Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Největší neduhy uživatelů smartphonů. Dopouštíte se jich také?

  |  komentovat  |  autor: Jakub Vrbický

Počet uživatelů mobilních telefonů nezadržitelně vzrůstá. Tato skutečnost se týká především mobilů, které se pyšní přívlastkem „chytrý“. Spousta jejich uživatelů si však neuvědomuje, jak moc jsou náchylní k tomu, aby bylo nahlíženo do jejich soukromí.

Společnost Protect Your Buble, která se zabývá pojišťovnictvím, uvedla seznam věcí, které uživatelé Martinsonů podceňují a vystavují se tak výraznému riziku.

V 62 % případů uživatelé nepoužívají hesla. Jedná se však o naprosto základní ochranu, která sice před krádeží neochrání, může ale zabezpečit spoustu dat ve vašem telefonu či zabránit přístup do aplikací, u nichž je nastaveno automatické přihlašování.

Mobilni-neduhy

S touto skutečností souvisí i fakt, že 32 % uživatelů chytrých telefonů ukládá soukromá hesla do svých telefonů, a tak se v případě odcizení vystavují velkému riziku.

Stejně tak jako u počítačů i zde se setkáme s phisingem. Jde o roboticky rozesílané emaily, které vás mají donutit k rozkliknutí odkazu, přičemž bude následovat krok zadání osobních údajů, jež budou v budoucnu použity proti vám. Takových mailů se denně rozešle 156 milionů.

Mobilni-neduhy-prazdniny

Dalším velmi častým neduhem je sdílení fotek z dovolené na sociálních sítích. Většinu lidí by ani nenapadlo, že je tento krok může stát jak peníze, tak majetek. Pro zloděje není problém na internetu vyhlídnout oběť, u níž si právě díky uploadovaným fotkám z dovolené ověří, že se nachází mimo domov. Zloděj tedy potom může začít vesele řádit ve vašem příbytku.

Dvacet pět procent lidí užívajících smartphony pak čelí sobě samým. Svůj telefon nechávají na pospas své neopatrnosti a bezohlednému používání. Přitom by stačila tak malá ochrana, jako je pouzdro v hodnotě pár stovek korun.

Patříte k výše zmíněným lidem, kteří svou neopatrností vystavují sebe a možná i své blízké reálnému riziku? Máte-li nějaké zkušenosti s výše zmíněnými tématy, neváhejte a podělte se o ně s námi.

Zdroj: PhoneArena.com

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
První čtečku otisků prstů pod displejem přinese čínské Vivo

První čtečku otisků prstů pod displejem přinese čínské Vivo

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Společnost Synaptics je lídrem v oblasti biometrických technologií. Před pár dny pak představila snímač otisků prstů, který je…

Recenze Huawei P9 Lite mini: s dvojitou zeštíhlující kúrou

Recenze Huawei P9 Lite mini: s dvojitou zeštíhlující kúrou

VČERA  |  Michal Maňák  |  diskuze (0)

Huawei vždycky exceloval, pokud šlo o dobře vybavené telefony za slušnou cenu. Otázkou proto je, jak ustojí situaci,…

Huawei P11 by měl být představen v prvním čtvrtletí roku 2018

Huawei P11 by měl být představen v prvním čtvrtletí roku 2018

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

O smartphonu Huawei P11 jsme se již dozvěděli pár zajímavých informací. Dle spekulací to tak vypadá, že se…

Mobilní zobrazení