Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | Android 9 Pie | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Nejčastější způsob odemykání telefonu je tažením (výsledek naší ankety)

  |  5 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Další anketa čtenářů Mobilizujeme.cz je za námi. Tentokrát jsme se vás ptali na to, jakým způsobem odemykáte svůj mobilní telefon. Více než polovina z Vás zvolila možnost „tažením, tzv. Slide-to-unlock“. Hodně hlasů však získal i nespeficikovaný způsob odeknutí.

Otázka ankety zněla: „Jakým způsobem odemykáte svůj telefon?“. Na výběr bylo z možností: tažením (tzv. slide to unlock), gestem, detekcí obličeje, PIN kódem, heslem a popřípadě jiným způsobem. Celkem se ankety zúčastnilo 575 čtenářů, což je opět o něco více, než v předešlé anketě, kde jsme se ptali: „Co byste chtěli, aby čeští operátoři v oblasti mobilního internetu zlepšili v první řadě?

O nejčastějším způsobu odemykání telefonu jste pak jednoznačně rozhodli (61%), že je to odemykání tažením (tzv. slide to unlock). Na druhém místě skončila překvapivě možnost „jiné“ (17%), pod kterou jste si pravděpodobně představovali odemykání pomocí kombinace tlačítek u nedotykových telefonů, které jsou stále v kapsách nejednoho čtenáře. Jako třetí se umístilo odemykání gestem (13%).

Nejméně hlasů naopak dostala možnost odemykání heslem (2% a 12 hlasů). Předstihla ji i novinka v podobě odemykání obličejem, kterou však nabízí jen nepatrný počet telefonů jako je Galaxy Nexus, Galaxy S III a další novinky. Rozdíl však byl pouhý jeden hlas (2% a 13 hlasů). PIN kód pak používá už jen 5% hlasujících.

… screenshot ankety před jejím ukončením.

Co říkáte na výsledek této ankety? Očekávali jste, že takto dopadne?

ČLÁNKY:,

Diskuze

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
jakubDavid ŠantorahadasJakub VrbackýMilda Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Milda
Milda

Já osobně, přestože mám telefon s dotykovým displejem, jej také neodemykám tažením, ale volbou „jiné“. Používám tlačítko k tomu určené, jsem na to zvyklý a tak jako tak bych displej musel nejdříve rozsvítit, než-li bych jej mohl tažením otevřít a je to pro mě takto mnohem pohodlnější.
Takže i dotykáče se mohou odemykat vobou jiné, pozor na to! :-)))))))

Jakub Vrbacký
Jakub Vrbacký

Přesně tak, i já na Nokii se Symbianem používám tlačítko odemknout na displeji, nebo posuvné fyzické tlačítko na boku… :)

hadas
hadas

Já E66 vysunu a je to :-) nebo zmáčknu levou a následně pravou kontextovou klávesu.

David Šantora
David Šantora

Znám člověka, který stále aktivně používá Ericsson T39m. Ten tedy „vyklápí“… :-)

jakub
jakub

Já používám kroužek od HTC, ale už mě začíná štvát. Nevím ale, jestli by to u „skvělého“ a napodovaného slide to unlock bylo lepší :D

Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

V Instagram zprávách nyní budete moci posílat GIFy

VČERA  |  Lucie Poláčková  |  diskuze (0)

Instagram neusíná na vavřínech a se svými direct messages se chce s novými updaty stále přibližovat ke klasickým chatovacím…

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

Nokia plánuje akci na 4. října. Co představí?

21. 9. 2018  |  Tomáš Rajnoch  |  4 komentáře

Společnost HMD Global, která má na starosti smartphony značky Nokia, pořádá již za několik dní v Londýně akci, na…

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

Rozbor iPhonu XS ukazuje baterii tvarovanou do písmene L

21. 9. 2018  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (1)

FixjeiPhone je nizozemský web zaměřující se na rozebírání telefonů. Tentokrát na YouTube ukázali video vnitřností iPhonu XS a vyšla…

Mobilní zobrazení