Mobilizujeme.cz

Nejočekávanější zařízení 2. poloviny roku 2014. Tady jsou!

  |  21 komentářů  |  autor:

Blíží se veletrh IFA v Berlíně a další události, na kterých dojde k představení celé řady produktů. Pokud se vyplní současné předpoklady, měli bychom se letos dočkat ještě velmi zajímavých kousků. Pojďme se podívat pravděpodobně na ty nejočekávanější.

Apple iPhone 6

 • předpokládané datum představení: 9. září

iPhone 6 je bezpochyby jedním z hlavních přístrojů tohoto článku. Nabídne nový chip Apple A8 s dvoujádrem s takty 2 GHz. Zvýšena by měla být i paměť RAM na 2 GB. Zachována bude čtečka otisků prstů Touch ID. Největším lákadlem je však displej, který povyroste na 4,7 palce. Uvidíme, jaké vychytávky ještě Apple přinese.

Apple iPhone Air

 • předpokládané datum představení: prosinec

iPhone Air je také dlouho očekávaný přístroj. Jeho hlavní doménou bude především velikost phabletu a displej s úhlopříčkou 5,5 palce. Chce konkurovat zaběhlé konkurenci v podobě Samsungu a LG. Bude lehce výkonnější než iPhone 6 (vyšší takt u A8 a 2 GB RAM). Chybět nebude ani Touch ID.

Apple iWatch

 • předpokládané datum představení: prosinec

iWatch jsou dlouho spekulovaným kusem hardwaru, jejichž představení se předpokládalo již dříve. Přinesou celou řadu vychytávek a usnadní ovládání především rozměrnějšího iPhonu Air. Podle posledních informací budou disponovat safírovým sklíčkem displeje.

Apple iPad Air 2

 • předpokládané datum představení: listopad

iPad Air 2 přijde zřejmě opět s 9,7-palcovým displejem a pár dalšími vylepšeními. Jistě naroste výkon (Apple A8?) a těšit se můžeme i na Touch ID. Tělo by mělo získat tenčí profil.

Apple iPad mini 3

 • předpokládané datum představení: říjen

iPad mini 3 nebo iPad mini Air, jméno ještě není jisté, přijde také s výkonnějším hardwarem (Apple A8?). Tělo se ztenčí ze 7,5 na 5,25 mm. Displej dosáhne stejné úhlopříčky 7,9 palce.

Google Nexus 6

 • předpokládané datum představení: říjen, listopad

U nového Nexusu 6 by měla opět narůst úhlopříčka, konkrétně na 5,2 palce s rozlišením 2560 x 1440 (QHD). O vysoký výkon se postará Qualcomm Snapdragon 805, k němuž se přidá 3 GB RAM. Přístroj by měl přijít s novým Androidem L.

Google Nexus 8

 • předpokládané datum představení: září

Vysoký výkon zajistí Nexusu 8 64-bitový procesor Tegra a v případě LTE verze chipset od Qualcommu. Zajímavých je také 4 GB RAM (2x 2 GB). Dočkat bychom se u nového Nexusu měli i prémiového vzhledu, který předchozím generacím spíše chyběl.

HTC One (M8) s Windows Phone 8.1

 • předpokládané datum představení: konec roku

Jediný rozdíl mezi oběma modely HTC One (M8) bude operační systém. Původní přinesl Android, nově se v něm objeví Windows Phone 8.1. Výkon, velikost i prémiový vzhled by měl být zachován. Neměl by chybět Snapdragon 801, 2 GB RAM či 5-palcový Full HD displej.

Microsoft Surface Mini

 • předpokládané datum představení: zima, jaro 2015

Tablety Microsoft Surface jsou pro Českou republiku spíše méně častým zbožím. I tak je verze Mini velmi očekávaným zařízením. Přijít by měla se systémem Windows 8.1 a nabídnout displej o velikosti nezvyklých 7,5 palce.

Motorola Moto X+1

 • předpokládané datum představení: 4. září, listopad

Ke zvyšování úhlopříčky dojde i v případě Moto X+1. Ta se vystoupá na 5,2 palce a rozlišení displeje naroste na Full HD. Procesor by měl nabídnout Snapdragon 801 doplněný o 2 GB RAM. Zlepší se i parametry fotoaparátu.

Motorola Moto 360

 • předpokládané datum představení: 4. září

Chytré hodinky slaví v poslední době rozmach a hodně výrobců je přidává do své produktové palety. Motorola není výjimkou. Přinést by měla smartwatch Moto 360 celkem tradičního, ale zároveň líbivého vzhledu. Budou totiž kulaté a zřejmě kovové.

Nokia Lumia 1030

 • předpokládané datum představení: podzim

O Lumii 1030 se toho zatím příliš neví. Očekává se od ní ale kompaktnější tělo, než měla 1020 a zárověň zlepšení v oblasti i dnes nejlepšího fotoaparátu ve smartphonech. Procesorem bude zřejmě výkonné 4-jádro z dílny Qualcomm a sekundovat mu bude 2 až 3 GB RAM. Windows Phone 8.1 je samozřejmostí.

Samsung Galaxy Alpha

 • představen 13. srpna

Galaxy Alpha je prémiovým produktem Samsungu, který chce přímo čelit budoucímu iPhonu 6. Rám přístroje je vyroben z kovu. Jeho výbava čítá 4,7-palcový HD displej, procesor Exynos 5430 Octa či 2 GB RAM.

Samsung Galaxy Note 4

 • předpokládané datum představení: 3. září

Displej zápisníku Galaxy Note 4 zůstane na hodnotě 5,7 palce s narostlým rozlišením na QHD. Pohánět ho bude dle oblasti buď procesor Snapdragon 805 nebo dosud neznámý Exynos 5433. Doplní ho 3 GB RAM a neměl by chybět ani fotoaparát s optickou stabilizací.

Sony Xperia Z3

 • předpokládané datum představení: 3. září

Xperia Z3 je jedním ze 2 očekávaných zařízení firmy Sony. Disponovat by měla 5 až 5,5-palcovým Full HD displejem (spekuluje se o 5,15″). Změn oproti předchůdci by mělo být minimum, včetně procesoru Snapdragon 801 či 3 GB RAM.

Sony Xperia Z3 Compact

 • předpokládané datum představení: 3. září

I příznivci kompaktních telefonů se dočkají. Přijde totiž zmenšená verze výše zmíněné Xperie, a to Z3 Compact. Přinese zřejmě Full HD panel o velikosti 4,3 až 4,7 palce (často zmiňována 4,6″). O výkon se postará taktéž Snapdragon 801 a spíše 2 GB RAM, možné jsou i 3 GB.

Xiaomi Mi4

 • představen: 17. července

I v případě čínského dravce Xiaomi Mi4 nedošlo k tak velkým změnám oproti předchůdci. Tělo se celkově zmenšilo. Displej má úhlopříčku 5 palců a rozlišení Full HD. Procesor je Qualcomm Snapdragon 801 a pomáhá mu 3 GB RAM. Výrobce láká především cenovou politikou.

Na který z přístrojů se těšíte nejvíce?

ČLÁNKY:, ,
Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

Malým dětem nedávejte telefon, zkuste raději chytrou hračku

DNES  |    |  diskuze (1)

Dávat telefon už malému dítěti odborníci nedoporučují. Co je ovšem jednoznačně vhodné, jsou různé hračky. A pokud nechcete zůstat jen u těch…

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

U iPhonu 8 zaplatíte víc za výměnu zadního než předního skla

DNES  |    |  7 komentářů

Při pohledu na zadní kryt nového iPhonu 8 a 8 Plus musí každého bezpodmínečně zaujmout jeho lesk. Už jen při pomyšlení, že…

Android 8.0 Oreo trápí nečekané problémy s budíkem

Android 8.0 Oreo trápí nečekané problémy s budíkem

DNES  |    |  diskuze (1)

Není žádným překvapením, že nejnovější Android trápí od spuštění několik málo problémů. O jejich budoucí opravě není pochyb, ovšem nyní vám i…

Mobilní zobrazení