Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Nezávislý průzkum ZaNázory.cz: Samsungy mají mladší lidé, Nokie naopak ti starší

  |  1 komentář  |  autor: Luboš Srb

Portál ZaNázory.cz provedl průzkum na téma mobilní telefony a operátoři. Od respondentů vzešlo několik zajímavých odpovědí, například, že telefony Samsung mají mladší lidé, naopak Nokie jsou doménou starších generací. Co dalšího průzkum přinesl?

Ještě na začátek pár informací k samotnému průzkumu. Dotazník na téma lidé a telekomunikace v ČR vyplnilo od 6.8.2012 do 12.8.2012 na webu www.zanazory.cz celkem 517 respondentů, z toho 212 mužů a 305 žen. Průměrná doba vyplnění dotazníku byla 47 sekund. Další dotazníky můžete pravidelně na portálu ZaNázory.cz vyplňovat a vyhrát za to některou z cen.

Teď ale zpátky k dotazníku. Vybrali jsme 10 nejzajímavějších otázek, které by vás mohli zajímat nejvíce. Tady jsou.


1. Čteš si na internetu články na téma „Mobilní telefony“? – Kolem 60% ve všech věkových kategoriích si občas něco na téma mobilní telefony přečte. Nic si nepřečte z celkového pohledu méně než 20% oslovených.

2. Které z těchto stránek znáš? – Z respondentů zná s přehledem nejvíce lidí Mobilmanii, další weby zná celkově kolem 20% dotázaných. Naše stránky Mobilizujeme.cz znají starší lidé, od 19 let a výše patříme na čelo, naopak do 18 let nás moc lidí v dotazníku nezmínilo. Znají nás spíše muži než ženy. I to se jistě mohlo promítnout do této statistiky, když více respondentů bylo žen.

3. Jakého máš operátora? – Téměř jednoznačně až na věkovou kategorii 16-18 let vede T-Mobile. Co se ale týče pohlaví, o něco málo více mužů má O2 před T-Mobilem, naopak ženy jasně upřednostňují T-Mobile.

4. Od jaké značky vlastníš mobilní telefon? – Největší rozdíl v pořadí se odehrál v kategorii 26+, kde jasně vítězí Nokia. V nižších věkových kategoriích však vede Samsung dotahovaný japonským Sony. Tihle dva výrobci to tak jistě zúročí v dalších letech a náskok Nokie u starších generací stáhnou.

5. Kolik měsíčně utratíš za volání? – Lidé do 18 let utrácejí výrazně méně, jak ukazuje graf, do 200 stovek měsíčně utratí respondenti ve věku 13-18 let. Naopak v rozmezí 201-500 korun utratí lidé nad 18 let. Zajímavé je také srovnání ženy vs. muži. Nejvíce žen utratí mezi 201-500 korunami, zatímco muži do 200 korun. Muži pak ale utrácejí více ve vyšších rozmezích.

6. Používáš internet v mobilu? – Z celkového hlediska polovina používá a polovina nepoužívá. Překvapivé. A také překvapivé, že v rozmezí 13-15 let více respondentů používá internet v mobilu, zatímco v rozmezí 16-18 jej nepoužívá, a v dalších rozmezích jej zase respondenti používají. Internet v mobilu používají více muži než ženy.

7. Přijde ti, že platíš zbytečně moc za volání? – Komu nejvíce přijde, že je pro něj drahé volání? Tak není žádné překvapení, že je to věková skupina 26+ a více opět muži, než ženy. U žen dokonce vychází, že o trochu více ženám přijde, že platí akorát. Tak třeba mají lepší tarify, než muži ..

8. Byl bys pro, aby úřady nastavily strop cen služeb u operátorů? – čistě teoretická otázka. Rozhodně ano a jednoduše ano odpověděla valná většina respondentů.

9. Kolik mobilních telefonů vlastníš? – Celkem téměř 80% respondentů má 1 telefon. Více má jen pár procent dotázaných, a to 2 telefony (kolem 15%) a 3 a více telefonů (zhruba 5%).

10. Vlastníš smartphone? – Více než polovina dotázaných vlastní smartphone, ale překvapivě stále ještě přes 40% respondentů smartphone nemá. Téměř zrcadlové jsou pak výsledky u obou pohlaví, zatímco většina mužů má smartphone, většina žen smartphone ještě nevlastní.

Takový byl dotazník na téma lidé a telekomunikace v ČR. Překvapily vás některé výsledky?

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
dagmar
dagmar

Bylo by dobré zlevnit tarify a stálým zákazníkům nabídnout více slev.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

Google ukončuje projekt Tango. Jeho náhradou je ARCore

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Před třemi lety představil Google světu projekt Tango. Jedná se AR, jenž je určená pro smartphony. V reálném…

Vernee X: Infinity displej, čtečka tváře, či gigantických 6 200 mAh

Vernee X: Infinity displej, čtečka tváře, či gigantických 6 200 mAh

DNES  |  Martin Skořepa  |  2 komentáře

Nový smartphone od Vernee se drží posledních trendů a nezapomíná při tom na nízkou cenovku. Vernee X se…

První čtečku otisků prstů pod displejem přinese čínské Vivo

První čtečku otisků prstů pod displejem přinese čínské Vivo

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Společnost Synaptics je lídrem v oblasti biometrických technologií. Před pár dny pak představila snímač otisků prstů, který je…

Mobilní zobrazení