Mobilizujeme.cz

Trendy: jak vybrat telefon | nový Android P | placení telefonem | Xiaomi Mi 8 | Android Oreo aktualizace | budoucnost? | malý iPhone

Neato Botvac Connected: ovládejte robotický vysavač telefonem

  |  komentovat  |  autor: Luboš Srb

Máte rádi smartphony a všechny pokrokové technologie, ale neradi uklízíte? Pak si možná i vy zamilujete nejnovější Neato Botvac Connected – robota, který za vás každý den uklidí celý domov. Manželka zajásá, peněženka ale spíš zapláče.

Předvánoční úklidy jsou v plném tempu, což většinou v domácnostech znamená značný shon a stres. Pro nás v redakci to ovšem je jako vždy spíše vzrušení a zábava. Mohli jsme totiž pro vás vyzkoušet robotický vysavač Neato Botvac Connected – model, který je možné ovládat telefonem, i když ani nejste doma. Nečekejte však klasický test vysavače, zaměřili jsme se na samotnou myšlenku domácího pomocníka, který je zas technologicky jinde, než jeho předchůdci. Má smysl pořídit si tuhle vychytávku?

Vysává lépe, ale ne dokonale

S každou novou generací zlepšují robotické vysavače svou učinnost. A právě Botvac Connected je krásným příkladem, má tzv. D-tvar pro vysávání až 1 cm od stěny, dále se může pochlubit chytrým systémem pro zmapování prostoru (kdy robot „narážením“ nejprve zjistí, jak velká a členitá místnost je, a poté efektivně a cílevědomě vysaje „vnitřní“ části prostoru) a když k tomu připočteme možnost dálkového ovládání s telefonem, máme před sebou jeden z nejlepších robotických vysavačů.

Škoda jen, že robot ještě neumí vysávat celý byt kompletně až ke krajům. Ale záleží, jaký typ podlahy máte – na koberci to nevadí (stejně nic u krajů neuvidíte), u plovoucí podlahy už je to horší (chuchvalce prachu nebo drobné nečistoti jsou zkrátka vidět). Překvapivou vadou na kráse pak také je, že robot má rotující kartáč pro zvýšení své efektivity jen na jedné straně. Během testování jsem byl také svědkem toho, že si robot při otáčení občas odfouknul některé nečistoty (i přes úspornější eco režim), neboť systém větrání je umístěný na boku, nikoliv na horní straně.

Ovládání telefonem

Díky aplikaci se dostává robotické uklízení domácnosti na úplně novou úroveň. Stačí si stáhnout aplikaci pro Android nebo iOS, připojit robota na domácí Wi-Fi síť a rázem jej můžete ovládat i z druhého konce světa. Tak jednoduché to je. V aplikaci navíc můžete sledovat aktuální stav robota, nastavený režim (eco a turbo) nebo si třeba nastavovat pravidelné a přesně načasované uklízení. Nastavte si tak úklid chytře na dobu, kdy nejste doma. A vyhněte se úklidu úplně!

Tohle je budoucnost

Výrobce robotických vysavačů Neato už má na svém kontě řadu povedených modelů. S nejnovějším a nejpokročilejším robotem Botvac Connected však přináší něco úplně nového. Je to myšlenka, kdy si můžete nechat průběžně uklízet 7 dní v týdnu a 365 dnů v roce, přesně v danou dobu, kdy vy chcete a díky mobilu můžete vyslat pokyn odkud chcete. Uklízení se tak můžete z velké části vyhnout. A přitom mít byt dokonale čistý. I když klasickému uklízení se stále úplně nevyhnete…

Neato Botvac Connected je totiž spíše pomocník, než služka. Dokáže v uklízení hodně pomoct – překvapivě toho vysaje díky své poctivosti víc, než člověk s vysavačem, ale například rohy u stěn si stále budete muset vysát sami a stejně tak jsou i další místa, kde je mnohem vhodnější klasický vysavač než robot. Takže za nás je tohle rozhodně správný směr, ale nikoliv vytoužený cíl.

Každopádně pokud chcete manželce udělat velkou radost, za 21 990 korun ji robota pořiďte. O ceně se však z pochopitelných důvodů raději ani nezmiňujte.

Co si o současných robotických vysavačích myslíte vy? Používáte doma některý model a jste s ním spokojeni? Podělte se o své postřehy v diskuzi pod článkem s ostatními.

ČLÁNKY:, , , ,

Diskuze

Komentujte

avatar
Tip: Chcete hlasovat v diskuzi? Nejdříve se musíte přihlásit, či registrovat
Recenze Google Pixel 2 XL: smartphone z laboratoře

Recenze Google Pixel 2 XL: smartphone z laboratoře

VČERA  |  Luboš Srb  |  diskuze (0)

Je už konečně vše tak, jak má být? Po všech těch porodních bolestech, které se u telefonu Google Pixel…

OnePlus 6 trhá rekordy, společnost je vděčná svým zákazníkům

OnePlus 6 trhá rekordy, společnost je vděčná svým zákazníkům

VČERA  |  Radek Chlup  |  diskuze (0)

Společnost OnePlus dnes oznámila, že její vlajkový telefon OnePlus 6 překročil ve svém prodeji číslo 1 milion, a přitom…

Gmail pro iOS už vás nebude upozorňovat na nedůležité emaily

Gmail pro iOS už vás nebude upozorňovat na nedůležité emaily

VČERA  |  Jakub Mokříš  |  diskuze (0)

Pokud to máte jako já, že ze všech emailů, co vám denně přijdou, je 90 % nedůležitých, tak pravděpodobně…

Mobilní zobrazení