

Konektivita, web, GPS: uspokojí vaše požadavky

Konektivita telefonu obsahuje bezdrátové Wi-Fi (802.11 b/g/n), dále Bluetooth 3.0 s A2DP profilem pro stereo poslech s bezdrátovým headsetem, standardní microUSB konektor, 3,5 mm konektor Jack a také 2 mm konektor. Pro nabíjení tak může uživatel zvolit microUSB či 2 mm konektor, záleží, jakou nabíječku zvolí. MicroUSB samozřejmě podporuje protokol Mass Storage – při připojení k počítači. Přenosy přes operátora jsou zastoupeny technologií GPRS/EDGE i rychlým HSPA, přičemž stahování je možné až 14,4 Mb/s a odesílání až 5,76 Mb/s, v závislosti na možnostech daného operátora. Navíc má telefon i NFC, která dovoluje spárování příslušenství Nokia jednoduchým a velmi rychlým způsobem. K tomu je určena odkaz v menu „NFC výuka“, který vás s možnostmi seznámí.

Webový prohlížeč Nokia Browser verzi 7.4 má přesunutou lištu pro zadávání URL adresy zespodu nahoru, po kliknutí na horní lištu jej lze schovat. Prohlížeč podporuje Flash Lite 4 (zobrazí většinu obsahu pro Flash Player 10.1, ale není to prostě plnohodnotné), lze mít více spuštěných záložek. Načítání stránek má být údajně rychlejší, než tomu bylo ve starší verzi prohlížeče. Subjektivní pocit takový opravdu mám, ale při srovnání s dalšími prohlížeči je to stále bída. Rolování a posun po stránce je totéž, při dosažení konce nepřirozeně stránka přeskočí.

Nokia 700 poskytuje opět GPS navigaci Nokia Mapy. V telefonu jsou mapové podklady České republiky a další země se dají zdarma stáhnout přes Ovi Suite. Poté již na cestách nemusíte mít zapnuté připojení k internetu, jako například u konkurenčních Google map, a navigace včetně hlasových pokynů jak pro auto, tak pěší navigaci, bezproblémově funguje. Načtení pozice trvá jen několik sekund, pokud máte zapnuté A-GPS využívající připojení k internetu a jste na venkovním prostranství. Bez připojení k internetu si musíte počkat minutu i dvě. Telefon používá digitální kompas. Z pohledu GPS mám modely od Nokie velice rád, s nimi se na cestách neztratím a nestojí mě náhlé hledání trasy vysoké částky za data.

Závěr recenze telefonu Nokia 700

Nokia 700 je z mého pohledu jedním z nejpovedenějších telefonů za poslední rok, dva. Ve střední třídě telefonů dokáže způsobit rozruch, protože obsahuje vážně vše, co může průměrný uživatel potřebovat. Mluvíme tu teď třeba o precizním konstrukčním počinu s nízkou tloušťkou, do kterého se dokázala vměstnat pro Nokii špičková výbava v čele s 1 GHz procesorem, 512 MB RAM paměti, ideální 3,2“ AMOLED displej s technologií ClearBlack i konkurenceschopná verze systému Symbian Belle.

Aktuální cena telefonu Nokia 700 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Když bych měl naopak vyjmenovat největší mouchy telefonu, pak mezi nimi jednoznačně vidím stále klopýtavý webový prohlížeč, prakticky o pár tříd za konkurencí, který prohlížení stránek nedělá zcela příjemným, chybí i podpora klasického Flashe. Instalace aplikací, her a dalšího obsahu je stále pomalá, uživatele se zkušenostmi jiných systému navrací o nějaký čas zpátky. To nemluvím o fotoaparátu, u kterého hrály větší roli megapixely, než použití autofocusu. Poslední výtku mám k softwarové klávesnici, která v novém rozpoložení (v Symbianu Anna i Belle) neumožňuje psaní bez překlepů, jednotlivé znaky jsou příliš malé.

  

Všimněte si, že i přes mou úvodní chválu telefonu jsem musel vyjmenovat celou spoustu nedostatků, kterými trpí bohužel nejen tento model, ale i další. Nokia si zkrátka hlavu s nápravou neláme, reakce na změnu jsou velmi opožděné. Pokud ale chcete mít v kapse kvalitní smartphone, jež vás nenechá ve štychu, pak po Nokii 700 i tak sáhněte.

 skvělá konstrukce pouze Fixed focus
AMOLED ClearBlack displej Adobe Flash Player
5 Mpx fotoaparát dostupnost microSD slotu
Wi-Fi, HSPA, NFC
 1 GHz procesor + 512 MB RAM
 redukce okolního hluku
 použité ekologické materiály
ČLÁNKY:, ,

Diskuze

avatar
14 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
keseJůllMagnettNokiaJirka.p Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
mickey
mickey

co jsem koukal, tak rychlost je např.u n8 naprosto stejná. Symbian je nenáročný systém, 1Ghz je tam spíš kvůli marketingu.

Ganimoth
Ganimoth

nekde jsem cetl, ze nove symbianove nokie z nejakeho duvodu nemaji akcelerovane prostredi pomoci GPU, coz by pry vysvetlovalo, proc je N8 nekdy i rychlejsi. ALe zda je to pravda nevim.

mickey
mickey

četl jste špatné informace-gpu v nových nokiích je výkonější než v n8(40mil.trojúhelníků za sekundu a 128mb vram vs 32mil.troj./s a 32mb vram). Ovšem je to celkem jedno, protože hry na symbian jsou optimalizovány na původní architekturu, takže někdy to může dělat i neplechu-např.asphalt6 se na 701 docela cuká. Jediné, co se povedlo je ram, která nabízí 300mb volného místa po startu, oproti 120 u n8 s belle, i když i u ní jde mít otevřeno dost aplikací bez zpomalení. Ale jinak co se týče rychlosti pohybu v uživatelském prostředí je to stejné, nový soft je daleko lépe odladěn a hojně… Číst vice »

ambi
ambi

no fůůůůůůůůj ježiš, jak si tohle mosntrum může někdo koupit !!

Bugi
Bugi

Ahoj, podle čeho tak soudíš?? Monstrum?

Gouda
Gouda

Je to blb;)

Magnett
Magnett

Idiote!!! takový plavci jako jsi ty na takovej telefon nemají tak proto píšeš že je to fůůůůj??? Jdi do prdele kriple!!!!

Skurve s Alcatelem ONE TOUCH 301

Gouda
Gouda

Ta dirka na zadni strane pod krytem baterie je mikrofon pro nahravani zvuku pri nataceni videa? Mikrofon pro hovory je predpokladam v te derovane brade. Diky

myshaq
myshaq

..no kráska to opravdu není, jinak to špatné zařízení asi nebude

borenko
borenko

Ahojte. Dovolím si reagovať – kráska to podľa mňa je, aspoň mne sa strašne páči, ale koľko ľudí, toľko chutí. Mám ju asi týždeň a môžem všetkým vrelo odporučiť. Je ľahučká, rýchla, pevná konštrukcia, prosto ideál do ruky. Mal som samozrejme kopec iným mobilov a aj 4,0″ 4,3″ ale nakoniec som zistil, že 3,2 max. 3,5″ bohate stačí

Gouda
Gouda

A mohl bys mi teda rici, zda ta dirka na zadni strane pod krytem baterie je mikrofon pro nahravani zvuku pri nataceni videa? Dik

borenko
borenko

Pokiaľ viem, mal by to byť sekundárny mikrofón pre potlačenie hluku z okolitého prostredia, ale nie som si 100% istý. Na Tvoju reakciu som naschvál nahral video so svojim hlasom tak, že som niečo hovoril, potom som poriadne pritlačil na tú dierku svoj prst, znovu pustil a tak som to niekoľkokrát opakoval. Pravdou je, že mi to ako keby trochu stíšilo môj hlas a zároveň nebolo počuť toľko hluku z okolia. Tak preto to neviem presne povedať, ale určite to robí svoje :-)
Telefón Ti naozaj vrelo odporúčam, je perfektný. Mám ho v prevedení Silver/White

Gouda
Gouda

2borenko : Dik za namahu;) Mne jde o to, ze tatova N5230 ma mikro na spodni strane a kdyz se s ni nahrava video a clovek na to zapomene a da na nej prst, tak je cely zvuk v haji a proto me zajimalo, jak je to tady a jak moc velky je to prusvih, kdyz tu dirku clovek omylem zakryje. Jinak telefon je muj zhavy kandidat, chci neco maleho (ta velka 4″ a vetsi padla mi nevyhovuji), ale pockam, az trochu spadne cena:)

borenko
borenko

Gouda: Tak toho zvuku sa báť naozaj nemusíš, je to priam nebadateľné. Čo sa týka tých displejov, viem o čom vravíš. 4″ a viac je síce krása na to pozerať, púšťať si filmy, surfovať, ono je to vychutnávka, ale v reále som prišiel k záveru, že tá 3,2 až 3,5″ obrazovka bežnému užívateľovi fakt stačí. Zatiaľ mi funguje bezproblémovo, nikde nič nemrzne, neškriabe sa displej ani zadný kryt, nikde nič nevŕzga, displej je krásny, čitateľnosť na slnku super a čo sa týka baterky, tak pri bežnom používaní+nejaké to wifi a hry, nabíjam asi tak každý 3 deň večerom

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nástup nové éry? Apple začal prodávat nabíječky s USB-C

Nástup nové éry? Apple začal prodávat nabíječky s USB-C

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Spekulace ohledně toho, jak si Apple zahrává s myšlenkou přechodu na USB-C tu byly, a jsou tu pořád. Kalifornský…

Recenze Xiaomi Mi A2: Xiaomi, jak jej neznáte

Recenze Xiaomi Mi A2: Xiaomi, jak jej neznáte

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (1)

Smartphony čínského výrobce Xiaomi z velké části profitují u svých zákazníků díky vlastní nadstavbě MIUI, která kompletně překopává základní…

KY-O1L je smartphone, který schováte do peněženky

KY-O1L je smartphone, který schováte do peněženky

DNES  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Svěží vítr v dnešní době, kdy smartphony připomínají spíše menší štíty, k nám vane z Japonska. Postarala se o…

Mobilní zobrazení