Mobilizujeme.cz

Trendy: Maraton soutěží | jak vybrat telefon + vánoční speciál | iPhone X | bezrámečkový telefon | Android Oreo aktualizace

Nejčastější způsob odemykání telefonu je tažením (výsledek naší ankety)

  |  5 komentářů  |  autor: Luboš Srb

Další anketa čtenářů Mobilizujeme.cz je za námi. Tentokrát jsme se vás ptali na to, jakým způsobem odemykáte svůj mobilní telefon. Více než polovina z Vás zvolila možnost „tažením, tzv. Slide-to-unlock“. Hodně hlasů však získal i nespeficikovaný způsob odeknutí.

Otázka ankety zněla: „Jakým způsobem odemykáte svůj telefon?“. Na výběr bylo z možností: tažením (tzv. slide to unlock), gestem, detekcí obličeje, PIN kódem, heslem a popřípadě jiným způsobem. Celkem se ankety zúčastnilo 575 čtenářů, což je opět o něco více, než v předešlé anketě, kde jsme se ptali: „Co byste chtěli, aby čeští operátoři v oblasti mobilního internetu zlepšili v první řadě?

O nejčastějším způsobu odemykání telefonu jste pak jednoznačně rozhodli (61%), že je to odemykání tažením (tzv. slide to unlock). Na druhém místě skončila překvapivě možnost „jiné“ (17%), pod kterou jste si pravděpodobně představovali odemykání pomocí kombinace tlačítek u nedotykových telefonů, které jsou stále v kapsách nejednoho čtenáře. Jako třetí se umístilo odemykání gestem (13%).

Nejméně hlasů naopak dostala možnost odemykání heslem (2% a 12 hlasů). Předstihla ji i novinka v podobě odemykání obličejem, kterou však nabízí jen nepatrný počet telefonů jako je Galaxy Nexus, Galaxy S III a další novinky. Rozdíl však byl pouhý jeden hlas (2% a 13 hlasů). PIN kód pak používá už jen 5% hlasujících.

… screenshot ankety před jejím ukončením.

Co říkáte na výsledek této ankety? Očekávali jste, že takto dopadne?

ČLÁNKY:,

Diskuze

Komentujte

avatar
Třídit dle:   nejnovější | nejstarší | nejlépe hodnocené
Milda
Milda

Já osobně, přestože mám telefon s dotykovým displejem, jej také neodemykám tažením, ale volbou „jiné“. Používám tlačítko k tomu určené, jsem na to zvyklý a tak jako tak bych displej musel nejdříve rozsvítit, než-li bych jej mohl tažením otevřít a je to pro mě takto mnohem pohodlnější.
Takže i dotykáče se mohou odemykat vobou jiné, pozor na to! :-)))))))

Jakub Vrbacký
Jakub Vrbacký

Přesně tak, i já na Nokii se Symbianem používám tlačítko odemknout na displeji, nebo posuvné fyzické tlačítko na boku… :)

hadas
hadas

Já E66 vysunu a je to :-) nebo zmáčknu levou a následně pravou kontextovou klávesu.

David Šantora
David Šantora

Znám člověka, který stále aktivně používá Ericsson T39m. Ten tedy „vyklápí“… :-)

jakub
jakub

Já používám kroužek od HTC, ale už mě začíná štvát. Nevím ale, jestli by to u „skvělého“ a napodovaného slide to unlock bylo lepší :D

wpDiscuz
Tip: Pro hlasování v diskuzi se musíte nejprve přihlásit, či registrovat
Android Oreo má stále mizivý podíl. A co ostatní verze?

Android Oreo má stále mizivý podíl. A co ostatní verze?

DNES  |  Petr Louda  |  2 komentáře

Na to, že má Android oproti konkurenčnímu iOS velice pomalé aktualizace, jsme si už dávno zvykli. Na to, že s každou…

Samsung Galaxy S9 a S9+ na renderech ve všech pěti barvách

Samsung Galaxy S9 a S9+ na renderech ve všech pěti barvách

DNES  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Jihokorejská společnost Samsung se již plně soustředí na představení nadcházejících vlajkových modelů Galaxy S9 a Galaxy S9+. Na internet se aktuálně…

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

Maraton soutěží – Vyhrajte nový smartphone HTC U Play (bílý)

DNES  |  redakce  |  3 komentáře

Unikátní maraton soutěží při příležitosti 10 let redakce Mobilizujeme.cz pokračuje tento týden s dalším povedeným smartphonem, tentokrát opět od HTC. Pohledný…

Mobilní zobrazení