Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Nezávislý průzkum ZaNázory.cz: Samsungy mají mladší lidé, Nokie naopak ti starší

  |  1 komentář  |  autor:

Portál ZaNázory.cz provedl průzkum na téma mobilní telefony a operátoři. Od respondentů vzešlo několik zajímavých odpovědí, například, že telefony Samsung mají mladší lidé, naopak Nokie jsou doménou starších generací. Co dalšího průzkum přinesl?

Ještě na začátek pár informací k samotnému průzkumu. Dotazník na téma lidé a telekomunikace v ČR vyplnilo od 6.8.2012 do 12.8.2012 na webu www.zanazory.cz celkem 517 respondentů, z toho 212 mužů a 305 žen. Průměrná doba vyplnění dotazníku byla 47 sekund. Další dotazníky můžete pravidelně na portálu ZaNázory.cz vyplňovat a vyhrát za to některou z cen.

Teď ale zpátky k dotazníku. Vybrali jsme 10 nejzajímavějších otázek, které by vás mohli zajímat nejvíce. Tady jsou.


1. Čteš si na internetu články na téma „Mobilní telefony“? – Kolem 60% ve všech věkových kategoriích si občas něco na téma mobilní telefony přečte. Nic si nepřečte z celkového pohledu méně než 20% oslovených.

2. Které z těchto stránek znáš? – Z respondentů zná s přehledem nejvíce lidí Mobilmanii, další weby zná celkově kolem 20% dotázaných. Naše stránky Mobilizujeme.cz znají starší lidé, od 19 let a výše patříme na čelo, naopak do 18 let nás moc lidí v dotazníku nezmínilo. Znají nás spíše muži než ženy. I to se jistě mohlo promítnout do této statistiky, když více respondentů bylo žen.

3. Jakého máš operátora? – Téměř jednoznačně až na věkovou kategorii 16-18 let vede T-Mobile. Co se ale týče pohlaví, o něco málo více mužů má O2 před T-Mobilem, naopak ženy jasně upřednostňují T-Mobile.

4. Od jaké značky vlastníš mobilní telefon? – Největší rozdíl v pořadí se odehrál v kategorii 26+, kde jasně vítězí Nokia. V nižších věkových kategoriích však vede Samsung dotahovaný japonským Sony. Tihle dva výrobci to tak jistě zúročí v dalších letech a náskok Nokie u starších generací stáhnou.

5. Kolik měsíčně utratíš za volání? – Lidé do 18 let utrácejí výrazně méně, jak ukazuje graf, do 200 stovek měsíčně utratí respondenti ve věku 13-18 let. Naopak v rozmezí 201-500 korun utratí lidé nad 18 let. Zajímavé je také srovnání ženy vs. muži. Nejvíce žen utratí mezi 201-500 korunami, zatímco muži do 200 korun. Muži pak ale utrácejí více ve vyšších rozmezích.

6. Používáš internet v mobilu? – Z celkového hlediska polovina používá a polovina nepoužívá. Překvapivé. A také překvapivé, že v rozmezí 13-15 let více respondentů používá internet v mobilu, zatímco v rozmezí 16-18 jej nepoužívá, a v dalších rozmezích jej zase respondenti používají. Internet v mobilu používají více muži než ženy.

7. Přijde ti, že platíš zbytečně moc za volání? – Komu nejvíce přijde, že je pro něj drahé volání? Tak není žádné překvapení, že je to věková skupina 26+ a více opět muži, než ženy. U žen dokonce vychází, že o trochu více ženám přijde, že platí akorát. Tak třeba mají lepší tarify, než muži ..

8. Byl bys pro, aby úřady nastavily strop cen služeb u operátorů? – čistě teoretická otázka. Rozhodně ano a jednoduše ano odpověděla valná většina respondentů.

9. Kolik mobilních telefonů vlastníš? – Celkem téměř 80% respondentů má 1 telefon. Více má jen pár procent dotázaných, a to 2 telefony (kolem 15%) a 3 a více telefonů (zhruba 5%).

10. Vlastníš smartphone? – Více než polovina dotázaných vlastní smartphone, ale překvapivě stále ještě přes 40% respondentů smartphone nemá. Téměř zrcadlové jsou pak výsledky u obou pohlaví, zatímco většina mužů má smartphone, většina žen smartphone ještě nevlastní.

Takový byl dotazník na téma lidé a telekomunikace v ČR. Překvapily vás některé výsledky?

ČLÁNKY:,
Praha spustila Wi-Fi v metru. Zatím ve zkušebním provozu

Praha spustila Wi-Fi v metru. Zatím ve zkušebním provozu

DNES  |    |  diskuze (1)

Praha se snaží nebojácně prorazit ve smetánce evropských metropolí a značně modernizuje. Postupný rozkvět začal například s novými tramvajemi, ve kterých se…

Léto skončilo a Geekbuying zlevňuje chytré produkty na sport

Léto skončilo a Geekbuying zlevňuje chytré produkty na sport

DNES  |    |  diskuze (0)

Jak už to tak bývá, na konci letní sezóny dochází k různým výprodejům. A jedním takovým je i akce u předního zahraničního…

Nokia představí tento týden nový smartphone. Bude to Nokia 7?

Nokia představí tento týden nový smartphone. Bude to Nokia 7?

DNES  |    |  diskuze (1)

Veškeré předchozí spekulace naznačovaly, že Nokia představí své další telefony až příští rok. Nyní se ale dozvídáme, že tomu tak nebude. Finská…

Mobilní zobrazení