Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Neobvyklá cena Google Glass: Výroba $80, prodej za $1500

  |  18 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Produkt typu Google Glass může pro mnohé působit celkem futuristicky, jeho výroba přesto vychází jen na zhruba 80 dolarů. Za samotný prodej si pak Google účtuje částku, kterou jen málokdo dokáže utratit za nový smartphone.

Marže výrobce na chytrých brýlích Google Glass dosahuje 95 %. Své vývojáře (a nyní i několik běžných zákazníků) tak rozhodně Google nešetří. Zatímco vyrobit tento produkt stojí asi 80 dolarů (1600 korun), z prodeje jde Googlu rovných 1500 dolarů (téměř 30 tisíc korun). K této informaci došel zahraniční web TechInsights, který se mimojiné věnuje rozebíráním populárních elektronických zařízení a dohledáním ceny jejich jednotlivých součástek.

Na kolik vychází která součástka? Podívejte se na pár nejzajímavějších:

  • displej: 3 dolary
  • baterie: 1,14 dolarů
  • kamera: 5,66 dolarů
  • procesor: 13,96 dolarů
  • konektivita: 10,79 dolarů

Je podle vás cena Google Glass přiměřená? Nebo je naopak správné, že si Google účtuje takovou částku za produkt, který de facto nemá zatím výraznou konkurenci?

zdroj: TechInsights

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Já

Cena je sice vysoká, ale vývoj takových brýlí stál určitě oobrovské peníze a je jasné, že i tohle se v ceně promítne.

kozusnik
kozusnik

Ano, cena se promítne, vývoj aby stál 95% marži? :D to je trochu moc, ne?

Já

Já neříkám že 95% částky je zaplacený vývoj. Chtěl jsem říct, že se nemůžeš dívat jenom na cenu sučástek, ale musíš vzít v úvahu i další faktory ketré si do ceny těch brýlí započítají viz ten vývoj, marketing, výroba atd. A taky tahle firma je tu na prachy, není to dobročinná organizace. Je jasný, že na takovém produktu který ještě nemá konkurenci si přirazí nemalou částku. Ale jestli je ta cena opodstatněná to nevím. Já osobně bych chytré brýle zatím nechtěl, s tím co to dnes umí je to k ničemu.

kozusnik
kozusnik

Souhlasím.

miltill
miltill

Ať je to tak nebo tak 95% je sakra přepísklé,navíc je to celkem dost zbytečnost a za tu cenu už vůbec.

Michal
Michal

Vemte si, že za Bugatti Veyron zaplatíte něco přes 30 Milionů a i tak na tom Bugatti tratí nějakých 100M na 1 kus díky vývoje co tomu předcházel.

loko
loko

cena je sice vysoká, ale musí se prostě zaplatit vývoj. Když se budeme držet mobilních technologií…co například takové tlačítko Pressy? Cena 540 Kč, výrobní náklady podle mě tak 20 Kč(soudě dle Mikey za koncovou cenu 19Kč) Je to dokonce mnohem vyšší marže oproti Google Glass.

grid
grid

Ať si vývoj stojí co chce, co je mi po tom. Já bych za to nedal ani těch 80$.

Roman
Roman

Souhlasím. Co jsem?Nejaky sponzor vývoje? Kdyz je budu chtít,počkám si na Číňana s třetinovou cenou. (OnePlusOne)

blue.sun
blue.sun

Nepočkáš, protože bez sponzorů vývoje nikdo nic nevymyslí. Ale jo, jen dál podporujte čínské plagiátory a bastlíře bez vlastní invence, brzy nebudete mít nic…

Michal
Michal

Vemte to tak, když to technologii nikdo nevyvine, tak nebude mít Číňan co kopírovat a vy utřete nos i s třetinovou cennou ;)

kazan
kazan

To ja bych za to dal 80 dolačů…Ale pak bych to hned obratem prodal.Je to sračka.

Heimdall
Heimdall

Je třeba si uvědomit, že se jedná relativně o technologickou novinku a hlavně to není zatím žádná „masovka“. Pokud se to uchytí a nastoupí masová výroby tak cena klesne a bude IMO tak desetinová. Stačí si vzpomenout kolik stály mobily v jejich začátcích.

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Huawei P20 Plus nabídne velkou baterii či Always on displej

Huawei P20 Plus nabídne velkou baterii či Always on displej

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  2 komentáře

Huawei si pro letošní rok chystá několik zajímavých kousků. Jedním z nich bude model P20 Plus, o kterém již například víme,…

Vlaštovka ovládaná telefonem PowerUp Dart jde do prodeje

Vlaštovka ovládaná telefonem PowerUp Dart jde do prodeje

DNES  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Roku 2014 představila firma PowerUp papírovou vlaštovku s vrtulkou, kterou lze ovládat mobilem. Dnes, když už projekt na Indiegogo překonal o…

Xiaomi Mi Mix 2S představuje na uniklém videu ovládací prvky

Xiaomi Mi Mix 2S představuje na uniklém videu ovládací prvky

DNES  |  Jakub Fišer  |  diskuze (0)

Není to tak dávno, co jsme informovali o tom, že se čínská společnost Xiaomi pokouší okoukat od kalifornského Applu jeho povedená…

Mobilní zobrazení