Mobilizujeme.cz

Nexus 6: Únik z AnTuTu odhaluje královskou výbavu

  |  6 komentářů  |  autor:

Nejdříve se řešilo, kdo jej vyrobí, posléze mnohé zdroje tvrdily, že nikdy nespatří světlo světa. Nakonec se však tohoto zařízení dočkáme, ano, řeč je o připravovaném Nexusu 6. Spekulace ohledně nového referenčního telefonu od Googlu nabírají na síle, a nyní, díky slavnému benchmarku AnTuTu, známe i jeho specifikace.

Jeden z konceptů připravovaného Nexusu 6

Nový Nexus s kódovým označením „Shamu“ by měl být oním Nexusem 6, který bude mít poprvé na starosti Motorola, která ještě minulý rok Googlu patřila. Některé zdroje tvrdí, že Nexus 6 (spolu s letošním Nexusem 8) bude posledním Nexusem vůbec, jelikož příští rok by tato řada měla být nahrazena projektem Android Silver. Ať to dopadne jakkoliv, Nexus 6 je téměř jistý, pojďme se tedy podívat na předpokládanou výbavu.

Jedním z nejsledovanějších parametrů chytrých telefonů je bezesporu displej, Nexus 6 by měl nabídnou panel o úhlopříčce 5,2 palců s QHD rozlišením (2560 x 1440), tak jako LG G3. Srdcem telefonu se stane 4-jádrový Snapdragon 805 taktovaný na 2,6 GHz s grafickou jednotkou Adreno 420. Jelikož se jedná o referenční telefon samotného Googlu, nešetřilo se ani na operační paměti, k dispozici budete mít rovnou 3 GB RAM. Vnitřní paměť telefonu se zastavila na hodnotě 32 GB (i když se hovoří i o vyšší 64 GB variantě), bohužel se opět nedočkáme slotu na paměťové microSD karty. Polepší si také fotoaparát, který tentokrát nabídne 13 Mpx fotoaparát s podporou natáčení 4K videa, naopak přední kamerka s rozlišením 2,1 Mpx nijak nezaujme. Nexus 6 poběží na operačním systému Android, což není nikterak překvapující, nicméně tento telefon bude prvním smartphonem na světě, který nabídne nejnovější Android L.

Dle dalších informací by měl nový Nexus nabídnout i některé funkce z Motoroly Moto X, jako je bezdotykové ovládání hlasem i při vypnutém displeji a funkci Active Display pro notifikace přímo na displeji (Moto X k tomu využívá OLED displej, nabídne jej i Nexus 6?). Představení a oznámení Nexusu 6 bychom se měli dočkat již na podzim, zároveň s představením Nexusu 9 při finálním vypuštění Androidu L.

Jak se vám tyto specifikace líbí? Pořídili byste si takto vybavený Nexus?

zdroj: Cult of Android

ČLÁNKY:, , , ,
Vyměněný displej vám může hacknout telefon

Vyměněný displej vám může hacknout telefon

DNES  |    |  diskuze (0)

Rozbil se vám při prázdninových radovánkách displej vašeho smartphonu? Tak si dejte pozor, jakým displejem ten rozbitý nahradíte. Může se vám totiž…

Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

Recenze Samsung Galaxy J5 (2017): cesta do vyšších pater

DNES  |    |  diskuze (0)

Galaxy J5 patří i ve své třetí iteraci – určené pro rok 2017 – mezi nejzajímavější telefony střední třídy. Je opět o…

Nomofobie: jak moc nám naše smartphony škodí?

Nomofobie: jak moc nám naše smartphony škodí?

DNES  |    |  diskuze (0)

Žijeme v době smartphonů, tabletů, chytrých hodinek, zkrátka mobilních technologií. Pokud chceme, jako jednotlivci, udržet krok se světem, tak dříve nebo později…

Mobilní zobrazení