Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Huawei P20 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

New Star Soccer: fotbal, který vás chytne a už nepustí!

  |  2 komentáře  |  autor: redakce

Vážení mobilní pařmeni, dopředu upozorňuji, pokud trpíte nedostatkem času, tuto hru si v žádném případě nestahujte. Jedná se o opravdu návykovou záležitost! Já osobně mám odehráno dvanáct sezon a neodvážím si říct, kolik hodin jsem u této hry strávil.

New Star Soccer je sportovní simulátor, ve kterém se snažíte stát co nejlepší fotbalistou a je jen na vás, kolik trofejí nasbíráte. Hra je plně licencovaná, takže zde nechybí mistrovství světa, mistrovství Evropy a obě nejznámější klubové soutěže. Pro české hráče je také dobrou zprávou přítomnost první a druhé české ligy. Ale začněme pěkně od začátku. Jako 16letý borec absolvujete svůj první trénink, na jehož základě si vás vybere jeden z týmů. Nečekejte, že půjdete rovnou do Barcelony, nýbrž “pouze“ do nějakého týmu z nižší ligy. Poté to všechno může naplno začít. Tréninky, zápasy, prostě plnohodnotný život fotbalové hvězdy.

První věc, která asi každého nejvíce zajímá – Jak vypadá zápas? Mač má formu textového komentáře, kde se uvádí důležité momenty zápasu. Jakmile se ovšem v zápase dostanete k míči vy, hra se zobrazí v ptačí perspektivě. Ve většině případů budete útočit, ale občas budete muset zastavit rozvíjející se útok soupeře. Budete-li bránit, jednoduše musíte zastavit přihrávku soupeře. V útoku je to o něco složitější. Pokud jste na dostřel brance, tak můžete vystřelit nebo zkusit asistovat spoluhráči. Jestliže je branka ještě daleko, musíte nahrát spoluhráči, ale to neznamená, že se při akci nedostane balón zpátky k vám. Ovládání je velice jednoduché. Udáte sílu a směr míči, poté ho musíte správně nakopnout. Vždy však nebude lehké ho správně trefit, protože míč může přiletět ze shora nebo ze strany, a pak se snadno stane, že střela či nahrávka poletí úplně jinam, než jste chtěli. Často vám celou situaci ještě ztíží nepříjemný vítr. Důležité je říci, že počet akcí, do nichž se v zápase zapojíte, závisí hlavně na vašem vztahu s týmem.

Po skončení utkání se vám dostane hodnocení vašeho předvedeného výkonu v podobě známky od 1 do 10. Při hodnocení se bere v potaz kolik branek, asistencí a nahrávek jste měli. To vše má také vliv na vztah s vedením, týmem a fanoušky. Boss samozřejmě bude chtít vidět co nejvíce gólů, ale naopak spoluhráči očekávají hodně přihrávek. A fanoušky uspokojí hlavně výsledek zápasu. Dobré hodnocení také zvyšuje tzv. Star rating, tedy jaká hvězda jste. Občas vás nemine ani pozápasový rozhovor, který opět může vylepšit váš Star rating.

Co hra nabízí kromě zápasů a tréninků? Jednoduchá odpověď zní: překvapivě mnoho. Ale taková odpověď by vás asi plně neuspokojila. Velice důležitou věcí kromě tréninku fotbalových dovedností je i udržování dobrých vztahů s vedením, týmem, fanoušky, sponzory a případnou přítelkyní. Toho dosáhneme buď dobrými výkony v zápase, nebo hraním jednoduché hry, a to pexesa. Jako superstar samozřejmě vyděláváte mnoho peněz a co s nimi? Třeba si můžete pořídit zlaté hodinky, jachtu nebo ostrov. Přece jako fotbalista musíte mít nějaký styl! A když máte styl, tak se o vás začnou zajímat i ženy.

Další možností, jak utratit peníze, je třeba kasino, tam si můžete zahrát Black Jack, ruletu, automaty nebo si zasázíte na koně. New Star Soccer nabízí i možnost pořídit si vlastního koně, prostě je toho mnoho, takže nudu určitě při této hře v žádném případě nečekejte. Důležitým aspektem je provázanost všech věcí ve hře, například když si koupíte nějakou nemovitost, tak lépe regenerujete po zápase nebo pořízením obleku se o vás začne více psát v novinách, kde budou obdivovat váš dobrý vkus. Ano je tomu, i tisk je přítomný ve hře, kde o vás budou psát nejrůznější věci, třeba o rozchodu s přítelkyní, či hodnotit vaše úžasné zápasové výkony. Klidně se může stát, že vám před zápasem někdo nabídne úplatek, ale vzít ho se nevyplácí. Váš vztah s fanoušky by tím mohl vzít za své.

Ve hře se nachází i plno statistik, kde jednou z těch zajímavých je z jaké nejdelší vzdálenosti jste dali gól. Já osobně dal gól i ze 48,9 metrů, pokud jste mě někdo překonal, dejte vědět do komentářů článku.

Kdybych měl tomuto simulátoru fotbalové kariéry něco vytknout, bylo by to zpracování zápasů, kde vidím potenciál pro zlepšení. Grafika a fyzika utkání nenabízí takovou kvalitu, jakou by mohla a i textových komentářů by mohlo být vícero. Neoddiskutovatelné však je, že New Star Soccer nabízí originální možnost, jak si splnit klukovský sen a zkusit si profesionální kariéru fotbalisty a třeba i zvednout nad hlavu pohár světového šampiona! (poznámka: Hru je možno si vyzkoušet zcela zdarma na internetu)

návykovost návykovost
licence (české ligy) ze začátku méně přehledná orientace ve hře
investované peníze se opravdu vyplatí zápasy by mohly být lépe zpracovány
nápaditost a originalita

Hodnocení: 9/10

Žánr: Sportovní simulátor

Dostupnost: iOS (zdarma), Android (59,99 Kč)

Autorem článku je čtenář Josef Korkisch.

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
roman
roman

nahravka 41 metrov
a gol som dal 42,4 metra

roman
roman

gol 45m

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Nové Android telefony mají předinstalovaný malware

Nové Android telefony mají předinstalovaný malware

DNES  |  Martin Skořepa  |  diskuze (1)

Ve virové laboratoři Avast Threat Labs identifikovali mobilní adware, který je předinstalovaný na tisících nových Android telefonech po celém…

Autíčko místo navigační šipky? U Google Map je to nyní možné

Autíčko místo navigační šipky? U Google Map je to nyní možné

DNES  |  Radek Chlup  |  diskuze (0)

Aplikace Google Mapy nyní umožňuje nahradit navigační šipku v režimu navigování netradiční ikonkou vozidla. Společnost vybrala řadu roztomilých automobilů, ze kterých…

Změna značení: Samsung končí s letopočtem u svých telefonů

Změna značení: Samsung končí s letopočtem u svých telefonů

DNES  |  Martin Skořepa  |  4 komentáře

V posledních letech Samsung pojmenovával některé telefony nejen písmenem dle vybrané řady a číslem podle stupně vybavenosti (např. A3,…

Mobilní zobrazení