Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Nokia 110 a 112 – dvě ultralevné hloupé novinky

  |  komentovat  |  autor: Jakub Vrbacký

Nejlevnější z nejlevnějších. To jsou nově představené modely od Nokie – Nokia 110 a Nokia 112. Obě z nich se liší jen v detailech, a se svojí velmi nízkou cenou je jejich primárním cílem přinést internet do zemí, kde nemají či neznají počítače.

Jako součást své strategie Next Billion převážně pro rozvojové trhy finská společnost Nokia představila dvě novinky – Nokii 110 a Nokii 112. Obě jsou primárně cíleny na mladé lidi v chudších zemích, kteří dosud neměli možnost potkat se s internetem. Ten by nyní pro ně díky těmto levným novinkám, a také díky zcela novému webovému prohližeči, neměl být tak nepřístupný.

Nokia 110

Nokia 110 nabídne především dlouhou výdrž. Do těla o váze pouhých 80 g a toušťce 14,8 mm se vejde baterie o kapacitě 1020 mAh, u níž výrobce slibuje až 26,5 dnů pohotovostního režimu nebo 10,5 hodin nepřetržitého hovoru. Navíc přináší pro cílové místo určení důležitou funkčnost – podporu dvou SIM karet, které navíc díky technologii EasySwap lze přepínat za chodu přístroje.

Pokud se zaměříme na klasické specifikace, nabídne Nokia 110 1,8″ displej s rozlišením 128 x 160 px, 0,3 Mpx fotoaparát, Bluetooth, 3,5 mm Jack, FM rádio či slot pro microSD karty až do 32 GB. V černé, modré zelené a růžové barvě pořídíte tuto novinku ještě v tomto čtvrtletí za necelých 1100 Kč. Z této varianty budou ještě odvozeny modely pro jednu SIM kartu – Nokia 111 a Nokia 113 (druhá jmenovaná jen pro Evropu).

http://www.youtube.com/watch?v=6NUuWarHKjE

Nokia 112

U této vybavenější sestry nečekejte žádné skoky ve výbavě. Ani to slovo vybavenější vlastně není až tak namístě. Jedinou změnou, která se udála, je baterie s větší kapacitou – 1400 mAh. Zde výrobce slibuje až 35 dnů v pohotovostním režimu a 14 hodin hovoru. S větší baterií také souvisí nárůst hmotnosti na 85,5 g a přibrání v pase na 15,8 mm. Nokia 112 se bude prodávat ve třetím čtvrtletí tohoto roku za necelých 1200 Kč v černé, modré, bílé a červené.

http://www.youtube.com/watch?v=NxUIzwWRMVE

Společným jmenovatelem obou novinek je kupodivu premiový obsah. Kromě nového internetového prohlížeče, který slibuje až 90% úsporu dat, zde najdeme komunikátor eBuddy, či hry od Electronic Arts v celkové hodnotě 75 Eur zdarma, jako jsou Tetris, Bejeweled, Need for Speed The Run, Monopoly Here & Now či SimCity Deluxe a další.

Končí platforma S30 Series?

Nokia v poslední době svoje nejlevnější telefony vybavovala platformou S30 Series, která nedisponovala interneovým prohlížečem, nebo třeba neměla podporu Bluetooth. Na serveru PhoneArena proběhla zajímavá úvaha, zda Nokia tímto krokem, kdy do takto levných telefonů dala platformu vyšší, tedy S40 Series, neudělala tichou tečku za svojí služebně nejstarší používanou platformou. Je to možná tím, že primárním cílem těchto modelů je přístup na internet, který S30 Series neumožňuje. Možná je to taky tím, že doba jde dopředu, a S30 Series už byly opravdu moc hloupé. Možná ale taky Nokia s S30 Series nekončí. To se ale dozvíme až s dalším ryze low-endovým modelem.

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Velká 64GB microSD karta za pakatel, ale jen do konce měsíce

Velká 64GB microSD karta za pakatel, ale jen do konce měsíce

DNES  |  sponzorovaný obsah  |  diskuze (1)

Úložné prostory ve smartphonech, tabletech a zařízeních se stále rok od roku zvětšují, ale velká microSD karta není nikdy k zahození.…

Nové Samsungy řady A mohou přinést OS Tizen

Nové Samsungy řady A mohou přinést OS Tizen

DNES  |  Daniel Fousek  |  diskuze (1)

Samsung si podal v EU přihlášku na pět nových ochranných známek v řadě A. Zajímavé je to, že označení modelů jsou nově dvoučíselná…

Google Chrome dostane notifikace s možností rychlé odpovědi

Google Chrome dostane notifikace s možností rychlé odpovědi

DNES  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Google Chrome se zase posune o level výše. Brzy by měl posílat notifikace ze stránek s možností rychlé odpovědi. To znamená,…

Mobilní zobrazení