Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace | jak funguje čtečka tváře

Největší operátor světa se dohodl s Applem a začne nabízet iPhony

  |  3 komentáře  |  autor: Lukáš Grygarčík

Telekomunikační společnost China Mobile, která se pyšní titulem největšího mobilního operátora v Číně a zároveň také vůbec největšího operátora na Zemi, uzavřela s americkým Applem dlouho očekávanou dohodu o prodeji iPhonů ve vlastní síti.

Dohoda Applu značně otevře dveře k aktuálně největšímu a nejrychleji se rozvíjejícímu trhu bezdrátové mobilní komunikace na světě. Operátor China Mobile má přes 750 milionů zákazníků (což je mimochodem například 7 krát více než kolik má největší americký operátor Verizon) a kdyby si jen 1% z nich zakoupilo nový iPhone, tak Apple prodá 7,5 milionu smartphonů s nakousnutým jablíčkem ve znaku.

Největší operátor světa se dohodl s Applem a začne nabízet iPhony

Obrovský čínský trh v sobě zkrátka skrývá ohromný potenciál a přibývá množství mladých movitějších Číňanů, kteří touží po tom vlastnit značkové zboží a luxusnější produkty, kterými se chtějí odlišit od ostatních a Apple si je toho dobře vědom. Americký výrobce elektroniky tak očekává, že se mu podaří měsíčně prodat 1,5 milionu iPhonů, což by znamenalo 17% růst prodejů ve světě oproti uplynulému fiskálnímu roku.

Společnost China Mobile byla doposud jedním z posledních větších světových operátorů, který nenabízel smartphony od amerického giganta, ale to by se mělo změnit již ve středu 18. prosince, kdy by měly být iPhony 5S a 5C zařazeny do nabídky operátora, přičemž předobjednávky by měly být zahájeny již dnes.

Zahájení prodeje iPhonů má proběhnout ve stejný den jako představení nové 4G LTE sítě čínského operátora a nejedná se o náhodu, jelikož zástupci China Mobile se nechali slyšet, že dokud nová síť nebude zprovozněna, tak se iPhony prodávat nezačnou. Čínská vláda totiž dlouho blokovala použití LTE na čínském území a až nyní dala konečně operátorům zelenou k tomu, aby začali používat nejrychlejší sítě čtvrté generace.

Největší operátor světa se dohodl s Applem a začne nabízet iPhony

Další důvod, kvůli kterému se iPhony dostávají do nabídky China Mobile až nyní, je, že iPhony dříve nepodporovaly standard TD-LTE, který je nutný k fungování zařízení v síti tohoto operátora. Nové iPhony již ovšem tento standard podporují, navíc Apple získal všechny potřebné licence a tak již nic nebrání vstupu jablečných telefonů do nabídky největšího operátora. Doposud byly v Číně iPhony nabízeny pouze u menších operátorů, kteří provozovali smartphony od Applu ve svých 3G sítích.

Bude tak tedy jistě zajímavé sledovat, jak uvedení iPhonů 5S a 5C do nabídky největšího světového operátora zahýbe s celkovými prodeji těchto zařízení. Navíc smlouva o prodeji iPhonů by mohla být předzvěstí toho, že bychom se brzy u China Mobile mohli dočkat také zahájení prodeje tabletů se znakem nakousnutého jablka na zádech. Zatím však není jasné, jaké budou ceny iPhonů ani služeb LTE, dá se však předpokládat, že budou k dispozici různé balíčky kombinující výhodnou nabídku iPhonu spolu s využitím 4G sítí.

Zdroj: China Mobile (přeloženo) via: PhoneArena, GSM Arena

ČLÁNKY:, , , , , ,
Maraton soutěží – Vyhrajte Samsung Galaxy A5 (2017) a další ceny

Maraton soutěží – Vyhrajte Samsung Galaxy A5 (2017) a další ceny

DNES  |  redakce  |  diskuze (1)

Unikátní maraton soutěží při příležitosti 10 let redakce Mobilizujeme.cz pokračuje tento týden s dalším povedeným smartphonem, tentokrát od Samsungu. Skvěle vybavený,…

Samsung nechá uživatele iPhonů otestovat Galaxy Note 8

Samsung nechá uživatele iPhonů otestovat Galaxy Note 8

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Samsung zahájil v domovské Jižní Koreji program Galaxy Experience, v jehož rámci mohou majitelé iPhonů otestovat konkurenční telefony Galaxy Note 8…

Jaký smartphone do 6000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

Jaký smartphone do 6000 Kč? Poradíme, z čeho vybírat

VČERA  |  Luboš Srb  |  3 komentáře

Jaký smartphone v ceně do 6000 korun vybrat v roce 2017, třeba na blížící se Vánoce? Máme pro vás několik redakčních…

Mobilní zobrazení