Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Nej produkty roku 2009 ve světě mobilních telefonů podle redakce

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

V redakci jsme se rozhodli, že vyhlásíme ty nejlepší produkty roku 2009 ve světě mobilních telefonů. To „Nej“ jsme rozdělili do tří kategorií: mobilní telefon roku, příslušenství roku a služba roku.

Na začátku bych rád upozornil všechny čtenáře, že nejde o nějaké odborné hodnocení produktů. Snažili jsme se, členové redakce Mobilizujeme.cz, vybrat to nejlepší podle svého uvážení, co podle nás v uplynulém roce nejvíce zahýbalo světem mobilních telefonů. Vzájemnému ovlivňování mezi členy redakce jsme zamezili.

Mobilní telefon roku 2009:

Luboš Srb (šéfredaktor) – Samsung S5230 Star

Titul „Mobil roku 2009 podle redakce Mobilizujeme.cz“ si zaslouží oblíbený Samsung S5230 Star. Telefon totiž v uplynulém roce trhal prodejní rekordy na celém světě. Za cenu kolem 3 tisíc korun uživatel dostane dotykový mobil s více než dobrou výbavou, a hlavně, Samsung Star nemá žádné větší mínusy.


Samsung S5230 Star – oficiální fotografie

Jindřich Srb (redaktor) – Samsung i8910 HD

Mezi telefony, které se mi během roku dostaly do rukou, i těmi, o kterých jsem se dozvěděl zprostředkovaně, mám celkem jasného kandidáta – Samsung i8910 HD. Rok po modelu Omnia i900 přišel Samsung s nástupcem, u kterého se poučil snad ze všech chyb. Telefonu podsunul 3,7″ dotykový OLED displej, přidal oblíbený operační systém Symbian, čímž přilákal i mnoho uživatelů konkurenční značky, a to nebylo zdaleka vše. Po stránce výbavy, zpracování a celkové funkčnosti si u mne prostě prvenství vydobil, i když to v průběhu testování neměl jednoduché a trvalo velmi dlouho, než jsem mu přišel na chuť, zejména kvůli robustnosti.


Samsung i8910 HD

Jakub Smrček (redaktor) – HTC HD2

Podle mě by toto ocenění měl získat telefon, který do mobilního světa přinesl něco nového, nějaký ten rekord. Přesně to se perfektně povedlo tchajwanské firmě HTC u nástupce oblíbeného modelu HTC HD. Který jiný telefon se může pochlubit opravdu obřím 4,3“ displejem? Když tento rekord ještě podpoří opravdu špičková výbava ve formě 1 GHz procesoru, operačního systému Windows Mobile 6.5 s nadstavbou Sense a 5 Mpx fotoaparátu, není co řešit. Díky tomu, že se HTC konečně naučilo osazovat své modely i přisvětlovací diodou, můžu s čistým svědomím označit za mobil roku 2009 právě HTC HD2.


HTC HD2 – oficiální fotografie

Vojtěch Nedvěd (redaktor) – Apple iPhone 3GS

Tento model jsem nominoval na mobil roku 2009 z těchto důvodů: kombinace OS a skvělého dotykového displeje umožňuje uživateli jednoduše a bez jakýchkoli komplikací prsty ovládat celý telefon, dále multimediální využití například ke sledování filmů. Díky obrovskému množství aplikací na AppStore zábava nikdy nekončí.


Apple iPhone 3GS – oficiální fotografie


Příslušenství roku 2009:

Luboš Srb (šéfredaktor) – Nokia WH-701

Headset Nokia WH-701 je naprosto revoluční. Ať už sluchátka smotáte jakkoliv, tak pokud vyloženě neuděláte úmýslně uzel, nikdy se vám sluchátka nezamotají a lze je rychle rozmotat. Údajně za to může plochý kabel. Headset stačí uchopit za 3,5 mm Jack a švihnout za něj dolů a následně nahorů.


Headset Nokia WH701

Jindřich Srb (redaktor) – dokovací stanice u Sony Ericssonu Aino

V roce 2009 bylo představeno velké množství příslušenství a je obtížné určit úplně to nejlepší. Rád ovšem vzpomínám na dokovací stanici s bezdrátovým headsetem MW100, kterou Sony Ericsson přibaluje k modelu Aino. Provázanost mobilního telefonu hudbou, videi a dalším obsahem s počítačem byla tak úzká, že to každého muselo oslovit. Bezdrátový headset splňoval i další důležitou podmínku, a to výdrž.


Dokovací stanice s bezdrátovým headsetem MW100

Jakub Smrček (redaktor) – sluchátka Sony Ericsson MH907

Já, jakožto velký hudební nadšenec, musím za příslušenství roku označit sluchátka. A se sluchátky mě letos překvapil Sony Ericsson. Ten totiž představil sluchátka se senzory, které spouští hudbu či přijímají hovor na základě vložení do uší. Pro přijmutí hovoru tedy stačí jen nasadit sluchátka do uší. Toto jednoduché a efektivní řešení si podle mě zaslouží letošní cenu.


Headset Sony Ericsson MH-907

Vojtěch Nedvěd (redaktor) – headset Sony Ericsson MH907

Headset MH907 od Sony Ericssonu disponuje senzory, které spouští hudbu nebo přijímají hovor na základě vložení do uší. To je naprosto efektivní a zatím ojedinělé řešení.


Služba roku 2009:

Luboš Srb (šéfredaktor) – Google Maps Navigation

Společnost Google přišla s plnohodnotným navigačním softwarem Google Maps Navigation pro mobilní telefony. Ocenění služba roku si podle mě tato aplikace zaslouží, neboť vzhledem ke konkurenci je stále nabízena zdarma.

Jindřich Srb (redaktor) – navigace Wisepilot

Začala se objevovat u nových Sony Ericssonů Satio, Aino a Yari. Najít jsme ji mohli také např. u LG BL40. Navigace, která konkuruje jednoduchostí a přitom obsahově maximem Nokia mapám. Také jsme se jí tehdy dostatečně věnovali v samostatném testu (Navigace Wisepilot na Sony Ericssonech řady Entertainment Unlimited). Pokud by navigace byla masově nasazována do více telefonů a poskytovala by licenci za dobrou cenu, pak se úspěch jistě dostaví.

Jakub Smrček (redaktor) – akce Klíč 2009 od Vodafonu

Toto ocenění by měla získat hra s názvem Klíč 2009, která probíhala v posledním čtvrtletí roku 2009. Jednalo se o jednoduchou hru s ušlechtilým účelem. Zákazníci Vodafone měli v určeném časovém termínu sesbírat dohromady co nejvíce klíčů a pokusit se tak o vytvoření největší světové sbírky. Světový rekord se nakonec povedl a tak nás Vodafone odměnil dnem SMSkování zdarma. Z klíčů se vytvoří socha a o jejím umístění se právě teď rozhoduje.

Vojtěch Nedvěd (redaktor) – 777 MMS zdarma od Vodafonu – Vodafone Park

Operátor Vodafone pokračoval v tradici vánočních dárků a letos nadělil svým zákazníkům celkem 777 MMS zdarma. Zároveň spustil projekt Vodafone Park, ve kterém uživatel najde SMS a MMS bránu, správu zpráv a hovorů a další zajímavé funkce na jednom místě.


A jaký by byl Váš žebříček nejlepších produktů roku 2009? Zapojte se do diskuze pod článkem.

ČLÁNKY:

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Huawei Nova 3i: bestie střední třídy s Kirinem 710

Huawei Nova 3i: bestie střední třídy s Kirinem 710

VČERA  |  Tomáš Rajnoch  |  diskuze (0)

Dnešní den představilo Huawei v Číně novinku s názvem Nova 3. Není to však jediný kousek, který nám zde ukázala. Čínská…

V celé své kráse. Modrý Note 9 opravdu dostane žlutý S Pen

V celé své kráse. Modrý Note 9 opravdu dostane žlutý S Pen

VČERA  |  Vlastimil Šlosar  |  diskuze (0)

Představení Samsungu Galaxy Note 9 se nezadržitelně blíží a tím se nám zvyšuje i počet úniků. Nedávno uniklá fotografie plakátu tohoto…

Google dostal od Evropské komise rekordní pokutu

Google dostal od Evropské komise rekordní pokutu

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  2 komentáře

Evropská unie se opět předvedla ve skvělém světle. Dala Googlu pokutu za zneužívání dominantního postavení. Kdo by to byl řekl, že…

Mobilní zobrazení