Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Huawei Mate 10 | bezrámečkový telefon | iPhone X | čtečka tváře | Galaxy S8 | Android Oreo aktualizace

Nejlepší mobilní aplikace pro cyklisty [iOS]

  |  1 komentář  |  autor:

Počasí nám v poslední době moc nepřeje, ale ideálních podmínek se letos ještě určitě dočkáme. Mluvíme o podmínkách pro cyklisty, milovníky horských cest nebo dlouhých vyčerpávajících silnic, kteří zčásti podporují i moderní technologie.

Strava Cycling

Údajně nejlepší aplikace pro cyklisty, tak trochu založená i sociálně. Je schopna synchronizace s androidími telefony a navigacemi Garmin. Umožňuje hledat, nahrávat a sledovat jízdy, analyzovat jejich průběh, měřit spálené kalorie a účastnit se výzev. Samozřejmostí je zobrazení mapy trasy, obdobně jako nadmořské výšky nebo několika typů rychlostí (průměrná, aktuální či nejvyšší).

sc sc-2

Aplikace je zaměřená na zkušenější a náročnější cyklisty. V daném okruhu několika desítek kilometrů vyhledává další cyklisty, kteří mezi sebou porovnávají výsledky z absolvovaných časovek na daných tratích. Verze Premium navíc obsahuje funkci pro analýzu srdečního tepu a odborné přípravy, které uživateli pomohou pochopit jeho silné a slabé stránky v průběhu jízdy.

Cena: zdarma (základní verze) / $6 měsíčně (premium verze)
Kompatibilita: iPhone, iPod touch a iPad; vyžaduje iOS 5.0 nebo vyšší
Možnost stažení: App Store

Map My Ride

Na internetu bychom se o aplikacích Map My Ride a Strava Cycling dočetli nemálo informací, především vzhledem k obrovské rivalitě, která mezi nimi panuje. Tímto tématem jsou zahlceny i diskuzní fóra, kde se uživatelé dohadují o tom, který ze zástupců plní úkoly lépe. Jako vítěz však obvykle končí prvně jmenovaná aplikace – Strava Cycling.

mmr mmr-2

V základu bychom nenašli příliš mnoho rozdílů. Nedávná aktualizace vyplnila menší trhlinu v návrhu jízdních tras. Aktuální vydání tak disponuje sadou nástrojů pro pokročilé plánování cyklistických výletů nejen po České republice. Aplikace dále zvládá exportovat mapy do formátu GPX, sdílet absolvované okruhy, zobrazovat základní hodnoty týkající se rychlosti, stoupání, převýšení nebo spálených kalorií. V neposlední řadě obsahuje i upravené verze pro běžce, chodce, turisty a triatlonisty.

Dostupné je i pokročilejší Premium vydání, jenž zahrnuje tréninkové plány, vyhledávání tras zveřejněných jinými uživateli, zaznamenávání jízd do kalendáře, pomoc při speciálním doplňování stravy, hledání plánovaných cyklistických závodů v okolí či automatické synchronizace s webovými službami Map My Ride.

Cena: zdarma (základní verze) / $5.99 měsíčně (premium verze)
Kompatibilita: iPhone, iPod touch a iPad; vyžaduje iOS 5.0 nebo vyšší
Možnost stažení: App Store

Bike Repair

I když se jedná o placenou aplikaci, nabízené funkce se stávají důležitými pro každého cyklistu, který preferuje delší trasy po různých typech terénů. K dispozici je 64 podrobných návodů obohacených více než třemi sty fotografií, které vám pomohou s opravou důležitých součástí jízdního kola. Ať už se ztrácíte při výměně duše nebo utahování brzd, ve všech případech jsou připraveny materiály pro bezproblémovou opravu.

br br-1

Veškeré provedené opravy jsou ukládány do historie, takže si později dohledáte vzniklé problémy a můžete je řešit důkladněji než během cestování. Nedílnou součástí se stává i nákupní rádce, který české uživatele spíše informuje o přibližných cenách, než obchodech, kde lze náhradní díly pořídit. Na závěr se vývojáři zaměřili na rady při oblékání v jednotlivých teplotních fázích.

Cena: $3.99 jednorázově
Kompatibilita: iPhone, iPod touch a iPad; vyžaduje iOS 5.0 nebo vyšší
Možnost stažení: App Store

Ať už vás trápí smysl pro orientaci nebo bezmoc při opravách důležitých částí jízdního kola, v obou případech se vám nejméně jedna ze zmiňovaných aplikací bude hodit. Vhod může přijít také některá z víceúčelových aplikací pro několik sportů: například RunKeeper, Endomodo a jím podobné.

Image courtesy of highprofileclothing.com

ČLÁNKY:
První vyrobená dávka iPhonů X prý obsahuje jen 46 500 kusů

První vyrobená dávka iPhonů X prý obsahuje jen 46 500 kusů

DNES  |    |  diskuze (1)

Že bude výroční iPhone X těžce nedostatkové zboží, tedy minimálně při zahájení prodeje, o tom nebylo žádných pochyb. Ale že bude mít…

Huawei Mate 10 Porsche Design: ještě o kousek vytříbenější

Huawei Mate 10 Porsche Design: ještě o kousek vytříbenější

DNES  |    |  diskuze (0)

Nová řada Mate 10 od Huawei čítá nejen klasický model Mate 10, vybavenější Mate 10 Pro, či naopak cenově dostupnější Mate 10…

Víme, které telefony Huawei dostanou Android 8 Oreo

Víme, které telefony Huawei dostanou Android 8 Oreo

DNES  |    |  diskuze (1)

Huawei nám při příležitosti představení nových modelů řady Mate 10 prozradil, které telefony se dočkají aktualizace na nejnovější Android 8 Oreo. Tip: Dostanete…

Mobilní zobrazení