Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Nejlepší dual SIM telefony na našem trhu (4. díl – střední třída)

  |  25 komentářů  |  autor: Lukáš Grygarčík

Dual SIM telefony jsou stále oblíbenější, jejich nabídka se rozšiřuje a prodeje stoupají. Pojďme si tedy říct něco o této technologii a představit si nejlepší a nejzajímavější telefony s podporou dvou SIM karet, které jsou k dostání na našem trhu a nakonec i mimo něj.

HTC One Dual SIM back

V prvním díle našeho miniseriálu jsme si představili dual SIM technologii v telefonech, řekli si její výhody a nevýhody a zaměřili se také na to, jaké je postavení takovýchto telefonů na českém trhu. V dalších dílech si představíme konkrétní přístroje, které jsou nějakým způsobem zajímavé, je o ně velký zájem či dokážou nalákat na dobrý poměr ceny a výkonu. Ve druhém díle to byly klasické „hloupé“ telefony bez operačního systému a ve třetím pak nejlevnější smartphony. V díle dnešním se zaměříme na smartphony, spadající do „střední“ třídy trhu. V našem přehledu budeme řadit modely od nejnižší ceny, která je ale spíše orientační.

Střední třída je tady v uvozovkách záměrně, jelikož některé zde uvedené smatphony vám přijdou nejspíše jako low-endy a do střední třídy jim ještě nějaký ten krůček chybí, je ale nutné podotknout, že v kategorii dual SIM telefonů je téměř nemožné narazit na vyslovený high-end model a trh je zaplněn modely s nejnižší cenovkou. Je tedy třeba si uvědomit, že střední třída je zde myšlená speciálně pro telefony, podporující chod dvou SIM karet.

Modely zde uvedené tedy nabízí stále velice příznivou cenovku, za kterou ale mnohdy zákazník dostane velmi dobře vybavený smartphone, kterému již prakticky nic důležitého nechybí oproti špičkovým modelům. Tato kategorie je doslova přeplněna velkým množstvím přístrojů a je to prakticky také nejvyšší kategorie s dual SIM smartphony, jelikož ve třídě high-endů se nachází zástupců opravdu jen poskromnu. Pokusíme se tedy vybrat ty nejlepší a nejzajímavější z nich. Je třeba také podotknout, že vůbec poprvé, a také i naposled, se zde objevuje smartphone s jiným operačním systémem, než je nejpopulárnější a nejrozšířenější Android, ale o tom až níže.

Nokia X Dual (3 000 Kč)

Model Nokia X se stal vůbec prvním smartphonem s operačním systémem Android, který kdy finský výrobce uvedl, a to i přesto, že si jej Nokia upravila silně k obrazu svému a připomíná tak dlaždice z microsoftího mobilního operačního systému Windows Phone. Jeho předností je především nízká cena, za kterou uživatel dostane poměrně solidní výbavu. Velkým tahákem je také nadprůměrně kvalitní dílenské zpracování, za které se by se nemusely stydět ani smartphony s cenovkou o několik tisíc vyšší a hned několik pestrobarevných provedení. Přední strana příjemně kompaktního přístroje patří 4″ displeji s na tuto třídu dostatečným rozlišením 800 x 480 pixelů.

nokia-x-x+-nazivo-2

Výkon má na starost 2-jádrový procesor Snapdragon S4 s taktem 1 GHz, kterému sekunduje 512 MB operační paměti RAM. Nutno ale dodat že použitý operační systém Android ve verzi 4.1 má pověstné problémy s rychlostí a spolehlivostí na přístrojích s méně výkonným hardwarem a nejinak je tomu i tady. Až se někdy zdá, že Nokia zde optimalizaci systému trošku zanedbala. Vnitřní paměť 4 GB jde dále rozšířit pomocí slotu na paměťové microSD karty. Pořizovat fotografie je možné díky 3,2 Mpx fotoaparátu na zadní straně, u kterého se ale bohužel nedočkáme autofocusu či přisvětlovací LED diody a můžeme tak očekávat pouze opravdu základní kvalitu výsledných snímků.

Tip: Prohlédněte si naše dojmy z první Nokie s Androidem přímo z Barcelony

Datová konektivita je poměrně široká. Nokia X nabízí Wi-Fi, Bluetooth 3.0, rychlá 3G data či GPS modul, ke kterému finský výrobce přibaluje také kvalitní offline HERE mapy a navigaci, které představují velkou výhodu telefonu oproti konkurenci. Kapacita baterie činí spíše průměrných 1 500 mAh. Na závěr je třeba zmínit, že ač telefon běží na Androidu, nenabízí žádné služby Googlu, tedy ani aplikační obchod Google Play. Naštěstí lze ale aplikace instalovat z jiných zdrojů, např. Nokia samotná nabízí svůj Store atd.

Samsung Galaxy S Duos 2 (3 400 Kč)

Velice populární a rozšířený smartphone s podporou dual SIM technologie je tento Samsung s názvem Galaxy S Duos 2. Telefon podobně, jako předchozí Nokia, nabídne LCD displej se 4″ úhlopříčkou a rozlišením 800 x 480 pixelů, které je ale vzhledem k cenové kategorii dostačující. O výkon se stará 2-jádrový procesor s taktem 1,2 GHz a operační paměť činí 768 MB. Paměť pro uživatelská data má kapacitu 4 GB a lze ji dále rozšířit prostřednictvím microSD karet.

Samsung galaxy S Duos 2

Telefon běží pod operačním systémem Android ve verzi 4.2 Jelly Bean a nutno dodat, že optimalizace zde poměrně výrazně pokulhává. Na zadní straně najdeme 5 Mpx fotoaparát s autofocusem, LED diodou a možností záznamu HD videa a dostalo se dokonce také na přední VGA kamerku pro videohovory. Z datových funkcí tento model nabídne Wi-Fi, Bluetooth či podporu sítí 3. generace, LTE či NFC však samozřejmě očekávat nemůžeme. Dostalo se také na GPS modul a baterie má kapacitu 1 500 mAh. Na svou velice příznivou cenu se jedná o poměrně povedený model, který není v žádné oblasti výbavy výrazně očesán, o čemž svědčí také jeho vysoké prodeje.

Zopo ZP700 (3 900 Kč)

Model čínského výrobce ZOPO s označením ZP700 je velice podařeným kouskem, který ke své nízké cenovce nabídne opravdu vynikající výbavu a široký výběr barev. Není se navíc třeba bát této poměrně exotické země původu, jelikož telefon se prodává s plně českou lokalizací a jazykem. Největší předností tohoto přístroje je samozřejmě jeho poměrně velký, 4,7″ displej s qHD rozlišením (960 x 540 pixelů). O chod androidu 4.2 Jelly Bean se stará hned 4-jádrový procesor od MediaTeku s taktem 1,3 GHz, kterému sekunduje 1 GB operační paměti RAM a vnitřní paměť pak činí 4 GB, přičemž je ji možno rozšířit pomocí micro SD karet.

zopo zp700

Hlavní fotoaparát na zadní straně má rozlišení 8 Mpx a k lepším výsledkům mu napomáhá autofocus či přisvětlovací LED dioda. Je také schopen nahrávat až HD videa a na přední straně jej doplňuje hned 5 Mpx kamerka pro videohovory. V této cenové kategorii nevídané hodnoty. V oblasti datové konektivity přístroj nabídne Wi-Fi, Bluetooth 4.0, podporu 3G sítí, OTG či GPS modul. Kapacita bateria je nikterak oslňujících 1 750 mAh. Jedná se tedy o opravdu zajímavý smartphone s nadprůměrným hardwarem, kterému když odpustíte jeho původ a ne úplně kvalitní dílenské zpracování, dostanete velice výkonný přístroj s mnoha funkcemi a za překvapivě nízkou cenu.

Nokia Lumia 630 Dual SIM (4 000 Kč)

Pomalu jsme se dostali k jedinému zástupci chytrých telefonůs dual SIM technologií, který neběží pod Androidem. Lumia 630 je totiž vybavena microsoftím mobilním operačním systémem Windows Phone, konkrétně ve své nejnovější verzi 8.1 a nutno dodat, že ve své cenové třídě opravdu exceluje. Těžko totiž najít podobný telefon s Androidem v této cenové relaci, který by dokázal nabídnout takovou rychlost a spolehlivost, jako právě tato Lumia. Nokia (nyní již Microsoft) je pověstná kvalitou svého dílenského zpracování a nemá se za co stydět ani u tohoto modelu. Lumia 630 se navíc vyrábí hned v několika pestrých barevných variantách, které jde díky vyměnitelným krytům obměňovat.

lumia-630

Na přední straně se nachází velice kvalitní 4,5″ IPS LCD displej s rozlišením 854 x 480 pixelů. Chod systému má na starost 4-jádrový procesor Snapdragon 400 s taktem 1,2 GHz, kterému sekunduje 512 MB RAM. Vnitřní paměť má 8 GB a lze ji rozšířit díky slotu na microSD karty až do velikosti 128 GB. Hlavní fotoaparát nabízí rozlišení 5 Mpx a ač bohužel nedisponuje LED diodou, tak se situaci snaží zachránit alespoň skvělá světelnost f/2.4 spolu s autofocusem. Na přední kamerku si ale bude muset potencionální zákazník nechat zajít chuť. Datové funkce nabízejí spíše nutný základ a zázraky nečekejme. Dostalo se na Wi-Fi, Bluetooth 4.0, podporu 3G sítí či GPS modul, na NFC, LTE a další vychytávky si ale můžeme nechat zajít chuť.

Tip: Nepřehlédněte naši recenzi prvního dual SIM s Windows Phone, Lumie 630

Velice ale potěší offline HERE mapy a navigace od Nokie. Kapacita baterie činí solidních 1 830 mAh. Lumia 630 nabízí vyvážený poměr ústupků ve výbavě vzhledem k ceně a oproti konkurenci přibaluje hned několik zajímavých funkcí. Pro ty uživatele, co zkrátka nechtějí Android, ať už proto, že v těchto cenových relacích není zdaleka bezchybný, nebo z jakéhokoliv jiného důvodu a přesto chtějí dual SIM telefon, jeví se tato Lumia od Nokie jako jediná možnost a Microsoft si je toho očividně vědom.

Sony Xperia M Dual (4 200 Kč)

Svého zástupce ve „střední“ třídě telefonů, disponujících dual SIM tehnologií, má také japonské Sony, a to konkrétně poměrně úspěšný model Xperia M Dual. Ten se kromě atraktivního designu, kvalitního zpracování a zajímavých barevných variant pyšní také 4″ TFT VA displejem s rozlišením 854 x 480 pixelů, což značí, že telefon je příjemně kompaktní. Telefon běží pod operačním systémem Android ve verzi 4.1 Jelly Bean, který pohání 2-jádrový procesor od Qualcommu s taktem 1 GHz. Operační paměť RAM pak činí 1 GB, vnitřní paměť má velikost 4 GB a lze ji dále rozšířit díky microSD kartám. Hlavní fotoaparát na zadní straně má rozlišení 5 Mpx, disponuje autofocusem, přisvětlovací LED diodou a je schopen nahrávat HD videa. Snímač Exmor RS slibuje nadprůměrnou kvalitu fotografií.

sony-xperia-m-recenze-obr24

V oblasti konektivity jsme se kromě Wi-Fi, Bluetooth, GPS modulu a podpory 3G sítí dočkali také několika příjemných překvapení. Tím největším je přítomnost NFC čipu a za zmínku stojí také technologie MHL pro propojení smartphonu s monitorem či televizí. Kapacita baterie činí 1 750 mAh a ačkoliv nijak neohromí, jedná se o průměr v této třídě. Zájemci o stylový, dobře vypadající a zároveň slušně vybavený smartphone s podporou dual SIM a za nízkou cenu, by rozhodně tato Xperia M neměla uniknout z hledáčku.

Tip: Nepřehlédněte naši recenzi modelu Sony Xperia M

Prestigio MultiPhone 5044 DUO (4 700 Kč)

U nás již téměř tradiční a velice známá značka Prestigio, se stala populární především tím, že za přibližně stejnou cenu, jako konkurence, dokáže nabídnout klidně i o třídu lepší model. Nejinak je tomu i u tohoto přístroje s názvem MultiPhone 5044 v dual SIM verzi, který je nejen skvěle vybaven, ale také celkový design působí luxusnějším dojmem a rozhodně neurazí. Na velkém 5″ IPS LCD displeji se zobrazuje obraz s HD rozlišením 1280 x 720 pixelů a výkon má na starost 4-jádrový procesor od MediaTeku s taktem 1,2 GHz spolu s 1 GB operační paměti RAM. Vnitřní paměť má 4 GB a lze ji dále rozšířit pomocí microSD paměťových karet. Operačním systémem je zde Android ve verzi 4.2 Jelly Bean.

Prestigio MultiPhone 5044 DUO

Poměrně kvalitní snímky pořídíte 8 Mpx fotoaparátem s BSI senzorem, autofocusem, přisvětlovací LED diodou či možností Full HD záznamu videa, přední kamerka pak nabídne také slušné rozlišení 2 Mpx. V oblasti konektivity se dostalo na nutný základ. Telefon tak podporuje Wi-Fi, Bluetooth ve verzi 3.0, rychlé 3G sítě a disponuje také GPS modulem. Na NFC i LTE však musíme zapomenout. Kapacita baterie činí dostatečných 2 000 mAh. Chcete-li skvěle vybavený dual SIM smartphone s velkým displejem, bez výrazných kompromisů a stále za rozumnou cenu, rozhodně se vyplatí nad tímto kouskem od Prestigia přinejmenším popřemýšlet.

Alcatel One Touch 6030D Idol (5 000 Kč)

Dalším telefonem, cíleným na zákazníky, toužící po větším displeji a slušné výbavě, za již ale logicky poněkud vyšší cenu, je tento One Touch 6030D Idol od Alcatelu. Ten nabízí 4,7″ velký IPS displej s qHD rozlišením 960 x 540 pixelů a na první pohled zaujme skvělým až luxusně vypadajícím tělem a dobrým zpracováním. O co nejplynulejší chod operačního systému Android 4.1 Jelly Bean se stará procesor s dvěmi jádry, taktovanými na 1 GHz, kterému napomáhá 1 GB operační paměti RAM.

alcatel-one-touch-idol-slate-recenze-obr09

Vnitřní paměť nabízí kapacitu 16 GB a nelze ji už dále rozšířit, jelikož Alcatel tento svůj model nevybavil slotem na microSD kartu. Ve verzi pro jednu SIM se však slot pro rozšíření paměti nachází. O veskrze kvalitní snímky se postará 8 Mpx fotoaparát s autofocusem, přisvětlovací LED diodou a možností nahrávat HD videa. Fotoaparátu pak sekunduje ještě 2 Mpx přední kamerka. V oblasti konektiviy se bohužel na NFC čip či podporu nejrychlejších LTE sítí nedostalo, Wi-Fi, Bluetooth 3.0, 3G či GPS modul je ale samozřejmostí. Baterie má kapacitu nikterak oslňujících, ale stále dostatečných 1 800 mAh.

Tip: Nepřehlédněte naši recenzi modelu Alcatel One Tuch 6030D Idol

Acer Liquid E3 Duo (5 000 Kč)

Horkým favoritem v našem výběru je tento, ještě stále poněkud čerstvý model od Aceru, s názem Liquid E3 v dual SIM variantě. Ten totiž opět nabízí skvělý poměr ceny a výkonu (nutno dodat, že jinak by se v našem výběru neobjevil) a rozhodně má čím zaujmout a možná i v lecčems překvapí. Přední stranu tohoto elegantního a skvěle vypadajícího přístroje zaujímá 4,7″ IPS LCD displej s HD rozlišením (1280 x 720 pielů) a najdeme zde také kvalitní hlasitý reproduktor s technologií DTS Studio Sound, kterým se Acer náležitě chlubí. Plynulý běh Androidu 4.2 Jelly Bean má na starost výkonný 4-jádrový procesor s taktem 1,2 GHz a operační pamětí RAM o velikosti 1 GB. Vnitřní paměť pro uživatelská data má velikost 4 GB a lze ji dále rozšířit pomocí microSD karet.

acer-liquid-e3-recenze-4

Oblast, ve které chce Acer se svým modelem asi nejvíce zaujmnout, je bezpochyby kvalita fotografií. Na tu se totiž u modelu Liquid E3 Duo obzvláště zaměřili a vybavili jej hned 13 Mpx hlavním fotoaparátem, kterému k lepším výsledkům napomáhá autofocus, přisvětlovací LED dioda či famózní světelnost f/1.8, která má za cíl hlavně zlepšit kvalitu výsledných snímků za horších světelných podmínek. Dostalo se také na speciální technologie, které umožní pořizovat bleskové snímky v krátkém sledu a s nadprůměrnou kvalitou. Tady ale výčet fotografických schopností nekončí, jelikož také na přední straně se nachází 2 Mpx kamerka pro videohovory, která se taky chlubí přisvětlovací LED diodou a selfie snímky se tak stanou mnohem kvalitnějšími.

Tip: Nepřehlédněte naši recenzi elegantního modelu Acer Liquid E3

V oblasti konektivity se dostalo na Wi-Fi, Bluetooth 4.0, podporu sítí 3. generace či GPS modul, na NFC či LTE si už ale případný zájemce musí nechat zajít chuť. Kapacita bateri činí dostačujících 2 000 mAh. Liquid E3 Duo od Aceru je přinejmenším velice lákavý a rozhodně má čím zaujmout, neměli byste na něj tedy při svém výběru zapomenout.

Toto byl stručný přehled těch nejzajímavějších a nejlepších dual SIM telefonů střední třídy s touto technologií. V příštím díle se můžete těšit na high-endové modely, které mají čím zaujmout a samozřejmě disponují slotem na dvě SIM karty. Nutno ale dodat, že výběr je zde velice skromný, takže i onu nejvyšší kategorii je zde třeba brát trošičku s rezervou.

ČLÁNKY:, ,

Diskuze

avatar
16 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
KristynaPeterStreamLineZuzanadejv Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
někdo
někdo

Co si myslíte o telefonu aligator s4700 duo? Nevíte jestli jsou nějaké recenze?

Zuzana
Zuzana

O tom aligatore by som aj ja rada vediet nieco viac.. Hladam po nete nejake recenzie ale nic neviem najst.. ak by ste s nim mal niekto skusenost, rada by som privitala

ok
ok

Xperia M nema Exmor RS. A taky dost spatne funkcni GPS.

Roky
Roky

Prestigio mp 5044 dokáže natáčet nejen v HD ale i ve full HD rozlišení

Honza
Honza

Nebýt absence Led diody u Lumie 630, tak asi neváhám. Ona se mi ta baterka docela občas hodí.

skacelp
skacelp

Pánové redaktoři, cenovka je štítek na kterém je napsaná cena nějakého produktu. Jen jsem vás chtěl uvést do reality, nechť nekazíte tak krásný jazyk, jakým čeština bezesporu je!

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Xiaomi Redmi Note 6 Pro uniká už i na živých snímcích

Xiaomi Redmi Note 6 Pro uniká už i na živých snímcích

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Čínské Xiaomi uvedlo model Redmi 6 Pro už v červnu, teď v září pak začaly jeho prodeje v Indii. Nyní na videu…

Blíží se prodej Xperie XZ3 na českém trhu, známe podrobnosti

Blíží se prodej Xperie XZ3 na českém trhu, známe podrobnosti

DNES  |  Jakub Fišer  |  2 komentáře

Dlouho očekávaný vlajkový model od japonské společnosti Sony jménem Xperia XZ3 by měl v příštích dvou týdnech dorazit na…

Twitter brzy znovu zavede chronologické řazení příspěvků

Twitter brzy znovu zavede chronologické řazení příspěvků

DNES  |  Pavel Kreuziger  |  diskuze (0)

Zástupci sociální sítě Twitter oznámili, že brzy umožní zobrazování tweetů v obráceném chronologickém pořadí, tedy bez algoritmů. Tedy tak, jak…

Mobilní zobrazení