Mobilizujeme.cz

Trendy: Soutěž o telefon Sony | jak vybrat telefon | Huawei Mate 20 Pro | Android 9 Pie aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Nejlepší dual SIM telefony na trhu (3. díl – nejlevnější smartphony)

  |  3 komentáře  |  autor: Lukáš Grygarčík

Dual SIM telefony jsou stále oblíbenější, jejich nabídka se rozšiřuje a prodeje stoupají. Pojďme si tedy říct něco o této technologii a představit si nejlepší a nejzajímavější telefony s podporou dvou SIM karet, které jsou k dostání na našem trhu a nakonec i mimo něj.

HTC One Dual SIM back

V prvním díle našeho miniseriálu jsme si představili dual SIM technologii v telefonech, řekli si její výhody a nevýhody a zaměřili jsme se také na to, jaké je postavení takovýchto telefonů na českém trhu. V dalších dílech si představíme konkrétní přístroje, které jsou nějakým způsobem zajímavé, je o ně velký zájem či dokážou nalákat na dobrý poměr ceny a výkonu. Ve druhém díle to byly klasické „hloupé“ telefony bez operačního systému. V tom dnešním se pak zaměříme na nejlepší přístroje v kategorii nejlevnějších dual SIM smartphonů. V našem přehledu budeme řadit modely od nejnižší ceny, která je spíše orientační.

Mezi nejprodávanější dual SIM smartphony se řadí nepřekvapivě ty úplně nejlevněší low-endy, na které se zaměříme v dnešním díle. Nejvíce plodnými výrobci velice levných chytrých telefonů jsou rozhodně Alcatel a Prestigio. Oba dva výrobci jsou u nás velice známí a oblíbení a mají ve své nabídce mnoho modelů, které jsou si výbavově velice podobné a a cenové rozdíly mezi nimi nepatrné. Své modely zde má také mnoho dalších, pro nás neznámých čínských značek, které dokáží nabídnout své přístroje za až neuvěřitelně nízkou cenu. V nejnižších třídách mají zastoupení svých dual SIM modelů také známější značky a přístrojů je tak v těchto kategoriích na výběr opravdu velké množství. Pojďme se tedy podívat na ty nejlepší a nejzajímavější z nich, které by neměl žádný zájemce o telefon v této kategorii přehlédnout.

iGet STAR P350 (1 600 Kč)

Jedním z nejlevnějších telefonů se dvěma SIM kartami, který se u nás dá sehnat, je model iGet STAR P350. Telefon za extrémně nízkou cenu nabídne také tomu odpovídající nepříliš ohromující výbavu. Přední strana přístroje patří 3,5″ LCD displeji s podprůměrným rozlišením 480 x 320 pixelů. O výkon se stará 1-jádrový procesor s taktem 1 GHz a operační paměť RAM čítá pouhých 256 MB. Vnitřní paměť 512 MB lze dále rozšířit pomocí microSD karet.

iGet STAR P350

Telefon běží pod starším Androidem 2.3.5 a disponuje dvojicí fotoaparátů. Ten na zadní straně má rozlišení 2 Mpx a přední kamerka pro videohovory pak 0,3 Mpx. Telefon váží pouhých 110 gramů a baterie má kapacitu 1 100 mAh. V oblasti konektivity pak přístroj nabídne Wi-Fi či Bluetooth, zamrzí ale absence 3G sítí či GPS modulu. STAR P350 je určen pro ty nejméně náročné zákazníky, kteří touží po smartphonu a oželí horší výbavu. Největší předností je totiž cena tohoto telefonu.

Alcatel One Touch 4030D (1 700 Kč)

Na velice nízkou cenu se snaží zákazníky nalákat také Alcatel se svým modelem OT 4030D. Telefon nabídne opět malý 3,5″ LCD displej s neoslňujícím rozlišením 480 x 320 pixelů. Na druhou stranu si nelze stěžovat na nekompaktnost přístroje. Procesor je 1-jádrový s taktem 1 GHz, oproti předchozímu modelu se ale zdvojnásobila paměť RAM na 512 MB a vzhledem k tomu, že tento Alcatel již běží na novějším a méně náročném Androidu 4.1 Jelly Bean, je jasné, že se zlepší plynulost a telefon již bude podstatně lépe použitelný.

Alcatel One Touch 4030D

Vnitřní paměť má 2 GB a lze ji také rozšířit pomocí microSD karet. Telefon disponuje také fotoaparátem s rozlišením 3,2 Mpx a v oblasti konektivity nabídne Wi-Fi, Bluetooth, podporu mobilních sítí 3. generace či GPS modul. Kapacita baterie činí 1 400 mAh. Telefon opět cílí na nejméně náročné zákazníky, za podobnou cenu jako přechůdce ale nabídne o krůček lepší výbavu.

Aligator S4000 Duo (1 800 Kč)

Zase o kus lepší parametry nabídne i přes stále skvělou cenu Aligator S4000 Duo. Aligator už dávno nedělá jen hloupé telefony s velkými tlačítky pro seniory, ale již nějakou dobu působí, nutno říci poměrně úspěšně, také na poli smartphonů. Model S4000 nabídne již o kus větší 4″ displej s dostačujícím rozlišením 800 x 480 pixelů. Procesor je 1-jádrový s taktem 1 GHz a operační paměť RAM činí 256 MB.

Aligator S4000 Duo

Operačním systémem je bohužel starší Android 2.3.5 Gingerbread, vnitřní paměť má 512 MB a lze ji naštěstí dále rozšířit prostřednictvím microSD paměťových karet. Fotoaparát má 3 Mpx a v oblasti konektivity nechybí samozřejmě Wi-Fi či Bluetooth, zamrí naopak absence GPS modulu či podpory 3G sítí. Kapacita baterie činí 1 350 mAh. Telefon nabízí na svou cenu povedený design a s podporou dvou SIM karet se jedná v dané cenové relaci o zajímavou volbu, což se projevuje na jeho nemalých prodejích.

Prestigio MultiPhone 3400 DUO (2 000 Kč)

Nejzajímavějším a nejpopulárnějším smartphonem u nás známého výrobce Prestigio, je v kategorii nejlevnějších smartphonů model Multiphone 3400 Duo. Telefon totiž nabízí skvělý poměr ceny a výbavy. Za nějakých 2 000 Kč totiž dostanete 4″ displej s dostatečným rozlišením 800 x 480 pixelů, výkonný 2-jádrový procesor s taktem 1,2 GHz a jádry Cortex-A7, kterému sekunduje 512 MB operační paměti RAM či 3 Mpx fotoaparát. Telefon běží pod poměrně novým Androidem ve verzi 4.2 Jelly Bean a potěší také vnitřní paměť telefonu, která čítá 4 GB a je samozřejmě dále rozšířitelná.

Prestigio MultiPhone 3400 DUO

Potěší také kapacita baterie, která činí 1 500 mAh. Z oblasti konektivity opět nechybí Wi-Fi, podpora 3G sítí či Bluetooth, zamrzí naopak nepřítomnost GPS modulu. V této cenové kategorii samozřejmě NFC či LTE čekat nemůžeme. Tomuto povedenému smartphonu už tak takřka nic nechybí a pravděpodobně se vyplatí připlatit si pár stovek a zvolit tento stále extrémně levný chytrý telefon nabitý funkcemi a na cenovou kategorii i výkonem.

Samsung Galaxy Y Duos (2 200 Kč)

Prvním telefonem v našem seznamu, který nepochází z Číny, ale od zavedeného světoznámého výrobce, je Galaxy Y Duos od Samsungu. Tento přístroj zaznamenal i přes své nikterak oslňující parametry skvělé prodeje a velkou popularitu, je totiž cílen na nejméně náročné uživatele, kteří ke svému životu nepotřebují vysoký výkon, ale chtějí mít v telefonu „ten Android“. Galaxy Y nabízí titěrný 3,14″ LCD displej s podprůměrným rozlišením 320 x 240 pixelů.

samsung-galaxy-y-duos-1

O výkon se stará 1-jádrový procesor s taktem 832 MHz, operační paměť RAM čítá 384 MB a uživatelská paměť ROM má kapacitu 160 MB a lze ji dále rozšířit díky paměťovým kartám. Operačním systémem je Android ve verzi 2.3. Fotoaparát má rozlišení 3 Mpx, oželet už ale musíme autofocus či LED diodu. Kapacita baterie činí 1 300 mAh. V oblasti datové konektivity nechtěl korejský výrobce své zákazníky o nic ochudit a vybavil tak tento model Wi-Fi, Bluetooth, GPS či podporou pro sítě 3. generace. LTE či NFC čip samozřejmě očekávat nemůžeme.

Gigabyte GSmart Tuku T4 (2 500 Kč)

Chcete-li se svým smartphonem častěji fotit a záleží vám na kvalitě snímků, i přesto do něj ale nechcete investovat velké peníze, neměl by vašemu oku uniknout Gigabyte GSmart Tuku T4. Nejen že nabízí 4″ IPS displej s rozlišením 800 x 480 pixelů a neurazí ani 2-jádrovým procesorem s taktem 1,3 GHz a operační pamětí RAM 512 MB. To, co je ale jeho největší chloubou, je 8 Mpx fotoaparát s autofocusem a přisvětlovací LED diodou. Na tuto třídu prakticky nevídané.

GIGABYTE GSmart Tuku T4

Přední kamerka pro videohovory nabídne rozlišení 0,3 Mpx. Telefon pak běží pod Androidem 4.2 Jelly Bean, uživatelská paměť má 4 GB a je dále rozšířitelná díky podpoře microSD karet. Kapacita baterie činí 1 400 mAh. Co se týče datových funkcí, telefon nabídne Wi-Fi, Bluetooth GPS modul či podporu sítí 3. generace. Povedený telefon za velmi příznivou cenu.

Sony Xperia E Dual (2 700 Kč)

Nejlevněším dual SIM telefonem od Sony je model Xperia E Dual. Za již poměrně vyšší cenu nabízí opravdu základní výbavu, i přesto je ale velice populární a dobře prodávaná. Přední straně dominuje 3,5″ displej s rozlišením 480 x 320 pixelů a o chod Androidu 4.1 se stará 1-jádrový procesor s taktem 1 GHz a 512 MB operační paměti RAM. Vnitřní paměť pak čítá 4 GB a je dále rozšířitelná pomocí microSD karet, přičemž Sony už k balení jednu o velikosti 4 GB přibalilo.

sony xperia e dual

Kapacita baterie čítá 1 530 mAh a rozlišení fotoaparátu je 3,2 Mpx. K lepším fotografií napomáhá autofocus, bohužel zamrzí absence LED diody. Z datových funkcí Xperia E nabídne Wi-Fi, podporu technologie Bluetooth či GPS modul. NFC či LTE zde nenajdeme, to ale Sony kompenzuje na danou kategorii kvalitním reproduktorem. Sony se také podařilo poměrně dobře optimalizovat systém a telefon je tak dobrou volbou pro nepříliš náročné zákazníky, kteří touží po zavedené a známé značce, ale vystačí si s málem a nechtějí příliš investovat.

Tip: Nepřehlédněte naši recenzi na povedený dual SIM od Sony, model Xperia E Dual.

Prestigio MultiPhone 5400 DUO (2 800 Kč)

Dalším velice povedeným chytrým telefonem od Prestigia s velice příznivou cenou je model Multiphone 5400 Duo. Přístroj nabídne 4″ LCD displej s rozlišením 800 x 480 pixelů. O výkon se zde stará výkonný 4-jádrový procesor s taktem 1,2 GHz a 512 MB operační paměti RAM. Vnitřní paměť čítá 4 GB a lze ji dále rozšířit pomocí microSD karet. Telefon běží pod operačním systémem Android ve verzi 4.1 a kapacita baterie činí 1 700 mAh.

Prestigio MultiPhone 5400 DUO

Prestigio se zde chlubí také 8 Mpx fotoaparátem s autofokusem a LED bleskem, kterému sekunduje 0,3 Mpx přední kamerka. V oblasti datové konektivity nechybí samozřejmě Wi-Fi, Bluetooth, GPS či podpora mobilních 3G sítí. Opět jsme se nedočkali NFC či LTE, přece jen ale Prestigio jeden bonus nabízí. K telefonu totiž zdarma přibaluje luxusní pouzdro. Není divu, že mezi dual SIM telefony jde tento model doslova na dračku, když zde opět Prestigio dokázalo nabídnout nadprůměrný výkon a výbavu za velmi nízkou cenu.

Toto byl stručný přehled těch nejzajímavějších a nejlepších dual SIM telefonů v kategorii nejlevnějších smartphonů. V příštím díle se můžete těšit na již trošku dražší a vybavenější chytré telefony, řekněme nižší střední třídy, které mají čím zaujmout a samozřejmě disponují slotem na dvě SIM karty.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
petrZekJirka Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Jirka
Jirka

Tak si koukejte pospíšit

Zek
Zek

Děkuji. Těším se na další díl miniseriálu. Zajímají mne právě lépe vybavený dual SIM telefony. ZEK

petr
petr

tak již přes měsíc vyhlížím čtvrtý díl seriálu – velmi mě zajímá a určitě ovlivní mé rozhodování o koupi.Doufám, že jsem ho někde nepropásl a bude zde co nejdříve…

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Honor Band 4: má se Xiaomi Mi Band 3 bát?

Honor Band 4: má se Xiaomi Mi Band 3 bát?

VČERA  |  David Hublar  |  3 komentáře

Na Pražském hradě byl kromě nového telefonu Honor 8X představen i nový chytrý náramek Honor Band 4, který je…

Huawei Mate 20X bude možná podporovat stylus

Huawei Mate 20X bude možná podporovat stylus

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (1)

Již zítra nám Huawei v Londýně představí nové modely řady Mate. Konkrétně se můžeme těšit na Mate 20, Mate…

OxygenOS u OnePlus 6T přijde s velkými změnami

OxygenOS u OnePlus 6T přijde s velkými změnami

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Zanedlouho se již dočkáme oficiálního představení OnePlus 6T, o kterém již koluje mnoho zvěstí. Tentokrát jsme opět o krok…

Mobilní zobrazení