Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | zpomalování iPhonů | bezrámečkové telefony | Galaxy S9 | čínské telefony | Android Oreo aktualizace

Největší operátor světa se dohodl s Applem a začne nabízet iPhony

  |  3 komentáře  |  autor: Lukáš Grygarčík

Telekomunikační společnost China Mobile, která se pyšní titulem největšího mobilního operátora v Číně a zároveň také vůbec největšího operátora na Zemi, uzavřela s americkým Applem dlouho očekávanou dohodu o prodeji iPhonů ve vlastní síti.

Dohoda Applu značně otevře dveře k aktuálně největšímu a nejrychleji se rozvíjejícímu trhu bezdrátové mobilní komunikace na světě. Operátor China Mobile má přes 750 milionů zákazníků (což je mimochodem například 7 krát více než kolik má největší americký operátor Verizon) a kdyby si jen 1% z nich zakoupilo nový iPhone, tak Apple prodá 7,5 milionu smartphonů s nakousnutým jablíčkem ve znaku.

Největší operátor světa se dohodl s Applem a začne nabízet iPhony

Obrovský čínský trh v sobě zkrátka skrývá ohromný potenciál a přibývá množství mladých movitějších Číňanů, kteří touží po tom vlastnit značkové zboží a luxusnější produkty, kterými se chtějí odlišit od ostatních a Apple si je toho dobře vědom. Americký výrobce elektroniky tak očekává, že se mu podaří měsíčně prodat 1,5 milionu iPhonů, což by znamenalo 17% růst prodejů ve světě oproti uplynulému fiskálnímu roku.

Společnost China Mobile byla doposud jedním z posledních větších světových operátorů, který nenabízel smartphony od amerického giganta, ale to by se mělo změnit již ve středu 18. prosince, kdy by měly být iPhony 5S a 5C zařazeny do nabídky operátora, přičemž předobjednávky by měly být zahájeny již dnes.

Zahájení prodeje iPhonů má proběhnout ve stejný den jako představení nové 4G LTE sítě čínského operátora a nejedná se o náhodu, jelikož zástupci China Mobile se nechali slyšet, že dokud nová síť nebude zprovozněna, tak se iPhony prodávat nezačnou. Čínská vláda totiž dlouho blokovala použití LTE na čínském území a až nyní dala konečně operátorům zelenou k tomu, aby začali používat nejrychlejší sítě čtvrté generace.

Největší operátor světa se dohodl s Applem a začne nabízet iPhony

Další důvod, kvůli kterému se iPhony dostávají do nabídky China Mobile až nyní, je, že iPhony dříve nepodporovaly standard TD-LTE, který je nutný k fungování zařízení v síti tohoto operátora. Nové iPhony již ovšem tento standard podporují, navíc Apple získal všechny potřebné licence a tak již nic nebrání vstupu jablečných telefonů do nabídky největšího operátora. Doposud byly v Číně iPhony nabízeny pouze u menších operátorů, kteří provozovali smartphony od Applu ve svých 3G sítích.

Bude tak tedy jistě zajímavé sledovat, jak uvedení iPhonů 5S a 5C do nabídky největšího světového operátora zahýbe s celkovými prodeji těchto zařízení. Navíc smlouva o prodeji iPhonů by mohla být předzvěstí toho, že bychom se brzy u China Mobile mohli dočkat také zahájení prodeje tabletů se znakem nakousnutého jablka na zádech. Zatím však není jasné, jaké budou ceny iPhonů ani služeb LTE, dá se však předpokládat, že budou k dispozici různé balíčky kombinující výhodnou nabídku iPhonu spolu s využitím 4G sítí.

Zdroj: China Mobile (přeloženo) via: PhoneArena, GSM Arena

ČLÁNKY:, , , , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
pauletakk
pauletakk

Spíš ve středu 18. PROSINCE, ne? :)

Luboš Srb
Luboš Srb

Pravda, ani Lukáš, ani já jsme si toho nevšimli, díky za opravu!

A.
A.

„bychom se brzy u China Mobile mohli dočkat také zahájení prodeje tabletů se znakem nakousnutého jablka na zádech“
Vazne nekoho zajima ze nejakej operator v Cine mozna bude prodavat tablety? :-)

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi potvrzuje chybu, k níž dochází při slučování kontaktů

Xiaomi potvrzuje chybu, k níž dochází při slučování kontaktů

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Xiaomi nedávno potvrdilo chybu, která má na svědomí podivné slučování kontaktů na některých telefonech. Společnost se problémem intenzivně zabývá a tvrdí,…

Alcatel 3C: odlehčený smartphone s 18:9 displejem

Alcatel 3C: odlehčený smartphone s 18:9 displejem

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Společnost TCL, která má na starost výrobu telefonů Alcatel, zkraje ledna potvrdila, že na MWC v Barceloně představí tři nové řady…

Huawei má ultrarychlé nabíjení: z 0 na 48 % stačí jen 5 minut

Huawei má ultrarychlé nabíjení: z 0 na 48 % stačí jen 5 minut

DNES  |  Tomáš Richter  |  diskuze (0)

Laboratoře Huawei Watt Lab ohlašují možnost ještě rychlejšího dobíjení – tzv. fast charge nové generace. Svět obletělo video, ve kterém na…

Mobilní zobrazení