Mobilizujeme.cz

Nokia 5130 XpressMusic: přečtěte si naše první dojmy a ptejte se

  |  komentovat  |  autor:

V redakci pro vás nyní testujeme hudební telefon Nokia 5130 XpressMusic. Přečtěte si naše první dojmy a zeptejte se nás na cokoliv, co vás o tomto telefonu zajímá.

Recenzi telefonu pro vás připravujeme. Jakékoliv dotazy ohledně Nokie 5130 XpressMusic prosím směřujte do diskuze na konci článku.

Telefon upoutá hned po vybalení z krabice svým stylovým designem. Jako správný zástupce hudební řady XpressMusic je telefon vyráběn ve dvou charakteristických barevných provedeních – modrém a červeném.

Výrobce se u modelu 5130 doslova a do písmene řídil heslem: „co je lesklé, je in“. Ne každý to však dokáže ocenit. Na přední a zadní straně telefonu totiž rozhodně nebude o otisky prstů nouze. Pokud chcete, aby váš telefon dobře vypadal, je nutné jej pořád dokola leštit a leštit.

Rozměry 108 x 47 x 15 mm jsou pro telefon klasické konstrukce dnes zcela běžné, za to hmotnost 88 gramů je vynikající. O Nokii 5130 tak v kapse téměř ani nebudete vědět

Nokia 5130 XpressMusic spadá do střední cenové kategorie. Její pořízení vyjde zhruba na 3 tisíce Kč. Vzhledem k této částce může být uživatel více než rád za funkce, které telefon přináší. Výrobce telefon vybavil uživatelským prostředím S40.

Z multimediální výbavy vyčnívá hudební přehrávač s mnoha funkcemi. Uživatel jistě ocení speciální hudební tlačítka na levém boku přístroje pro rychlé ovládání mp3 přehrávače. Dále nechybí ručně nastavitelný ekvalizér či rozšíření sterea.

Během přehrávání skladeb lze v nastavení zapnout světelné efekty, poté do rytmu blikají červené diody nalevo od displeje. Velké plus si telefon zaslouží za 3,5 mm konektor Jack zabudovaný přímo na těle. Co se týče reproduktoru na zadní straně přístroje, jeho maximální hlasitost je vysoká, přičemž kvalitou taktéž reproduktor oplývá.

Telefon dále přináší FM rádio, 2 Mpx fotoaparát, diktafon či běžné organizační funkce jako je budík, kalendář, kalkulačka, stopky a poznámky. U Nokie 5130 XpressMusic mě celkem zaujala funkce pro ovládání telefonu hlasem. Ta totiž není běžnou záležitostí u telefonů finského výrobce s prostředím S40. Díky této funkce lze ovládat například vyzváněcí profily, rádio, záznamník, zprávy aj.

ČLÁNKY:
LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

LG Q6 je bezrámečkový telefon pod 10 tisíc. Známe i dostupnost

VČERA  |    |  4 komentáře

Na český trh oficiálně míří očekávaný a poměrně dost zajímavý smartphone jihokorejského výrobce. Nové LG Q6 přináší zejména prémiový bezrámečkový design –…

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

Dočkáme se modulárního smartphonu od Samsungu?

VČERA  |    |  diskuze (0)

Svůj modulární telefon má již několik společností. Patří mezi ně například Motorola nebo LG. Oba výrobci přišli s odlišným řešením modularity. Některé…

Microsoft se opět snaží "modernizovat" Skype pro iPhone

Microsoft se opět snaží „modernizovat“ Skype pro iPhone

VČERA  |    |  diskuze (0)

Nedávno jsem zkritizoval Microsoft za jeho přístup ke Skypu. Jak je pro redmondského giganta typické, dokud se tento jednoduchý a populární komunikační…

Mobilní zobrazení